Доступність посилання

ТОП новини

У карний розшук через шаблю: кримського блогера викликали в поліцію через відео в соцмережах


Кримський блогер Олег Кочеров
Кримський блогер Олег Кочеров

Кримський блогер Олег Кочеров повідомляє, що російські силовики перевіряють його діяльність з ініціативи міністра підконтрольного Кремлю уряду Криму Сергія Зирянова. Блогеру довелося давати пояснення в Сімферопольському міському управлінні карного розшуку. Він називає це тиском з боку кримських чиновників, незадоволених публічною критикою на свою адресу.

Про похід в управління карного розшуку Олег Кочеров повідомив 31 січня. Він каже, що його викликали до слідчого телефоном.

«Пролунав телефонний дзвінок і мені повідомили, що мене розшукує цілий міський карний розшук. Спочатку мені спало на думку, що нарешті наші публікації про порушення закону з боку нашої кримської недовлади отримали продовження й на них звернули увагу компетентні органи. Але, прийшовши до кабінету слідчого, я був здивований і вражений. У поліції мені показали фотографію, де я зображений у папасі та з бутафорською шашкою на вулиці, і попросили це пояснити», ‒ розповів блогер Крим.Реалії.

Слідчий повідомив Кочерову, що стосовно нього проводиться досудова перевірка за пунктом «а» частини 1 статті 213 Кримінального кодексу Росії (хуліганство). Санкція статті передбачає покарання в вигляді великого штрафу, примусових робіт до п'яти років або позбавлення волі до семи років.

Фото та півсотні листів

Приводом для перевірки послужив передноворічний відеоролик «Топ-10 абсурдних заяв, за які ми ніколи не отримаємо відповіді глави Криму». На відео блогер порівнює заяви та дії глави підконтрольного Росії уряду Криму Сергія Аксенова, і в іронічній манері показує невідповідність одного іншому. На відео Олег Кочеров стоїть в центрі Сімферополя в папасі та з шаблею. Як він стверджує, шабля є бутафорською, він позичив її на новорічному ярмарку як виріб народної творчості.

Олег Кочеров
Олег Кочеров

Ця шабля привернула увагу російських правоохоронців у зв'язку із заявою, яка надійшла від міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку підконтрольного Росії уряду Криму Сергія Зирянова, стверджує блогер.

«На моє прохання видати мені ксерокопію заяви або дати сфотографувати слідчий УГРО Сімферополя відповів відмовою. Але я цю заяву особисто читав. Воно було складено на бланку Мінінформу Криму за підписом Зирянова. До нього внесені скріни фото та заява про перевірку моїх дій на причетність до статті 213 КК РФ. Там було близько півсотні аркушів формату А4», ‒ каже Кочеров.

Правоохоронці взяли у нього пояснення та відпустили. Після дослідчої перевірки має бути ухвалене рішення про порушення кримінальної справи або відмову в цьому.

У Сімферопольському управлінні МВС Росії інформацію про ситуацію з Олегом Кочеровим не розголошують. Прес-офіцер Сімферопольського міського відділу поліції Оксана Сорокопудова повідомила Крим.Реалії, що їй «важко щось сказати з цього приводу», і рекомендувала звернутися з інформаційним запитом.

Міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку Криму Сергій Зирянов, свою чергу, заперечує свою участь в цій історії. «Я про це вперше чую і нічого з цього приводу сказати не можу», ‒ сказав він Крим.Реалії.

Сергій Зирянов
Сергій Зирянов

«Вся королівська кіннота намагається Кочерова з шаблею зловити»

Олег Кочеров не вірить, що перевірка його відео обернеться кримінальною справою. «Думаю, після моїх пояснень буде відмова в порушенні кримінальної справи, адже вся ця бутафорія ‒ не що інше, як сувенірні вироби, виставлені на продаж у центрі міста. Дозволи на установку цього новорічного ярмарку давала міськадміністрація і вони підтвердили цей факт. Також я надав слідчому фото того дня. Там, окрім зазначеної шашки, були й інші сувенірні кинджали та різного типу головні убори. Важливим у цьому вважаю варварські методи впливу й «залякування» кримчан з активною життєвою позицією. Все це виглядає настільки безглуздо, що дійсно вже починаєш сумніватися в адекватності особистостей при владі в Криму», ‒ говорить він.

Кочеров до 2014 року займався бізнесом, який у російських реаліях змушений був закрити

Блогер вважає подію тиском на нього з боку кримської влади, яку він активно критикує у своїх блогах. Сімферополець до 2014 року займався бізнесом, який у російських реаліях змушений був закрити. Після цього почав вести блогерську діяльність, оголосивши, що «не дасть спокійно жити кримській владі». Він заснував блог CrimeaDays на YouTube-каналі, в якому разом з активістом з Росії Іллею Большедворовим розповідає про життя та проблеми в Криму.

Через критику чиновників обидва опинилися в опалі в місцевої влади. Проти них використовують різні методи дискредитації, зокрема через підконтрольні чиновникам ЗМІ, звинувачуючи їх «в роботі на СБУ», а також називаючи «агентами Держдепу».

Нещодавно блогери почали кампанію з розкриття фейкових акаунтів у кримському сегменті соцмереж, які використовуються для створення позитивного іміджу кримського уряду й особисто Сергія Аксенова, а також дискредитують громадських діячів, які критикують нинішній режим у Криму. Ілля Большедворов стверджує, що саме в Мінінформі Криму опікуються створенням цих фейкових акаунтів і за допомогою залучення правоохоронних органів могли помститися його колезі-блогеру.

Вся королівська кіннота намагається Кочерова з шаблею зловити
Ілля Большедворов

«Міністерство інформаційної політики Криму, виявляється, моніторить соцмережі на предмет виявлення злочину. Єдиний злочин, який вони змогли виявити у відеороликах Олега, ‒ це те, що він нібито з холодною зброєю знаходився посеред вулиці. Це дуже дивно. Люди, які мають займатися серйозними справами, пишуть наклепницькі заяви в поліцію, відволікаючи карний розшук від реальних справ. Відомо, що якщо звернутися в карний розшук, то отримати від них якусь позитивну відповідь щодо порушення кримінальної справи і тим більше, щоб вони цим займалися, досить проблематично для звичайного громадянина. А для міністра інформаційної політики проблеми ніякої немає. І тепер половина карного розшуку, вся королівська кіннота намагається Кочерова з шаблею зловити», ‒ говорить він.

Ілля Большедворов
Ілля Большедворов

Тим часом в соцмережах активісти висміюють цей інцидент, відзначаючи, що якщо правоохоронці запідозрили хуліганство в одному фото та відео з шаблею, то за фотографії з російською військовою технікою повинні садити в тюрму за спробу «насильницької зміни влади».

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG