Доступність посилання

ТОП новини

Без медичної допомоги в СІЗО: адвокат кримчанина Джеппарова поскаржився в Генпрокуратуру Росії


Арсен Джеппаров
Арсен Джеппаров

Адвокат Айдер Азаматов 20 січня надіслав низку ряд скарг до Генеральної прокуратури Росії, прокуратури Ростовської області і в Головне управління ФСВП Росії в Ростовській області щодо бездіяльності співробітників СІЗО-4 Шахти в Ростовській області через ненадання належної медичної допомоги його підзахисному – фігуранту ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» Арсену Джеппарову.

«Водночас я надіслав звернення на адресу уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової, голови ОНК у Ростовській області Ігорю Омельченку для реагування на такі порушення і заяву безпосередньо начальнику ФКУ СІЗО-4 ГУФСІН Росії в Ростовській області (м. Шахти) Єсауленку Олександру Олександровичу про негайне направлення Арсена Джеппарова на медичний огляд в медичну організацію державної чи іншої системи охорони здоров'я», – написав Азаматов у Facebook.

За його словами, надати необхідну і належну медичну допомогу Джеппаровe санітарна частина СІЗО не в змозі.

«Через недбале ставлення СІЗО-4 в цій ситуації, Арсен може втратити слух і є ймовірність зараження крові. Як я писав раніше, все це наслідки фурункула, що з'явився за правим вухом Арсена, фурункул уже почав гноїтися, що викликало сильні головні болі, з'явилися болі в області серця, які також позначаються на його лівій руці», – додав адвокат.

Про загрози здоров'ю Джеппарова в СІЗО його адвокат повідомляв раніше, а український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходів.

Коментарі співробітників адміністрації СІЗО міста Шахти з приводу відмови в наданні медичної допомоги Джеппарову, як і омбудсмена Росії, досі відсутні.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG