Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті схвалили необхідність початку переговорів щодо деокупації Криму


Представництво України в ЄС повідомляє про те, що напередодні Комітет у закордонних справах Європейського парламенту схвалив доповідь ЄП щодо України, в якому містяться, в тому числі, наміри до збереження санкцій проти Росії та заклики до початку переговорів з деокупації Криму.

За інформацією дипвідомства, серед важливих сигналів європарламентарів:

  • Жорстке засудження ЄС російської агресії проти України, включаючи незаконну анексію Криму;
  • збереження підтримки суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, продовження політики невизнання і збереження в цьому контексті обмежувальних заходів проти Росії до повного відновлення Україною територіальної цілісності;
  • засудження мілітаризації Криму;
  • заклик до Росії щодо негайного звільнення всіх політичних і військових в'язнів;
  • заклик до ЄС щодо призначення Спеціального Представника ЄС з Криму і Донбасу, необхідності початку формату переговорів з деокупації Криму;
  • підтримка з боку ЄС ідеї початку Міжнародної Кримської платформи з координації та систематизації міжнародних зусиль з відновлення територіальної цілісності України;
  • засудження порушення з боку окупаційної російської влади прав людини на сході України і в Криму.

На сайті Європарламенту повна версія доповіді поки відсутня.

У Києві в травні 2021 року планують міжнародний саміт з деокупації Криму. Зацікавленість в участі висловили у низці країн, серед яких – Туреччина, США і країни Балтії, також Київ планує запросити за стіл переговорів Росію.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади зі створення переговорної платформи для координації дій України та міжнародних партнерів щодо захисту прав кримчан і деокупацію анексованого півострова.

На 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення платформи.

Інавгураційний саміт з «Кримської платформі» відбувся в Києві 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат з питання деокупації Криму.

43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».

Вони також підтвердили свої наміри за допомогою політичних, дипломатичних та обмежувальних методів тиснути на Росію для відновлення контролю України над територією АРК та Севастополя. Учасники закликали Росію приєднатися до «Кримської платформі» і розділити її цілі.

На саміті засудили порушення прав і свобод людини на півострові, мілітаризацію Криму, перешкоджання вільному судноплавству в Керченській протоці та Азовському морі, переселення російських громадян до Криму.

Росія висловлювала протест проти проведення саміту. У Москві захід називали «шабашем», «недружнім стосовно Росії» заходом і погрожували його учасникам наслідками. 24 серпня в МЗС Росії заявили, що участь країн і міжнародних організацій в «Кримській платформі» є «посяганням на територіальну цілісність Росії».

Незадовго до початку форуму російська влада запровадила персональні санкції проти глави МЗС України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

XS
SM
MD
LG