У фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України немає конкретної ідеї щодо Криму, при цьому президент Володимир Зеленський має чітку позицію щодо подачі води на анексований півострів, розповіла в інтерв'ю Крим.Реалії народний депутат України з фракції «Слуга народу», кримчанка Ліза Богуцька.
«На превеликий жаль, в нашій фракції присутня велика кількість людей, які мають протилежні моїм ідеологічні погляди. Вони, швидше, мають більше спільного з Віктором Медведчуком, з ОБЗЖ – у них проросійські настрої. Є депутати з радикально проукраїнськими настроями, і з питання кримськотатарської національно-територіальної автономії вони солідарні з тими, хто має проросійські погляди. Вони вважають, що Крим повинен повернутися в Україну тільки як звичайна область без будь-якої автономії. Тому складно сказати, що наша фракція має конкретну ідею по Криму – її як такої немає. Є, швидше, особиста думка кожного депутата», – зазначила Богуцька.
При цьому, за її словами, у фракції «Слуга народу» сформована демократична платформа, яка підтримує курс на національно-територіальну автономію, посилення санкції проти Росії, деокупацію Криму і не підтримує подачу води до Криму до його деокупації.
«У цьому нас підтримує Володимир Зеленський, разом з нами він має абсолютно конкретну точку зору по Криму: повинна бути деоккупація, а потім ми включимо воду. В цілому не було такого, щоб, коли у мене є важлива заява по Криму, я не могла вийти з нею на трибуну, тому що хтось у фракції проти», – підкреслила депутат.
Раніше російський глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що запас води в трьох основних джерелах водопостачання Сімферополя – Аянському, Сімферопольському та Партизанському водосховищах – достатній для безперебійного водопостачання міста протягом 3,5 місяців навіть за умови повної відсутності опадів.
У Херсонській облдержадміністрації 4 квітня повідомили про наповнення Північно-Кримського каналу і запевнили, що в анексований Крим вода по каналу не надходить.
У Постійному представництві президента України в АРК нагадали, що постачання води в анексовані Росією Крим і Севастополь по Північно-Кримському каналу можлива тільки після деокупації півострова.