Доступність посилання

ТОП новини

Влада Ялти хоче побудувати першу в Криму установку з опріснення морської води


Голова підконтрольної Росії адміністрації Ялти Яніна Павленко повідомила, що вже обрано земельну ділянку для будівництва опріснювальної установки.

Про це вона сказала на засіданні оперативного штабу з проблем водопостачання Криму 11 січня.

«Ситуація з водою в Ялті стабільна, втім, та чудова ідея, яку ви (російський глава Криму Сергій Аксенов – КР) нам подали і є для вас у пріоритеті – пошуки земельної ділянки, яку вже підібрано, і впровадження, напевно, першої в Криму, я сподіваюся, системи очищення морської води», – сказала Павленко.

Водночас, вона зазначила, що юристи дійшли висновку, що «в Росії не розроблені нормативні документи, які б дозволяли на законодавчому рівні використовувати опріснену воду».

У зв'язку з цим, Павленко попросила Аксенова вникнути в це питання і допомогти.

Сколько стоит опреснить Черное море? | Крым.Реалии ТВ (видео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:09:09 0:00

Раніше Аксенов повідомив, що роботи з опріснення води для півострова займуть мінімум кілька років.

При цьому російський віцепрем'єр Марат Хуснуллін, стверджує, що Росія розглядає опріснення для Криму як крайній варіант – бо «це досить дорога методика».

Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Яцюк повідомляв, що водосховища в Криму в наступному році не наповняться, навіть якщо взимку і навесні будуть рясні опади.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG