Доступність посилання

ТОП новини

Сезон смертей. Як коронавірус забирає кримчан


За останній тиждень від коронавірусу померли приблизно сто кримчан
За останній тиждень від коронавірусу померли приблизно сто кримчан

У Криму зростає смертність від коронавірусу, повідомляє місцева російська влада. Тільки за останній тиждень хвороба, за їхніми відомостями, забрала приблизно сотню життів, а всього з початку пандемії ‒ 1,6 тисячі. Помирають, за словами чиновників, і літні, і молоді кримчани. Крим.Реалії вирішили наочно показати, наскільки масштабними для півострова є ці цифри, які, на перший погляд, можуть здаватися незначними.

Російський глава Криму Сергій Аксенов, який торік розраховував перемогти коронавірус за декілька місяців, тепер визнає, що хвороба «з нами надовго, напевно, назавжди».

Тенденції поширення захворювання останнім часом викликають занепокоєння у місцевої влади. За останній тиждень у Криму зафіксовані 2,6 тисячі нових випадків зараження коронавірусом і 1,3 тисячі пневмоній.

«На жаль, зареєстровано 79 летальних випадків», ‒ повідомив Сергій Аксенов на засіданні оперативного штабу в російському уряді Криму 4 серпня.

Голова кримського управління Роспотребнадзору Наталія Пеньковська, у свою чергу, повідомила про 73 померлих, зазначивши, що «це найвищий показник за весь період пандемії».

За добу 6 серпня в Криму померли від коронавірусу ще 17 пацієнтів.

Жертв багато чи мало?

Озвучені цифри, на перший погляд, можуть здатися незначними. Але це не так, якщо поглянути на них із позиції порівняльного аналізу.

73 чи 79 (за різними повідомленнями ‒ КР) жертв коронавірусу, зафіксованих за останній тиждень, можна порівняти з депутатським корпусом російського парламенту Криму. Щоб зрозуміти, багато це чи мало, варто уявити, що всі депутатські місця могли б спорожніти за тиждень.

Засідання підконтрольного Росії парламенту Криму, архівне фото
Засідання підконтрольного Росії парламенту Криму, архівне фото

Усього за рік у Криму померли від коронавірусу 1,6 тисячі осіб. Всі вони могли б зайняти половину концертного залу «Ювілейний» у Ялті.

«Такого не було взагалі»

Ситуацію з розповсюдженням коронавірусу в регіоні Наталія Пеньковська характеризує як «нестабільну».

Наталія Пеньковська
Наталія Пеньковська

Високий приріст захворюваності наразі відзначається, за її інформацією, у Феодосії, Судаку, Керчі, Ялті та Сімферополі.

З них три регіони є курортними. Журналісти Крим.Реалії у межах власних пляжних інспекцій неодноразово фіксували порушення протиепідемічних правил на пляжах півострова.

Кримські чиновники говорять про масові порушення в курортних регіонах рекомендацій із протидії поширенню захворювання власниками кафе, ресторанів та інших об'єктів громадського харчування.

Окрім того, за словами голови кримського управління Роспотребнадзору, останнім часом на півострові зафіксоване перевищення епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ на 50%, що не типове для літнього сезону. Симптоми ГРВІ характерні для індійського штаму коронавірусу, каже Наталія Пеньковська. Тому вона закликала хворих кримчан звертатися до лікаря.

«У літні місяці такого (рівня епідпорогу захворюваності на грип та ГРВІ ‒ КР) не було взагалі упродовж двадцяти останніх років ніколи. І з кожним тижнем цей рівень збільшується. З урахуванням того, що нова коронавірусна інфекція, викликана індійським штамом, починається переважно як респіраторна вірусна інфекція, особи з симптомами ГРВІ мають перебувати вдома й викликати лікаря додому з метою недопущення поширення інфекції не тільки серед своїх близьких, але й за місцем роботи», ‒ сказала вона на засіданні оперштабу.

Ліжка без лікарів

Наразі в Криму розгорнуті 3,7 тисячі ліжок для хворих на коронавірус, повідомив міністр охорони здоров'я російського уряду Криму Олександр Остапенко. Тільки минулого тижня були госпіталізовані, за його словами, понад тисяча осіб із вірусом.

Олександр Остапенко
Олександр Остапенко

У Криму зберігається гострий дефіцит медиків. Усього не вистачає 2,5 тисячі лікарів і чотирьох тисяч співробітників середнього медичного персоналу.

Зараз рівень захворюваності на коронавірус на півострові вищий, ніж у сусідній Росії, зазначають кримські чиновники, які з 2014 року ведуть свою статистику разом із цією країною.

Російська влада Криму розраховує почати контролювати поширення коронавірусу після створення колективного імунітету. Для цього вони закликають кримчан щепитися російськими вакцинами, які не схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Препарати іноземних виробників, які схвалені ВООЗ, кримчанам теж доступні, але за межами півострова ‒ у пунктах вакцинації на материковій частині України. Отримати щеплення вони можуть, надавши українські документи.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG