Доступність посилання

ТОП новини

Кримчани на самоізоляції: приходить поліція, телефонують лікарі


На дворових дитячих майданчиках замість дітей все більше розгулюють голуби, 2 квітня 2020 року
На дворових дитячих майданчиках замість дітей все більше розгулюють голуби, 2 квітня 2020 року

Вулиці патрулює воєнізована поліція, на дорогах блокпости, громадський транспорт зупинений. Вийти з дому можна в найближчу аптеку, магазин або на роботу, прогулянка дозволена тільки з тваринами й не далі ніж на 100 метрів від будинку. Такі умови найсуворішого карантину в Криму під час пандемії коронавірусу. Можливість переходу адмінкордону з материковою Україною обмежена. Про те, які заходи застосовують до кримчан із перших вуст у телевізійному проєкті Крим.Реалії.​

Поліція у гості. Як перевіряють самоізоляцію кримчан? (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
Завантажити на комп'ютер

Вулицями всіх великих кримських міст роз'їжджають автомобілі з гучномовцями, спецслужби закликають людей не виходити з дому. «Зберігайте спокій, бережіть себе та своїх близьких», ‒ лунає з динаміків.

Рух міжміських пасажирських автобусів територією півострова зупинений. Легкові автомобілі зупиняють усі без винятку: співробітники спецслужб вимірюють температуру водіям і пасажирам. Підконтрольна Кремлю влада розповіла про суми штрафу за порушення режиму ізоляції.

Співробітник «швидкої допомоги» вимірює температуру водієві на блокпосту при в'їзді у Севастополь
Співробітник «швидкої допомоги» вимірює температуру водієві на блокпосту при в'їзді у Севастополь

«Я підписав наказ, як і в більшості регіонів нашої країни, він вводить обов'язкову самоізоляцію в місті Севастополь. Це вже не просто рекомендація, це обов'язок кожного громадянина ‒ самоізолюватися вдома. Штраф за порушення самоізоляції складе від однієї до тридцяти тисяч рублів (350 ‒ 10 500 грн ‒ КР)», ‒ говорить у зверненні до містян підконтрольний Кремлю голова Севастополя Михайло Развожаєв.

На адмінкордоні між материковою Україною та Кримом обмеження запроваджені з обох боків, але російська влада Криму пообіцяла пускати кримчан додому без перешкод.

Кримський журналіст Олексій Назімов 26 березня повертався з материкової України до Криму з українським паспортом. Свій документ надав російським спецслужбам, пройшов контрольно-пропускний пункт, а потім його силоміць витягли з автомобіля.

Мене силою витягли з автівки, повели назад на пропускний пункт і сказали, що підтверджуватимуть моє російське громадянство
Олексій Назімов

«Підбігли до автівки, сказали, що я нібито незаконно перетнув кордон. Пояснюю: я щойно пройшов паспортний контроль та особистий огляд. Мене силоміць витягли з автівки, повели назад на пропускний пункт і сказали, що підтверджуватимуть моє російське громадянство. Я кажу: «Ви що не визнаєте українські документи? Є точна адреса проживання, я повертаюся додому». Я пояснив, що не є громадянином Росії і проживаю у Криму. Мені повідомили, що таких людей не пускають», ‒ розповів Назімов

Олексій Назімов
Олексій Назімов

Чоловіка помістили в кімнату тимчасового утримання і протримали там три години, а потім відпустили та зобов'язали самоізолюватись на два тижні.

Щодня до мене приходить міліція з представниками місцевої влади і перевіряють. Я з ними спілкуюся через двері

Олексій Назімов

«У виданому приписі написано, що я нібито повертався з небезпечної країни. Я був у Харкові, де офіційно зареєстрованих інфікованих у рази менше, ніж у самому Криму. Це мене треба ізолювати від кримчан... Щодня до мене приходить міліція з представниками місцевої влади і перевіряють. Я з ними спілкуюся через двері, кажу: «Вибачте, я не хочу, щоб ви мене заразили, тут небезпечна епідеміологічна ситуація, я двері вам не відчинятиму». Вони цікавляться, чи вдома я і йдуть. Ще телефонують медики, навіть лікар приїжджала один раз, послухала мене, температуру поміряла», ‒ розповідає Назімов про умови самоізоляції.

За розпорядженням Держдуми Росії та нинішніх російських чиновників Криму, на самоізоляцію відсилають усіх, хто повернувся впродовж останніх кількох тижнів з-за кордону або з материкової частини України. На думку Назімова, ці заходи мають більше політичний, ніж епідеміологічний характер.

«Я вважаю, що основна мета цього карантину ‒ загнати людей, що називається, у стійло. Тобто показати, відрепетирувати можливі дії, особливо на тлі всіх цих змін до конституції, обнулення президентського терміну тощо. Досить добра нагода для того, щоб, ще раз кажу, людей взяти і загнати у стійло», ‒ вважає кримчанин.

Вводять концтабір під шумок карантину: на кожен під'їзд ставлять камеру, реально на кожен
Житель Севастополя

Як розповіли Крим.Реалії севастопольці, в місті на під'їздах житлових будинків і стовпах ЛЕП масово встановлюють камери відеоспостереження, така активність була помічена на вулиці Фадєєва.

«Вводять концтабір під шумок карантину: на кожен під'їзд ставлять камеру, реально на кожен. Працівники без масок, відмовляються їх одягати, становлять загрозу зараження для оточення. Це жесть, ми не хочемо жити в концтаборі», ‒ написав на пошту редакції житель міста, який не назвав свого імені.

Недотримування заходів самоізоляції ‒ умисне зараження ‒ це кримінальне покарання. Ніякого милосердя бути не повинно
Сергій Аксенов

За вказаною адресою працювала бригада інтернет-провайдера «Севстар». Біля встановлених камер є таблички з написом «Мій двір. Відеоспостереження для Вашої безпеки».

Російська влада Криму нагадує і про відповідальність у разі порушення режиму самоізоляції ‒ штраф або ув'язнення.

«Недотримування заходів самоізоляції ‒ умисне зараження ‒ це кримінальне покарання. Ніякого милосердя бути не повинно», ‒ нагадав підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов.

Усього в Криму виявлено 20 випадків зараження COVID-19, виписані після лікування ‒ 6 пацієнтів. У Севастополі ‒ 5 випадків зараження коронавірусом (відомості на 5 квітня ‒ КР).

У сусідній Росії вже виписали приблизно два десятки штрафів за порушення режиму самоізоляції. А в Криму режим самоізоляції через загрозу поширення коронавірусної інфекції продовжили до 30 квітня. Відповідний указ російського глави Криму Сергія Аксенова опублікований на урядовому порталі.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Ігор Токар

    Журналіст телепроєкту Крим.Реалії з 2018 року. Протягом 2019 року був журналістом та телеведучим програми «Ньюзрум» від Радіо Свобода. Роботу на національних телеканалах розпочинав регіональним стрінгером. Співпрацював із такими телеканалами: ICTV, 5 канал, Еспресо, 112, Телеканал новин 24. Співзасновник громадської організації та веб-ресурсу «Центр медіарозслідувань Прозоро». Автор документального фільму «Чміль». Закінчив Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, факультет філології та журналістики.

XS
SM
MD
LG