Доступність посилання

ТОП новини

«Шукайте ліки за межами Криму». Жителі півострова в пошуках українських медикаментів


Сьогодні чимало кримчан звертаються до своїх друзів і знайомих з проханням привезти їм медикаменти з материкової України, адже ті ліки, що є в аптеках півострова, не допомагають, говорять жителі Криму. При цьому ціна на них висока, а якість низька. І тут йдеться навіть про прості засоби ‒ наприклад, від головного болю або тиску.

Попит на українські ліки в Криму (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:47 0:00
Завантажити на комп'ютер

​Мати політв'язня Володимира Балуха Наталія Володимирівна страждає від підвищеного тиску. Стабілізувати його допомагає тільки один препарат, який рідні та друзі привозять із материкової частини України. Таблетки з кримських аптек не допомагають зовсім, скаржиться жінка.

«Зараз у мене вже є, ви мені привезли. Це російське, воно таке гидке, але купую, а то де ж я інші візьму? Це якщо є можливість, то я замовляю ось ці від тиску. Замовляю, з України привозять», ‒ розповідає Наталя Володимирівна.

Наталія Балух
Наталія Балух

Сімферопольці Тетяна та Сергій Дуб часто бувають у Львові у рідних. Їхні кримські друзі та знайомі щоразу просять привезти цілий список звичайних ліків.

«Багато, коли ми їдемо в Україну, у мене вже замовили, список десь лежить. «Цитрамон», потім від тиску «Каптопрес» просять привезти, саме український. Я завжди аптеку везу», ‒ говорить Тетяна Дуб.

Її чоловік, лікар Сергій Дуб, передбачає, що в Криму торгують фальсифікатом.

Сергій Дуб із молодшою онукою
Сергій Дуб із молодшою онукою

«В Україні теж є фальсифікат, але таке, як у Росії ‒ це взагалі... Тут дуже багато препаратів, які або слабко працюють, або взагалі не працюють», ‒ підтверджує фахівець.

У Росії дуже багато препаратів, які або слабо працюють, або взагалі не працюють
Сергій Дуб

Фармацевти в кримських аптеках часто чують скарги на те, що найпростіші ліки не допомагають, наприклад, «Цитрамон». Хтось із провізорів вважає це вигадкою, а інші вважають, що це цілком можливо.

«Буває, допомагає краще препарат. Але «Дарницю» ви не знайдете, все питання в цьому. Хтось якщо їздить в Україну, попросити привезти треба», ‒ радять в аптеках.

Архівне фото, Крим, 2015 рік
Архівне фото, Крим, 2015 рік

У соцмережах можна знайти оголошення про продаж ліків, куплених на материковій частині Україні. Хтось зробив на цьому бізнес і возить ліки до Криму, кажуть фармацевти. У кримських аптеках же українського годі й шукати.

Скарги на російські медпрепарати від кримчан часто чують і правозахисники.

Лікарі кажуть: «Шукайте ліки за межами Криму, в Україні»
Абдурешит Джеппаров​

«Доводиться спілкуватися з людьми різного віку, з різними захворюваннями, вони говорять, що з цим дуже погано. Ті люди, які перебувають у стаціонарі, їм лікарі зобов'язані надавати і вливати медикаменти місцеві, тобто російські. Вони неефективні, а потім самі ж лікарі кажуть: «Ви тільки не посилайтеся на нас, що ми вам рекомендували, але шукайте ліки за межами Криму, в Україні», ‒ розповідає координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешит Джеппаров.

Абдурешит Джеппаров
Абдурешит Джеппаров

​Про скарги кримчан підконтрольні Росії чиновники знають, але бачать проблему не в якості ліків або медичних послуг, а в самих жителях півострова. Кажуть, що люди навчилися відстоювати свої права: скаржаться, пишуть листи відразу до вищих інстанцій.

«Найчастіше скаржаться кримчани, якщо глобально взяти, на наявність препаратів тих чи інших. Ті, які надаються нашим громадянам за федеральною пільгою, за регіональною пільгою. Інша частина скарг стосується якості надання медичної допомоги», ‒ стверджує керівник Кримського управління Федеральної служби з нагляду в сфері охорони здоров'я Росії Василь Клімов.

Самі ж кримчани, серед іншого, скаржаться і на дорожнечу ліків.

«Ціни величезні на ліки. Я хоч і не часто хворію, але ціни дуже великі. Від застуди, якщо на грип захворіти, ‒ тисяча (рублів ‒ КР), щоб вилікуватися. Краплі в ніс, горло, сиропчик, якісь таблетки... Найдешевший «Грипфлю» ‒ десь рублів 150», ‒ запевняє жителька Криму.

На дефіцит необхідних препаратів нарікають кримські пільговики з різних міст півострова. Навесні скаржилися севастопольці, а взимку ‒ діабетики з Сімферополя, очікувати «Інсулін» їм доводиться місяцями.

Кримські телеканали теж не приховували тему про популярність ліків із материкової частини України.

У підконтрольному Росії наглядовому відомстві з фальсифікатом проблем не бачать і запевняють: підробку виявляють в межах норми.

«Ми виявляємо і фальсифіковані, недоброякісні (медичні препарати ‒ КР), але їх не більше одного відсотка», ‒ зазначив керівник Кримського управління Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я Росії Василь Клімов.

Хоча фальсифікату, за офіційними повідомленнями, на півострові трохи, з моменту анексії Криму попит на українські ліки не зменшився. Опитані кримчани говорять, що препарати з материка дешевші та якісніші.

  • 16x9 Image

    Саша Тавровська

    Кримська журналістка. Як фрілансер співпрацює з Крим.Реалії з 2017 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG