Доступність посилання

ТОП новини

Участь Росії в Кримській платформі необов'язкова – Леонід Кравчук


Леонід Кравчук
Леонід Кравчук

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі з вирішення конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук вважає, що Росію не обов'язково залучати до міжнародної платформи з деокупації Криму. Про це він напередодні сказав в ефірі Obozrevatel.

«Я не думаю, що туди треба садити Росію, в усякому разі, на перших парах. Президент вже говорив, що обговорював це питання з країнами великої політичної ваги. І коли Україна визначить цілі, завдання та форми взаємодії та домовиться з цими країнами про створення такої платформи, ось тоді можна буде ставити це питання і перед Росією й залучити її. Але я не можу сказати, що Росія погодиться. Світ не повинен дивитися на те, що хоче Росія. Світ повинен враховувати інтереси всього світового співтовариства», – сказав Кравчук.

При цьому він висловив упевненість в тому, що ця платформа може стати елементом тиску на країну-агресора.

Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня заявив, що мир на Донбасі та деокупація Криму є його пріоритетами. Він нагадав про створення Кримської платформи, яка працюватиме щодо питання деокупації півострова.

Крым в послании Владимира Зеленского. Что президент сказал парламенту о полуострове? (видео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

У Кремлі неодноразово вказували на те, що питання Криму закрите, і Росія не має наміру включати його в міжнародні переговори.

Міжнародний майданчик з деокупації Криму

Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади зі створення переговорної платформи для координації дій України та міжнародних партнерів щодо захисту прав кримчан і деокупацію анексованого півострова.

На 75-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2020 року президент України Володимир Зеленський закликав країни-учасниці приєднатися до створення платформи.

Інавгураційний саміт з «Кримської платформі» відбувся в Києві 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат з питання деокупації Криму.

43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму і Севастополя».

Вони також підтвердили свої наміри за допомогою політичних, дипломатичних та обмежувальних методів тиснути на Росію для відновлення контролю України над територією АРК та Севастополя. Учасники закликали Росію приєднатися до «Кримської платформі» і розділити її цілі.

На саміті засудили порушення прав і свобод людини на півострові, мілітаризацію Криму, перешкоджання вільному судноплавству в Керченській протоці та Азовському морі, переселення російських громадян до Криму.

Росія висловлювала протест проти проведення саміту. У Москві захід називали «шабашем», «недружнім стосовно Росії» заходом і погрожували його учасникам наслідками. 24 серпня в МЗС Росії заявили, що участь країн і міжнародних організацій в «Кримській платформі» є «посяганням на територіальну цілісність Росії».

Незадовго до початку форуму російська влада запровадила персональні санкції проти глави МЗС України Дмитра Кулеби та секретаря РНБО Олексія Данілова.

XS
SM
MD
LG