Доступність посилання

ТОП новини

Екстрим без туалетів: що відбувається на пляжах Судака та Партеніта


Під час курортного сезону журналісти Крим.Реалії з'ясовують, наскільки комфортні й безпечні для відпочивальників пляжі півострова. Що є, а чого не вистачає на двох найпопулярніших курортах південно-східного узбережжя Криму, розповідаємо в нашому матеріалі.

Згідно з рекомендаціями російської влади Криму, пляжі, відкриті для прийому відпочивальників, мають бути безпечними ‒ дно їх акваторії обстежене та очищене, а самі пляжі забезпечені рятувальниками. Також на прибережних територіях має бути сервіс, необхідний для комфортного відпочинку, ‒ туалети, душові, роздягальні, рятувальні пости та стенди з інформацією про орендаря пляжу, екстрені служби й погоду.

У зв'язку з пандемією коронавірусу з'явилися додаткові вимоги до організації відпочинку туристів ‒ на пляжах мають забезпечувати соціальну дистанцію й запас антисептиків. У міру поширення коронавірусу ці вимоги стають все пріоритетнішими для організації відпочинку на півострові. Міністр курортів і туризму російського уряду Криму Вадим Волченко назвав їх «найважливішим показником успішного проведення високого курортного сезону» цього року.

Щоб перевірити, чи виконуються ці вимоги, кореспондент Крим.Реалії вирушив на пляжі Судака та Партеніта ‒ відомі й популярні місця відпочинку серед кримських туристів.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.

Лідер за інфікуванням та ціною шезлонгів

Судак десятки років залишається одним з найулюбленіших серед туристів місць відпочинку в Криму. Навіть у роки найпровальніших сезонів пляжі цього міста були заповнені відпочивальниками. Цього року Судак опинився в лідерах і за темпами поширення коронавірусу, повідомляє місцева влада.

Тому, вирушаючи з інспекцією на міський пляж, ми в першу чергу звернули увагу саме на дотримання там протиепідемічних вимог. Наші спостереження виявилися не надто оптимістичними.

На центральному пляжі Судака жодної соціальної дистанції не дотримуються. Під навісами, де пляжники намагаються сховатися від пекучого сонця, шезлонги розставлені впритул один до одного, підвищуючи ризик інфікування.

Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року

До інших вимог безпеки тут теж є запитання. На весь пляж передбачена одна рятувальна вежа.

Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року

Зустріти там людей, які виконують функції рятувальників, нам не вдалося.

Акваторію розділяє стоянка маломірних суден, позначена буйками. Але катамарани «припарковані» поза межами цієї стоянки всупереч правилам безпеки.

Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року

Знайти туалет нам не вдалося. На схемі пляжу він позначений, але без зазначення місця розташування. Покажчиків також немає. Співробітники пляжу посилають шукачів вбиралень у кафе на набережній ‒ за 200-300 метрів від пляжу. Разове відвідування туалету там коштуватиме 20 рублів.

На самому ж пляжі можна безкоштовно помити ноги ‒ біля всіх його виходів встановлені спеціальні крани.

Оренда шезлонгів у Судаку одна з найвищих у Криму ‒ 350 рублів за чотири години або 150 рублів на годину.

Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року

В інших курортних регіонах, які відвідували наші кореспонденти, шезлонги за такими цінами здають на весь день.

Пляжне бунгало тут пропонують за дві тисячі рублів на день або на чотири години ‒ за тисячу рублів.

Пляж Судака, липень 2021 року
Пляж Судака, липень 2021 року

Алея, що веде до моря, обладнана численними точками громадського харчування, магазинами й сувенірними крамницями, теж викликає запитання у світлі протидії коронавірусу. На окремих ділянках ця алея настільки вузька, що численним відпочивальникам часто доводиться протискуватися там, притискаючись один до одного.

Окрім того, територія біля торгових точок не розмічена для забезпечення соціальної дистанції. Люди там стоять у чергах впритул один до одного.

Кафе біля пляжу в Судаку, липень 2021 року
Кафе біля пляжу в Судаку, липень 2021 року

Закритий пляж і заборонений вихід до Ведмідь-гори

Менше ніж за сотню кілометрів на південь від Судака розташований ще один популярний кримський курорт ‒ селище Партеніт (Велика Алушта). Одним з топових місць відпочинку в Криму йому дозволяють залишатися мальовничі гірські пейзажі, унікальне південнобережне повітря та чиста морська вода біля узбережжя.

Цього року на початку липня місцеві пляжі селища, як і в Судаку, щільно заповнені відпочивальниками. Ми відвідали селищний пляж, розташований неподалік від автостанції. Його здали в оренду приватній фірмі, але на інформаційному стенді від імені російської адміністрації селищної ради повідомляється, що купання там заборонене. З якої причини, не уточнюється.

Пляж у Партеніті, липень 2021 року
Пляж у Партеніті, липень 2021 року

У переліку пляжів, допущених до роботи цього року, цієї території немає.

Рятувальники та засоби порятунку на воді там теж відсутні. Ймовірно, через заборону купання.

Пляж у Партеніті, липень 2021 року
Пляж у Партеніті, липень 2021 року

Однак на заборону багато відпочивальників уваги не звертають. Пляж під час наших відвідин був заповнений людьми.

Пляж у Партеніті, липень 2021 року
Пляж у Партеніті, липень 2021 року

З усіх заявлених користувачем пляжу послуг там є тільки тіньовий навіс та шезлонги.

Пляж у Партеніті, липень 2021 року
Пляж у Партеніті, липень 2021 року

Туалет і душ позначені на схемі, але фактично їх на пляжі знайти не вдалося.

Кабінок для перевдягання дві. Їх явно не вистачає на велику кількість відпочивальників, тому до них майже завжди стоїть черга.

З розваг на цьому пляжі ‒ водні прогулянки на «банані» або «таблетці» уздовж гори Аю-Даг, відомій також як Ведмідь-гора.

При цьому обладнаної стоянки для маломірних суден на пляжі Партеніта немає ‒ гідроцикли забирають і висаджують людей на хвилеріз, закритий для проходу. Через це подібні розваги виглядають екстремальними.

Про проблему аварійного стану більшості морських причалів і буїв Південного узбережжя Криму Крим.Реалії писали раніше.

Вони напівзруйновані й не виконують свої функції, не тільки є загрозою для тих, хто купається, але й роблять проблематичним запуск у регіоні морського громадського транспорту, який ініціює місцева російська влада.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG