Доступність посилання

ТОП новини

Проукраїнського активіста в Криму викличуть до суду в адміністративній справі


Олег Приходько
Олег Приходько

Жителя села Орєхово Сакського району Криму, проукраїнського активіста Олега Приходька викличуть в російський суд за нібито адміністративне правопорушення. Про це 21 червня Крим.Реалії розповів сам Приходько, після того як відвідав російську прокуратуру в Саках.

«Так ходив до прокуратури. Вони сплутали там все. Коли я дивився матеріали справи, аж смішно стало. Вони написали і про СБУ, яке в 2011-2012 році приїжджало, коли побачили антикварну атрибутику. Зараз вони це все змішали в купу. Зараз пишуть якихось свідків, які нібито бачили, що у мене була футболка зі свастикою. Цієї футболки в 2010 році вже не існувало. Кому я її показував? Смішно просто. Говорили про червоно-чорний прапор. Що це нібито екстремістський. Хоча на ньому нічого немає, навіть тризуба. Кажу, що це запорізьких козаків прапор, але вони не вірять», – розповів Приходько.

За його словами, в прокуратурі йому сказали чекати повістку в суд.

8 лютого співробітники кримського главку ФСБ провели обшук у Олега Приходька в селі Орєхово Сакського району. Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Слідчі дії йому пояснили тим, що напередодні невідомі зруйнували пам’ятник радянським солдатам у парку міста Саки. Приходько заперечує свою причетність до цього і заявляє, що не був у тому парку вже кілька років. Він пов’язує те, що відбувається, зі своєю проукраїнською позицією та з тим, що раніше представляв у Сакському районі партію «Свобода», яка з 2014 року заборонена підконтрольною Росії кримською владою.

Російські силовики не коментують проведення обшуку у Приходька.

У червні 2016 року російські силовики затримували активіста за українські номерні знаки на автомобілі.

Після російської анексії в Криму почастішали масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».

XS
SM
MD
LG