Два судна, на яких біля берегів Криму стався вибух і пожежа, були задіяні в незаконному перевезенні скрапленого газу до Сирії. Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій України.
«За даними Офісу з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), судна VENICE і MAESTRO задіяні у незаконних поставках газу до Сирії, починаючи з 2016 року», – йдеться в повідомленні.
У прес-службі українського міністерства зазначають, що на згорілих суднах не працювала система AIS (Automatic Identification System), щоб уникнути відповідальності з боку українського законодавства і не потрапити до списку компаній-порушників, до яких можуть застосовуватися міжнародно-правові санкції.
«Росія заохочує масові відключення суднами системи AIS, а наведений приклад ще раз демонструє, як Росія нехтує нормами міжнародного права. Цього разу аварія призвела до страшних наслідків – смерті людей», – зазначено в повідомленні.
У міністерстві зазначили, що система AIS дозволяє своєчасно реагувати на аварії суден і надавати допомогу постраждалим, відстежувати порушення руху суден і незаконного перетину кордонів.
При цьому в уряді України стверджують, що згорілі танкери залучалися до поставок газу, видобутого як з української шельфу, так і з інших країн. Зазначені судна раніше входили в закриті порти анексованого Криму.
21 січня біля берегів Криму вибух і пожежа сталися на двох танкерах «Маестро» і «Канді», які йшли під прапором Танзанії.
Танкер «Маестро» йшов у російський Темрюк, на його борту перебували 14 осіб – громадяни Туреччини та Індії. На борту танкера «Канді» перебували 17 осіб – також громадяни Туреччини та Індії. За словами українського журналіста Андрія Клименка, танкери належать турецькій компанії Milenyum Denizcilik Gemi, що є у «сирійському списку санкцій США».
Слідчий комітет Росії за фактом загибелі людей у результаті пожежі на танкерах біля берегів Криму порушив кримінальну справу за статтею «заподіяння смерті з необережності двом і більше особам».
За даними ЗМІ, в результаті події загинули не менше 14 людей, Росморрічфлот повідомляє про загибель 10 моряків.
З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого Росією півострова, гавані Криму закриті для міжнародного судноплавства.