Доступність посилання

ТОП новини

Сім днів, шість ночей у Криму. Як росіян переконують у безпеці Кримського півострова


Курортний сезон у Криму в умовах війни. Колаж
Курортний сезон у Криму в умовах війни. Колаж

Російська влада анексованого Криму намагається довести російським туроператорам і журналістам, що півострів в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну – безпечна та комфортна для відпочинку територія. В умовах масових вибухів і прильотів безпілотників на півострові збирають представників російської туристичної індустрії на екскурсії та дегустації. Куди й навіщо повезуть російських гостей – у матеріалі Крим.Реалії.

У Міністерстві курортів і туризму російського уряду Криму у вересні закупили за 2,2 мільйона рублів послуги з організації та проведення інформаційного туру Кримським півостровом для «суб'єктів туріндустрії» сусідньої Росії, повідомляється на російському порталі держзакупівель.

Захід проведуть для залучення туристів на півострів. Інфотури для російських туроператорів, турагентів, представників ЗМІ та блогерів було анонсовано на початку року.

Щоб показати привабливість Кримського півострова, гостей повезуть регіонами, які найменше постраждали від військових чинників. Не покажуть їм, судячи з програми, кримські регіони, де російські війська прямо на береговій лінії облаштували свої укріплювальні споруди, знищивши їхній курортний потенціал.

Заради Криму – три доби у потязі

Зібрати російських гостей у Криму, згідно з умовами закупівлі, планують протягом осені.

«Завданнями інфотуру є формування образу Криму як регіону, сприятливого для туризму та оздоровлення, створення умов і передумов для просування курортно-туристичних можливостей Криму, а також видів туризму за допомогою презентації нових туристичних продуктів Криму та позиціонування Криму як привабливого, доступного, безпечного, цілорічного туристичного напряму», – заявляють у Мінкурортів і туризму Криму.

Згідно з умовами тендеру, в інфотурі тривалістю сім днів і шість ночей братимуть участь до 30 осіб. Хто вони, наразі невідомо. Список буде надано виконавцю за кілька днів до початку туру.

У межах туру передбачено відвідування туристичних об'єктів, майстер-класи, дегустації та розселення учасників на Кримському морському узбережжі.

В умовах відсутності авіасполучення між Кримом і Росією учасникам пропонують скористатися потягом, що прямує через Керченський міст із Москви до Сімферополя і назад. Потяги цим маршрутом йдуть понад добу в один бік.

Російський пасажирський потяг «Таврія» на Керченському мості
Російський пасажирський потяг «Таврія» на Керченському мості

Згідно з попередньою програмою, зустріч російської групи планується на залізничному вокзалі «Керч-Південна». Цю станцію для пасажирів російська влада, нагадаємо, відкрила після будівництва мосту через Керченську протоку. Будівлю вокзалу там зводили з нуля та облаштовували територію для перевезення пасажирів. До цього вона приймала вантажні потяги.

Залізнична станція «Керч-Південна»
Залізнична станція «Керч-Південна»

У Криму учасникам туру обіцяють надати трансфер від залізничного вокзалу Керчі чи Сімферополя до місць проживання.

Розміщувати учасників планують у чотиризіркових готелях на береговій лінії або в історичній частині населених пунктів.

Виконавець зобов'язується забезпечити учасників триразовим харчуванням із обов'язковим включенням до меню страв кримської кухні.

В об'їзд війни

Попередня програма туру складена так, щоб провезти гостей регіонами, яких суттєво не торкнулися воєнні чинники. Це східне та південне узбережжя Криму.

Західне ж узбережжя, де російські військові облаштували укріплювальні споруди прямо в курортних селищах і на пляжах, гостям з туріндустрії, судячи з програми, не покажуть.

«Зуби дракона» на узбережжі Криму, 15 грудня 2022 року. Фото ГУР Міноборони України
«Зуби дракона» на узбережжі Криму, 15 грудня 2022 року. Фото ГУР Міноборони України

Винятком стане Євпаторія. Там військові чинники поки що візуально непомітні, хоча вибухи періодично фіксують.

Першого дня російським гостям планують запропонувати прогулянку центром та історичною частиною Керчі й огляд місцевих визначних пам'яток. Потім їх відвезуть до Феодосії, де поселять у готелі та влаштують урочисту вечерю.

Наступного дня вони, згідно з планом, оглянуть засоби розміщення туристів, вирушать до картинної галереї імені Айвазовського та прогуляються набережною.

У Новому Світі їм організують прогулянку стежкою Голіцина.

Селище Новий Світ, Крим, серпень 2021 року
Селище Новий Світ, Крим, серпень 2021 року

У Судаку в програмі розваг – виноробня та сироварня з дегустацією і майстер-класом, а також відвідування равликової ферми.

У Ялті учасники кримського інфотуру візьмуть участь у російському туристичному форумі «Інтурмаркет. Осінь». А потім вирушать на бал хризантем у Нікітському ботанічному саду, відвідають винний парк у місцевому готелі та Масандрівський палац.

Масандрівський палац, грудень 2020 року
Масандрівський палац, грудень 2020 року

Західне узбережжя Криму, яке російські військові використовують для організації укріплень, учасникам інфотуру покажуть лише фрагментарно. Заплановані короткі поїздки до Сакського району та Євпаторії. Там очікується відвідування екскурсійного маршруту «Малий Єрусалим» і дегустація страв кримськотатарської кухні. Після чого гостей відправлять до Сімферополя на екскурсію містом та відвідування виробництва кримських солодощів.

Немає наразі у програмі Севастополя, де останнім часом фіксують безліч атак на російські військові об'єкти. Раніше місто було включене до програми таких інфотурів.

«Демонстрація безпеки та гостинності»

Подібні заходи у Криму проводять регулярно. Навіть після того, як Росія розпочала своє повномасштабне вторгнення в Україну, а Крим перетворився на прифронтовий регіон, по сусідству з яким тривають бої між російською армією та Збройними силами України.

Особливу увагу буде приділено комунікаційним технологіям, прямій взаємодії гравців ринку
Вадим Волченко

Кримські чиновники всупереч військовим чинникам продовжують переконувати росіян у безпеці регіону.

«Цього року, розуміючи всі складнощі логістики та геополітичної ситуації, особливу увагу буде приділено комунікаційним технологіям, прямій взаємодії гравців ринку, інформаційним турам для найбільших туроператорів країни, які працюють на кримському напрямку, для турагентів, які представляють їхні інтереси, а також для журналістів і блогерів, які можуть показати Крим у всьому його розмаїтті», – заявляє міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко.

Міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко
Міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко

Минулої осені представників туристичної індустрії Росії також запрошували на «демонстрацію точок тяжіння, безпеки і гостинності». Хоча на той момент уже сталися масштабні вибухи на російських базах у Новофедорівці, в Сімферопольському та Джанкойському районах, а інтернет облетіли знамениті меми «Мамулечка, надо сваливать отсюда!» і «Вообще не хочу уезжать из Крыма, здесь все душевно, по-домашнему».

Цього року вибухи та «прильоти» у різних регіонах Криму почастішали. Курортний сезон, на думку російських туроператорів і власників кримського курортного бізнесу, провалився. Навіть офіційні дані підтверджують: Крим не дорахувався мільйонів туристів.

Місцева влада продовжує кликати туди туристів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG