Доступність посилання

ТОП новини

Сполучені Штати приєднаються до «Кримської платформи» – експосол США Пайфер


Стівен Пайфер
Стівен Пайфер

Дослідник Стенфордського університету і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що США візьмуть участь у роботі «Кримської платформи». Про це він сказав під час онлайн-обговорення Turkish Heritage.

«Америка (за адміністрації Джо Байдена – КР) дотримуватиметься політики підтримки України, в тому числі – це передбачатиме участь у таких речах, як міжнародна «Кримська платформа», а також вона підтримуватиме Україну в питаннях прав людини, зокрема – щодо того, що відбувається в Криму», – підкреслив Пайфер під час дискусії.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський закликав українських дипломатів активніше залучати закордонні країни до «Кримської платформі».

Президент України зазначив, що завдання українських дипломатів продовжувати міжнародну політику щодо відновлення територіальної цілісності країни з поверненням під контроль території Кримського півострова.

Раніше Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН закликав до участі в створенні міжнародної платформи з деокупації Кримського півострова й підтримки оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини в анексованому Криму.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба раніше повідомив, що саміт з деокупації Криму планують провести у Києві в травні 2021 року.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади зі створення переговорної платформи для координації дій України та міжнародних партнерів щодо захисту прав кримчан і деокупацію анексованого півострова.

На 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення платформи.

Інавгураційний саміт з «Кримської платформі» відбувся в Києві 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат з питання деокупації Криму.

43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».

Вони також підтвердили свої наміри за допомогою політичних, дипломатичних та обмежувальних методів тиснути на Росію для відновлення контролю України над територією АРК та Севастополя. Учасники закликали Росію приєднатися до «Кримської платформі» і розділити її цілі.

На саміті засудили порушення прав і свобод людини на півострові, мілітаризацію Криму, перешкоджання вільному судноплавству в Керченській протоці та Азовському морі, переселення російських громадян до Криму.

Росія висловлювала протест проти проведення саміту. У Москві захід називали «шабашем», «недружнім стосовно Росії» заходом і погрожували його учасникам наслідками. 24 серпня в МЗС Росії заявили, що участь країн і міжнародних організацій в «Кримській платформі» є «посяганням на територіальну цілісність Росії».

Незадовго до початку форуму російська влада запровадила персональні санкції проти глави МЗС України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

XS
SM
MD
LG