Народний депутат України з пропрезидентської партії «Слуга народу», кримчанка Ліза Богуцька стверджує, що голоси для ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України з питання створення кримськотатарської національно-територіальної автономії в Криму набрати буде складно. Про це вона розповіла в інтерв'ю Крим.Реалії.
«Якщо говорити про автономію, триста голосів для змін до Конституції набрати достатньо складно, тому потрібно провести серйозну роз'яснювальну роботу. Коли ми будемо розглядати питання децентралізації, я думаю, тема автономії буде піднята, і законопроект нарешті може бути винесено до Верховної Ради. Але гарантій, що за нього успішно проголосують, немає. Мені здається, величезна кількість українців не розуміють важливості цього питання. Насправді це одне із найсерйозніших історичних питань для нашого майбутнього», – підкреслила Богуцька.
При цьому за її словами, президент України Володимир Зеленський підтримує ідею кримськотатарської автономії в Криму.
«Питання Криму – довгограюче, воно не вирішиться ні сьогодні, ні завтра. Депутати думають, що вносять більш важливі закони. Зараз у нас завис законопроект про скасування вільної економічної зони в Криму. Його готую особисто я. Причина затримки в тому, що поки йдуть переговори по Донбасу, краще не створювати напругу навколо повернення наших полонених, в тому числі кримських татар. Будь-які законодавчі акти по Криму можуть нашкодити процесу звільнення, враховуючи, як Росія на це реагує», – стверджує Ліза Богуцька.
Ліза Богуцька також зазначила, що у фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України немає конкретної ідеї по Криму, при цьому президент України Володимир Зеленський має чітку позицію щодо подачі води на анексований півострів.
У травні 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко заявляв, що Верховна Рада України повинна внести зміни до Конституції України про кримськотатарську автономію в складі незалежної України.
20 березня 2014 року Верховна Рада України визнала кримських татар корінним народом Криму. За відповідну заяву проголосували 283 депутата. Україна виступила з гарантією збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу і всіх національних меншин України.