Доступність посилання

ТОП новини

Ялта: суд почав повторно розглядати справу засудженого правозахисника Машаріпова


Юнус Машаріпов
Юнус Машаріпов

Підконтрольний Росії Ялтинський міський суд 16 грудня розпочав повторний розгляд по суті кримінальної справи щодо правозахисника Юнуса Машаріпова, обвинуваченого російською ФСБ в незаконному виготовленні та зберіганні вибухових речовин. Про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність».

«Зараз стадія суду перебуває на самому початку судового слідства. Захист повністю підтримує громадянина Машаріпова, оскільки при вивченні справи ми дійшли висновку, що вина його не доведена. З огляду на обставини, вважаю, що в подальшому необхідно доводити його невинуватість спочатку в суді першої інстанції», – розповів адвокат за призначенням Сергій Мисюк з Ялтинської колегії адвокатів.

Він також уточнив, що судовий розгляд відновиться тільки через місяць – у січні.

Раніше лікарі Кримської республіканської психіатричної лікарні визнали Машаріпова «неосудним». У зв'язку з цим адвокат не виключив, що в майбутньому клопотатиме про проведення альтернативної або повторної психіатричної експертизи щодо свого підзахисного.

Сам Машаріпов, за словами захисника, «періодично скаржиться» на головні болі, а також на болі в інших частинах тіла. Раніше чоловік заявляв про побиття й катування струмом з боку співробітників ФСБ Росії.

Машаріпова затримали і заарештували у вересні 2017 року. За словами правозахисника, співробітники ФСБ Росії били його і катували струмом, тому йому довелося обмовити себе. Він розповідав, що з 2014 року займався правозахисною діяльністю, «повідомляючи організаціям про порушення прав дітей, пенсіонерів».

Раніше провладний кримський телеканал «Крым 24» опублікував відео допиту ФСБ правозахисника. Під час допиту Машаріпов повідомив, що «збирав інформацію про соціально-політичну ситуацію в Ялті, розкидав шприци по пляжах для зриву туристичного сезону, скоїв підпал лісу і поширював антиросійські листівки». Як говориться у відео, Машаріпов робив це «з ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу, а курирували його співробітники Служби безпеки України».

Голова Меджлісу Рефат Чубаров у коментарі Крим.Реалії спростував цю інформацію.

Підконтрольний Росії Ялтинський міськсуд засудив Машаріпова до 4 років колонії і штрафу в 110 000 рублів (близько 41 тис. гривень) за звинуваченням у виготовленні та зберіганні вибухових речовин. Касаційна інстанція російського Верховного суду Криму задовольнила скаргу Машаріпова.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Юнуса Машарірова політв'язнем.

XS
SM
MD
LG