Журналісти Крим.Реалії з'ясовують, чи безпечні пляжі півострова для відпочивальників. Цього разу з пляжною інспекцією ми вирушили на узбережжя Севастополя. «Місто військових», що омивається Чорним морем, ‒ не найпопулярніше місце відпочинку, але й воно має своїх шанувальників.
У попередніх матеріалах ми розповідали про ситуацію на пляжах західного та східного узбережжя Криму.
Цього разу ми побували на південно-західному чорноморському узбережжі ‒ у Севастополі. Це місто складно назвати курортним. Відпочивальники, швидше, вважають за краще проводити час на його околицях. Однак севастопольські пляжі в розпал сезону – теж не пустують. Ми вирішили перевірити, чи дотримуються там протиепідемічних вимог, а також рекомендацій з організації безпечного та комфортного відпочинку. Інспекцію ми провели двома відомими міським пляжам ‒ «Омега» та «Парк Перемоги».
Під шезлонгами за 200 рублів та з «моральним дискомфортом»
Пляж «Омега» ‒ один із найпопулярніших серед відпочивальників у Севастополі. Він розташований у Круглій бухті й простягається на 700 метрів. У місцевих ця бухта не надто популярна. А ось відпочивальникам вона подобається через мілководдя та близькість до транспортних потоків.
Обслуговує пляж комерційна структура. Зв'язатися з нею нам не вдалося. На території пляжу є кабінки для переодягання, дитячий майданчик та тіньові навіси. Останні, щоправда, повноцінно не захищають від кримського сонця в розпал дня.
На пляжі можна орендувати шезлонги. Судячи зі слідів фарби на вивісці, вартість їхньої оренди нещодавно змінювалася. Зараз вони коштують 200 рублів.
Послуга ця популярна, оскільки пляж на «Омезі» – кам'янистий і засмагати на звичайній підстилці там може бути комфортно не кожному.
Пляж також обладнаний рятувальними вежами. Поки ми перебували на пляжі, рятувальники виконували обхід території, обслуговували водну гірку й батут.
Десятихвилинну розвагу на місцевих атракціонах відпочивальникам пропонують за 150 рублів. Альтернатив немає. Ні катамаранів, ні надувних «бананів», ні інших морських розваг ми тут не знайшли.
Поруч із пляжем розташовані численні точки громадського харчування. Хот-дог у них пропонують мінімум за 120 рублів, а літр негазованої мінеральної води ‒ майже за 70 рублів. Серед торгових лотків розташований єдиний на весь пляж платний туалет. Але він виявився закритим.
За таких обставин відпочивальникам доводиться відвідувати туалети в місцевих кафе. Багато пляжників зізнаються, що регулярні прохання пройти до вбиральні «спричиняють їм моральний дискомфорт».
«Переможці» з туалетом на замку
Пляж у Севастополі під назвою «Парк Перемоги» розташований на мисі між Круглою та Стрілецькою бухтами неподалік від відомого аквапарку «Зурбаган». Пішки до нього від найближчої зупинки громадського транспорту ‒ приблизно півтора кілометра. Можна під'їхати туди електрокарами. Але багато хто воліє діставатися туди автомобілями.
За спостереженнями кореспондента Крим.Реалії, пляж тут досить вузький, тому з початком високого сезону люди розташовуються гранично близько один до одного, попри пандемію коронавірусу та рекомендації Роспотребнадзору дотримуватися соціальної дистанції.
На пляжі помітна відсутність тіньових навісів. Також тут неможливо орендувати пляжні парасольки. До послуг місцевих відпочивальників ‒ тільки шезлонги.
Хто обслуговує пляж – невідомо. На місцевому інформаційному стенді вказані телефони екстрених служб, але немає жодних згадок про пандемію коронавірусу та заходи безпеки в період епідемії.
Територія пляжу доглянута й розділена на окремі зони спеціальними табличками, залежно від рівня розчищення дна моря біля берегів. Берег біля акваторії «дитячої зони» ретельніше очищений від каменів, ніж інші ділянки.
На цьому пляжі рятувальники перебували на своїх місцях і спостерігали за ситуацією на воді.
На багатьох інших пляжах півострова ми не зустріли слідів рятувальників і часом навіть рятувальних веж.
На цьому пляжі є кабінки для переодягання. Але вони досить своєрідні, оскільки закривають пляжників, які переодягаються, менше ніж на півтора метра.
За словами нашого кореспондента, людей вищих за середній зріст така кабінка закриває приблизно до грудей. Ця обставина «не викликала захоплення у багатьох жінок». Щобільше, кабінки розташовані дуже близько від рятувальних веж і матросам, які перебувають на них, відкривається практично повний огляд усіх, хто перевдягається.
Тут, як і на «Омезі», спостерігається дефіцит туалетів, які працюють. Стаціонарний заклад неподалік від пляжу виявився закритим.
У парку по сусідству можна скористатися біотуалетами. Але не всі про це знають, оскільки ці туалети потрібно вміти знайти. Дорогу знають тільки місцеві жителі або досвідчені туристи.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.