Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Донбас.Реалії») розповів, які нові та вже відомі повітряні засоби має нині на озброєнні армія РФ, щоб воювати проти України.
Так, за його словами, українські військові фіксують відносно нові ракети Х-32, створені на технічній базі Х-22.
«Скільки їх знаходиться на озброєнні я не маю такої інформації. Але те, що вона є, це вже очевидно», – каже Ігнат.
Юрій Ігнат також зазначає, що ударні дрони доставляють доволі «серйозні клопоти і проблеми Силам оборони, особливо на передній лінії».
«Тому що саме передня лінія і є атакована цими ударними БПЛА. Мова йде про декілька десятків кілометрів – максимальний радіус дій, на який вони можуть застосовуватися. Так, вони мають не надто велику бойову частину, від кілограма до п’яти, але, зрештою, як бачимо, воно працює, виводить з ладу техніку, навіть вбиває людей», – повідомив він.
За словами Ігната, користування «Ланцетами» російська армія мусить контролювати, бо ці безпілотні боєприпаси недешеві.
«Ласими шматками» для військ РФ, зазначає речник Повітряних сил, є українські засоби протиповітряної оборони, і вони намагаються виявляти українські радіолокаційні станції і діяти якраз «Ланцетами».
«Один «Ланцет» за інформацією, яку ми маємо, – близько 60 тисяч доларів», – повідомив Ігнат.
«Але, бачите, Росія нарощує і ці БПЛА, і «Шахеди», які збирається будувати на російських потужностях. І також FPV-дрони, які теж стають новою зброєю цієї війни», – каже Ігнат, і додає, що не знає, скільки точно у росіян «Ланцетів», але «вони в них є».
«Вони мають можливість виготовляти, мають запчастини. Переконаний, що в тих таки «Ланцетах» і в інших БПЛА чимало запчастин, які є підсанкційним товаром, власне, які Росія не мала б отримувати», – наголосив речник Повітряних сил ЗСУ.
Днями президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони. Його заява прозвучала на тлі щільних російських атак по півдню України з використанням ударних дронів, «Оніксів», «Калібрів», Х-22 та інших ракет, деякі з яких Україна просто не має змоги збивати.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.