Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі евакуювали «Чорноморнафтогаз» через повідомлення про мінування


Переможний» банер із літерами «Z» і «V» на портику адміністративної будівлі підприємства «Чорноморнафтогаз» на площі Совєтській. Сімферополь, 15 квітня 2022 року
Переможний» банер із літерами «Z» і «V» на портику адміністративної будівлі підприємства «Чорноморнафтогаз» на площі Совєтській. Сімферополь, 15 квітня 2022 року

У Сімферополі евакуювали співробітників захопленого Росією у 2014 році підприємства «Черноморнефтегаз», повідомляє російське державне агентство «РИА Новости».

У вівторок вдень надійшло повідомлення про замінування будівлі. Зараз там працюють російські силовики із собаками.

У Криму та Севастополі регулярно повідомляють про евакуацію соціальних об'єктів через помилкові мінування. У жовтні минулого року підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) розглядав можливість переведення школярів на дистанційне навчання через неправдиві повідомлення про мінування навчальних закладів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

«Чорноморнафтогаз»

У 2014 році бурові установки, флот та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» були захоплені під час анексії Криму Росією. Після цього НАК «Нафтогаз України» втратила контроль над цим кримським підприємством. Пізніше ДАТ «Чорноморнафтогаз» було відтворене на материковій частині України.

17 жовтня 2016 року НАК «Нафтогаз України» і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії з вимогою відшкодувати збитки, завдані захопленням активів групи в Криму.

У 2017 році компанія «Нафтогаз України» подала позов проти Росії з вимогою відшкодувати 5 млрд доларів збитків від втрати активів у результаті анексії Криму. З урахуванням відсотків ця сума становить 8 млрд доларів.

Суд при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі підтвердив, що Росія винна у втраті кримських активів НАК «Нафтогаз України».

У ДАТ «Чорноморнафтогаз» розповіли, що Росія продовжує видобувати газ на захоплених у Чорному морі українських вишках: за останні п'ять років було видобуто 9,2 млрд кубометрів газу.

XS
SM
MD
LG