Доступність посилання

ТОП новини

Володимир Путін розповів, де залишилися запаси прісної води для Криму


Президент Росії Володимир Путін під час пресконференції 17 грудня 2020 року
Президент Росії Володимир Путін під час пресконференції 17 грудня 2020 року

Президент Росії Володимир Путін вважає, що в Криму достатньо прісної води, а влада зараз займається розробкою артезіанських свердловин і джерел. Про це він сказав під час пресконференції 17 грудня.

«Зараз проводяться геологічні дослідження... Частина води з водозабору перенаправляється і Севастополь, сподіваюся, найближчим часом не відчуватиме дефіциту... Запасів хорошої прісної води в Криму достатньо, просто раніше цим не займалися (не досліджували підземні джерела – КР)», – сказав Путін .

Він додав, що одним з вирішень проблеми називають опріснення, але Путін вважає, що таке можна «робити тільки точково». За його словами, «керівники регіонів вважають опріснення неефективним».

«Є ще для Криму новація, фахівці кажуть, що в прилеглих до Криму акваторіях, під Азовським морем, запаси води хороші, проблему ми вирішимо, кошти виділяються», – додав президент Росії.

Раніше віце-прем'єр Росії Марат Хуснуллін повідомив Володимира Путіна, що план уряду щодо боротьби з дефіцитом води в Криму включає в себе будівництво двох опріснювальних установок морської води, але остаточне рішення щодо їх використання ще не ухвалено. Пізніше Хуснуллін сказав, що в Криму встановлять опріснювачі «тільки в крайньому випадку».

Сам Хуснуллін пояснив дефіцит води на півострові «крадіжкою» кримчан.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG