Доступність посилання

ТОП новини

Кримчанину Джеппарову надали медичну допомогу в російському СІЗО після прибуття членів ГСК – адвокат


Арсен Джеппаров
Арсен Джеппаров

Засудженому у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір» Арсену Джеппарову надали медичну допомогу в російському слідчому ізоляторі тільки після прибуття туди членів Громадської спостережної комісії. Про це 28 січня повідомив адвокат Айдер Азаматов.

«Після прибуття ГСК Арсена вивели до лікаря, хірургічним шляхом вирізали фурункул за вухом, який вже гноївся, зробили перев'язки, призначили лікування і дають антибіотики. Простими словами «можуть же співробітники СІЗО, коли хочуть». При цьому, голова ГСК додав, що найближчим часом знову направить в СІЗО комісію для моніторингу ситуації зі здоров'ям Джеппарова Арсена», – повідомив Азаматов.

У коментарі Крим.Реалії адвокат уточнив, що медична допомога була надана лікарями в СІЗО, до лікарні його підзахисного не вивозили.

Адвокат Айдер Азаматов 20 січня надіслав низку ряд скарг до Генеральної прокуратури Росії, прокуратури Ростовської області і в Головне управління ФСВП Росії в Ростовській області щодо бездіяльності співробітників СІЗО-4 Шахти в Ростовській області через ненадання належної медичної допомоги його підзахисному – фігуранту ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсену Джеппарову.

Про загрози здоров'ю Джеппарова в СІЗО його адвокат повідомляв раніше, а український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходів.

Коментарі співробітників адміністрації СІЗО міста Шахти з приводу відмови в наданні медичної допомоги Джеппарову, як і омбудсмена Росії, досі відсутні.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG