Доступність посилання

ТОП новини

Туристів не зупиняють ні вірус, ні загроза обвалу: пляжі Миколаївки та Піщаного під час пандемії


Пляж у Піщаному
Пляж у Піщаному

Наприкінці курортного сезону Крим.Реалії продовжують інспекцію кримського узбережжя, з'ясовуючи, наскільки безпечні та комфортні місцеві пляжі в умовах пандемії коронавірусу та зростання кількості хворих. Цього разу ми вирушили на південно-західне узбережжя Кримського півострова.

Упродовж літа кореспонденти Крим.Реалії не раз помічали, що орендарі пляжів ігнорують рекомендації підконтрольної Росії місцевої влади щодо безпеки відпочинку на узбережжі. Чи змінилося ставлення до цього питання після чергового антирекорду, який у Криму пробив позначку у 80 хворих на COVID-19 за добу (5 вересня в Криму зафіксували новий антирекорд, за добу на півострові виявили 101 випадок COVID-19 за добу – КР), ми з'ясовували на пляжах Миколаївки та Піщаного.

Обережно: обвал

За пів року до анексії Криму в селищі Миколаївка почалися роботи зі згладжування схилів і зрізання навислого над пляжами ґрунту, проте згодом роботи були зупинені й більше не поновлювалися. Сьогодні відвідувачів пляжів цього селища зустрічають стенди, на яких великими літерами написано: «Обережно, обвал!». Далі дрібнішим шрифтом повідомляється, що територія закрита для відвідування і купатися заборонено, тому що дно не досліджене.

Попри заборону, відпочивальники безперешкодно купаються і засмагають у зоні можливого обвалення ґрунту. Причому, в деяких місцях ширина пляжу від обриву до межі води становить усього півтора-два метри. Окрім того, на формально закритих для відвідування пляжах надаються організовані послуги пляжного сервісу ‒ прокат шезлонгів і парасольок, а також оренда бунгало. Забронювати бунгало або парасольку можна навіть телефоном.

Ціни на пляжі складені з урахуванням попиту ‒ у п'ятницю та вихідні дні, коли до селища масово приїжджають відпочивати жителі кримської столиці, орендувати бунгало можна за 1500 рублів. В інші дні, коли відпочивальників менше, ціна падає до 1000 рублів на день. Вартість прокату пляжних парасольок варіюється від їхніх розмірів і становить від 150 до 300 рублів за день.

Вартість оренди шезлонга становить 150 рублів. Особливістю сервісу є доставка лежака до потрібного місця людиною в формі рятувальника.

Упродовж усього часу перебування на пляжі, рятувальник займався тільки цим і не спостерігав за акваторією пляжу. Більше того, на території пляжу немає обладнаного рятувального поста і не вдалося знайти медичний кабінет на випадок необхідності надання невідкладної допомоги.

При такому налагодженому бізнесі варто відзначити повну відсутність на прилеглій території питної води та туалетів. Найближча вбиральня розташована за 250-300 метрів від входу на пляж і її відвідування коштує 20 рублів. Водночас на пляжі є безкоштовний душ.

Серед інших особливостей ‒ всього по одній роздягальні на кожному кінці пляжу. При досить великій протяжності та з урахуванням значної кількості відпочивальників, такої кількості роздягалень недостатньо.

У години пік під палючим сонцем до роздягалень шикуються черги у 10-15 осіб. Безпечної дистанції при цьому мало хто дотримується.

Шторм при повному штилі

У селищі Піщаному два найвідвідуваніших пляжі ‒ праворуч від основної алеї та зліва. На пляжі, який розташований з лівого боку від алеї, всупереч позначенням на інформаційному стенді, немає ні навісів, ні рятувального поста, ні душа з туалетами. Є тільки три роздягальні (найближча з яких зламана) і табличка, яка повідомляє про те, що купання заборонене через шторм.

При цьому в момент відвідування пляжу хвилювання моря не перевищувало половини бала.

На пляжі з правого боку від алеї, який відданий у користування ТОВ «Садко», судячи з позначень на інформаційному стенді, передбачені такі послуги, як туалет і душ. Однак навіть на схемі пляжу знайти ці заклади не вдалося. Так само як і нанесенні на карту кабінки для переодягання. Для того, щоб змінити одяг, відпочивальникам доведеться пройти спочатку на закритий через шторм сусідній пляж і скористатися його роздягальнями, а потім повернутися назад, оскільки пляж «Садко» обладнаний тіньовим навісом, шезлонгами та водною гіркою.

Усі ці послуги – платні. Бунгало можна орендувати за 800 рублів на день або за 400 на чотири години. Покататися на водній гірці ‒ 150 рублів за десять хвилин. Місце в тіні формально не продається і багато відпочивальників займають його без належної в таких випадках оренди шезлонгів. За дотриманням рекомендованої безпечної дистанції в цьому випадку ніхто не стежить і цю вимогу не виконують.

Окрім іншого пляж обладнаний рятувальною вежею, однак за декілька годин перебування на цьому пляжі кореспонденту Крим.Реалії помітити рятувальника на посту так і не вдалося.

Не спостерігалися люди у формі рятувальників також і на території пляжу. Водночас у безпосередній близькості від входу на пляж, у траві зберігається табличка з написом: «Купання заборонене. Пляж закритий». За припущенням відпочивальників, вивіска потрібна на випадок появи перевірок.

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

XS
SM
MD
LG