Доступність посилання

ТОП новини

Причиною переслідування Нарімана Джеляла стала участь у «Кримській платформі» – представництво президента України


Наріман Джелял
Наріман Джелял

Справу щодо кримського активіста і політика Нарімана Джеляла (за документами – Джелялова) ініціювали через його участь у саміті «Кримської платформи» в Києві. Про це заявили у представництві президента України в Автономній Республіці Крим.

«За інформацією дружини Нарімана Джеляла пані Левізи, 20 липня в окупаційному суді в Сімферополі Наріман Джелял дав розгорнуті свідчення та докладно розповів про своє затримання: тримання у підвалі, психологічний тиск і погрози. Крім того, виявилося, що окупаційні силовики ще тоді, у вересні 2021-го, відверто йому сказали, що справжньою причиною затримання є участь заступника голови Меджлісу в саміті «Кримської платформи», – йдеться у повідомленні представництва.

Там нагадали, що Джелял був єдиним представником кримськотатарського народу, який живе в анексованому Росією Криму, який відкрито взяв участь у київському саміті. Його було затримано практично відразу після повернення до Криму.

«Наріман заявив, що і він, і свідки у справі зазнають психологічного та фізичного тиску з боку окупантів, а свідчення так званих засекречених свідків, на яких базується звинувачення, він вважає помилковими, адже їхню достовірність неможливо перевірити. Також політв'язню, незважаючи на його вимоги, не надавали адвоката, вводили в оману статусом свідка, адже на той момент він уже фігурував як підозрюваний», – додали в представництві президента.

20 липня у підконтрольному Росії Верховному суді Криму сторони захисту та звинувачення допитали заарештованого у «справі про диверсію на газопроводі» кримськотатарського політика та активіста Нарімана Джеляла. «Я ніколи не приховував своєї позиції щодо статусу Криму, але це не передбачало з мого боку проведення будь-яких протиправних дій», – заявив він у суді.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://krymrgbcrlvrexoeaqjy.azureedge.net/. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Справа про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне

3-4 вересня в Криму російські силовики провели обшуки та затримали п'ять осіб, у тому числі кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла. 6 вересня в Криму заарештували чотирьох затриманих. Так, на 60 діб заарештували братів Азіза й Асана Ахтемових, батькові затриманого Азіза Ахтемова Ескендеру дали 10 діб. Ще один син Ескендера, Арсен Ахтемов, отримав 15 діб арешту. Також підконтрольний Кремлю Київський районний суд заарештував кримськотатарського політика й активіста Нарімана Джеляла на два місяці – до 4 листопада. Наріман Джелял заперечує всі звинувачення на свою адресу.

7 вересня російське державне агентство ТАСС із посиланням на ФСБ Росії повідомило, що затримані «за підозрою в скоєнні диверсії на газопроводі в Криму 23 серпня цього року дали свідчення». За цими даними, на «відео допиту двох із них, поширеному ФСБ, чоловіки докладно розповіли, від кого отримували інструкції та як влаштували підрив газопроводу в селі Перевальне».

При цьому у ФСБ Росії стверджують, що «диверсія була організована Головним управлінням розвідки (ГУР) Міністерства оборони України».

Головне управління розвідки Міноборони України розглядає звинувачення ФСБ Росії як «цілеспрямовану провокацію».

Влада України пов'язує затримання та арешти кримськотатарських активістів із самітом «Кримської платформи», що відбувся 23 серпня.

Омбудсман України Людмила Денісова звернулася до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет у зв'язку з новими арештами, що відбулися в Криму.

Після інформації про обшуки і затримання 3-4 вересня в активістів у Криму Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень.

XS
SM
MD
LG