Пляжна інспекція Крим.Реалії на півострові триває. Цього разу ми досліджували комфортність і безпеку феодосійського узбережжя. Цей регіон, за інформацією місцевої російської влади, демонструє зростання захворюваності на коронавірус. Що ми побачили на цих берегах, читайте в матеріалі.
Минулого тижня Крим.Реалії досліджували ситуацію на південно-східних пляжах півострова, де також стрімко поширюється коронавірус. Раніше ми побували на азовському узбережжі та курортах західного Криму. Тепер ми з'ясували, наскільки безпечний і комфортний відпочинок на східному узбережжі вздовж траси Керч-Феодосія.
«Золотий» берег: тільки за гроші
Селище Берегове ‒ один з топових курортів передмістя Феодосії. Воно знамените своєю довгою смугою піщаних пляжів і чистою водою. Практично вся його територія, розташована уздовж траси Керч-Феодосія, складається з різних пляжних карт з екзотичними назвами. Кореспондент Крим.Реалії побував на «Золотому пляжі».
Його назва відповідає реаліям, оскільки більшість послуг на цій території ‒ платні. Пляж обладнаний навісами, але скористатися ними можна тільки за гроші. Скрізь встановлені попереджувальні таблички.
На пляжі можна орендувати шезлонги за 250 рублів і лежаки «підвищеної комфортності» (з матрацами) за 350 рублів.
Під навісами шезлонги часто стоять майже впритул один до одного, всупереч рекомендаціям Роспотребнадзору про дотримання соціальної дистанції під час пандемії. І це незважаючи на те, що Феодосія, за інформацією російської влади Криму, зараз лідирує за захворюваністю на коронавірус.
На цьому пляжі є декілька душових стійок, але вони теж платні. Разове користування ними коштуватиме 10 рублів. За пів ціни тут можна помити ноги. «Воду сюди возити дорого», ‒ пояснюють тут комерційний підхід до організації відпочинку пляжників.
Відвідування пляжного туалету коштує 20 рублів.
Пляжні кафе пропонують напої та фастфуд.
Свої послуги також пропонують кафе та їдальні через дорогу від пляжу.
Морські розваги ‒ «банан» або «таблетку» ‒ тут пропонують в оренду за 300 рублів на годину, а катамаран ‒ за 500 рублів. П'ять хвилин прогулянки на гідроциклі коштуватимуть тисячу рублів.
«Головною «фішкою» цього пляжу є діджейський пульт і колонки, розміщені вздовж усієї території. У перервах між рекламою прогулянок на катері та «банані» звучить музика, передаються привіти та привітання», ‒ розповідає кореспондент Крим.Реалії.
На «Золотому пляжі» є матроси-рятувальники. Вони переважно обслуговують відпочивальників на березі або прибирають територію. На вежах спостереження за акваторією їх застати не вдалося.
Тінь за плату та мінливі ціни
Найвіддаленіший куточок східного узбережжя ‒ Курортне ‒ примикає до гори Карадаг.
До послуг відпочивальників там ‒ півторакілометрова набережна з вузькими гальковими пляжами та гірськими пейзажами. Ці пляжі обладнані парасолями, що створюють тінь. Але територія під нею заставлена шезлонгами, які здаються в оренду за 100 рублів на годину або 300 рублів на день.
Рятувальників зустріти біля моря нам не вдалося. Хоча рятувальні вежі там є.
На пляжі відпочивальникам пропонують масаж і напої.
Іноді до узбережжя підходить катер «СРСР», обладнаний моделлю турельного кулемета та макетами іншої стрілецької зброї. Щоб прогулятися на ньому, потрібно домовлятися з капітаном, зокрема й про ціну.
На набережній Курортного відпочивальникам пропонують широкий вибір дитячих атракціонів та кафе, а також відвідування бальнеологічної лікарні.
Ціни на послуги та продукти на цьому курорті нестабільні й стрімко змінюються. Наприклад, дорогою на пляж відпочивальникам пропонували кавуни за 50 рублів за кілограм. А на зворотному шляху їх вартість вже зросла до 60 рублів.