Перший заступник постійного представника Росії при ООН Дмитро Полянський анонсує 21 травня неформальну відеоконференцію з жителями анексованого Криму.
«У четвер, 21 травня, о 15:00 за нью-йоркським часом Рада безпеки ООН вперше проведе неформальну відеоконференцію за участі жителів Криму. Це буде хороша можливість дізнатися реальні факти про життя в цьому російському регіоні», – написав Полянський.
У постійному представництві України в ООН повідомили Крим.Реалії, що готують офіційний коментар з цього приводу.
Востаннє тема Криму піднімалася в Радбезі ООН у березні цього року. Там проходило засідання щодо порушення прав осіб і планів деокупації Криму. Захід організовано постійними представництвами Бельгії, Естонії, Франції, Німеччини, Великої Британії та США при ООН у партнерстві з постійним представництвом України при ООН.
Питання анексії Криму Росією постійно перебуватиме на порядку денному Ради Безпеки ООН, запевнив постійний представник Естонії при ООН Свен Юргенсон – держави, яка з 1 січня представляє в Радбезі Східну Європу.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.