Спеціально для Крим.Реалії
Заява Федеральної служби безпеки Росії, в якій Головне управління розвідки Міністерства оборони України та Меджліс кримськотатарського народу звинувачуються в організації диверсії, що нібито сталася на газогоні в анексованому Криму 23 серпня ‒ дуже поганий знак.
Знак, що прояснює, навіщо росіянам знадобилося затримувати першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла та інших активістів. І допомагає зрозуміти, якими можуть бути подальші дії Кремля.
Звинувачення в «диверсії» заради виправдання власних агресивних дій ‒ давній прийом авторитарних режимів
Звинувачення в «диверсії» заради виправдання власних агресивних дій ‒ давній прийом авторитарних режимів. Напад Радянського Союзу на Фінляндію стався після того, як радянське керівництво звинуватило Гельсінкі в обстрілі позицій Червоної Армії ‒ так званий Майнільський інцидент.
У «Правді» писали про «нахабну провокацію фінської вояччини» й вимагали «дати відсіч знахабнілим грабіжникам» та «відповісти потрійним ударом». А потім з'ясується, що ніякого обстрілу з фінської сторони не було, а була радянська провокація.
Ймовірно, Москва тепер може виправдовувати будь-які свої агресивні дії, наприклад, у Херсонській області «боротьбою з диверсантами»
Друга світова війна почалася після того, як гітлерівська Німеччина інсценувала «напад» Польщі на німецьку радіостанцію в місті Гляйвіц (Глівіце) ‒ насправді нападали переодягнені в польську військову форму есесівці. А незабаром Гітлер вже розповідав у рейхстазі про польський напад. Звинувачення ФСБ, впевнений, ‒ з цього ж ряду.
Ми не знаємо тільки, чи виконують чекісти директиву з Кремля, чи, навпаки, підштовхують Кремль до рішучих дій проти України ‒ такого роду інструменти часто використовувала Луб'янка під час воєн на Кавказі.
Ймовірно, Москва тепер може виправдовувати будь-які свої агресивні дії, наприклад, у Херсонській області «боротьбою з диверсантами» та прагненням убезпечити Крим.
Залишається тільки гадати, чим продовжить Кремль ‒ репресіями чи війною
Припускаю, що в майбутньому можна буде говорити й про неможливість продовження газового транзиту через Україну ‒ який транзит, якщо українці самі «підривають газогони»? Ну і, звичайно, придуманою диверсією можна буде виправдати остаточний погром Меджлісу на території Криму й нові репресії проти кримськотатарських активістів ‒ тому що це ніякі не активісти, а «екстремісти».
Залишається тільки гадати, чим продовжить Кремль ‒ репресіями чи війною.
Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції