Випускників шкіл анексованого Криму все частіше стала приваблювати робота в російських силових органах і армії. Тому багато хто готується після школи до вступу у відповідні профільні навчальні заклади. Такі дані опитування, проведеного кореспондентами телепроекту Крим.Реалії.
З опитаних випускників основна частина бачить своє майбутнє в російських силових органах. Дівчата переважно хочуть працювати в МВС і прокуратурі, хлопці – у військових структурах.
«Я через рік вступатиму до інституту МВС в Сімферополі. Хочу піти на опера, на розшукову діяльність, ловити всяких злочинців», – розповіла одна з опитаних.
Випускники діляться також планами про вступ до авіаційного військового училища, московської академії ФСБ, Нахімовського військово-морського училища, російських берегових ракетних артвійськ і т.д.
Такі ж дані й у фахівців центру громадянської освіти «Альменда», які займаються проблемами освіти в Криму.
«В основному вибираються професії, пов'язані з силовими структурами. Чому? Тому що це досить високі, в порівнянні з іншими галузями економіки Криму, зарплати. Там зі старту зарплата – 50 тисяч рублів. Тому це МНС, ФСБ, військові», – пояснює керівник центру Валентина Потапова.
У кримських школах 23 травня пролунав «останній дзвоник» з нагоди закінчення навчального року. За даними російського Міністерства освіти Криму, в цьому році в цьому році закінчили школу близько 10 тисяч випускників.
З 2019 року припинено дію правил, покликаних полегшити надходження кримських випускників до російських вишів – без іспитів і ЄДІ. Тепер кримські випускники вступають до російських вишів на загальних підставах.
На території материкової України діє спрощена система вступу до вишів для випускників з анексованого Криму.
Освітні центри «Крим – Україна» для абітурієнтів з Криму почнуть роботу на материковій частині України 3 червня.
Центри «Крим – Україна» в цьому році працюватимуть на базі 35 вищих навчальних закладів в різних регіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та ін. Повний перелік центрів і їхні контакти можна подивитися тут.
Цього року змінилися дати, до яких потрібно подати документи абітурієнтам з Криму і непідконтрольної частини Донбасу, які хочуть вступити на бюджет через освітні центри.
Раніше Міністерство освіти і науки України опублікувало покрокові інструкції для абітурієнтів з Криму і Донбасу.