У Криму ‒ понад тисячу офіційно підтверджених випадків захворювання коронавірусною інфекцією. Ця тризначна цифра прозвучала вперше за чотири місяці з моменту виявлення першого випадку. Яка була динаміка захворюваності цього тижня та що відбувалося на її тлі, розповідають Крим.Реалії.
Наразі у Криму офіційно зареєстровані 1056 випадків коронавірусу. Цього тижня зафіксована майже сотня нових фактів інфікування. Це абсолютний тижневий рекорд відтоді, як коронавірус з'явився на півострові.
Вірус. Офіційно
Відомості російської влади Криму про захворюваність на коронавірус не підтверджені міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами. Але ці системні цифри дають хоча б приблизне уявлення про динаміку захворювання.
Цього тижня вона була такою:
Наймасовіший випадок інфікування був зафіксований 23 липня ‒ 26 випадків. По 18 нових випадків було 22 і 24 липня.
Коронавірус косить, зокрема й лави російської влади Криму. Осередки інфікування чиновників зафіксовані в Ялті, Алушті та Керчі.
У Кримській правозахисній групі за результатами своїх моніторингів повідомляють, що коронавірусна статистика кримської влади занижена, оскільки не відображає багатьох важливих факторів, включаючи інфікування в лавах російських військових і спецслужб.
Є усні розпорядження відсилати людей на домашнє лікуванняОльга Скрипник
«Ми зафіксували у своїх звітах і маємо підтвердження, що статистика коронавірусу в Криму замовчується. У перший час замовчувалися факти смертей від вірусу. Потім почали приховувати й саму захворюваність. Місцеві медики нам розповідають, що є усні розпорядження відсилати людей на домашнє лікування, щоб не брати у них тести на коронавірус і вони не потрапляють до офіційної статистику. Досі у Криму немає жодного офіційного випадку інфікування в армії або в поліції. Так окупаційна влада хоче показати зниження захворюваності, хоча це не так», ‒ сказала Крим.Реалії координатор КПГ Ольга Скрипник.
Поширенню зараження коронавірусом, за словами правозахисниці, сприяють масові акції, які організовує російська влада, численні авіарейси на півострів з Росії та ігнорування туристами правил безпеки.
Проблеми з роботою та відпочинком
Економічна криза, викликана пандемією коронавірусу, вдарила по кишенях кримчан. Про це свідчить опитування, проведене російським автомобільним порталом «Дром» цього тижня. На запитання, як змінився добробут кримчан через «коронакризу», більшість жителів півострова повідомили, що він погіршився. При цьому 30% опитаних сказали, що на них криза не позначилася, а 6% стверджують, що тепер живуть краще, ніж до пандемії.
На півострові зростає безробіття, його офіційний показник коливається в межах 10%. Однак кримський економічний оглядач Олександр Басов стверджує, що насправді воно становить близько 30%.
Цього тижня російська влада Криму дозволила пропускати на півострів іноземців (до яких належать і громадяни України з материковою пропискою ‒ КР) та осіб без громадянства без довідки про відсутність коронавірусу. Тепер від них вимагають здати ПЛР-тест упродовж трьох днів після приїзду до Криму. Цю довідку необхідно надати в місцеве управління Росспоживнагляду протягом доби з моменту отримання електронною поштою.
Минулого тижня кримські чиновники скасували для іноземців та осіб без громадянства обов'язкову двотижневу обсервацію. Тепер вона зберігається тільки для кримчан, які повернулися з-за кордону «вивізними міжнародними рейсами».
Водночас, російська влада посилила правила перетину адмінкордону. Тепер вони пропускають кримчан тільки за російськими паспортами. А при наданні замість них українських паспортів ‒ виносять постанову про адміністративні стягнення, повідомляють правозахисники.
Перетин адмінкордону між Кримом і Херсонською областю залишається проблемою для багатьох кримчан. У цьому матеріалі Крим.Реалії дають відповіді на найчастіші запитання, які звучать на цю тему.
Тим часом на півострові триває курортний сезон. Російська влада Криму стверджує, що вже зустріли перший мільйон відпочивальників.
Однак низка пляжів, на яких приймають туристів і місцевих жителів, не відповідають вимогам російського уряду Криму та Росспоживнагляду. Порушення виявлені в Феодосії, Судаку, Ялті, Алушті, Сакському та Чорноморському районах.
Кореспондент Крим.Реалії побував цього тижня на трьох пляжах Феодосії та селища Берегове. Що він там побачив, дивіться в огляді.
Інфіковані діти та черговий парад
У Севастополі ситуація з коронавірусом видається кращою, ніж загалом у Криму. Цього тижня там офіційно виявили 20 випадків. 20 липня зареєстровані 13 нових фактів інфікування. Серед нових хворих на коронавірус ‒ троє дітей п'яти, семи та 11 років, а також 16-річний підліток і четверо пенсіонерів.
«Двоє прибули до Севастополя з інших регіонів (Росії ‒ КР), інші контактували з хворими людьми», ‒ повідомляє підконтрольна Росії місцева влада.
Масовий завезений випадок (шість випадків інфікування) встановили 24 липня. З них п'ятеро хворих прибули до Севастополя із сусідньої Росії. Також захворіла семирічна дитина. В інші дні офіційна статистика в місті трималася в межах одиничних випадків, а 21 і 23 липня їх взагалі не зафіксували.
Незважаючи на появу нових випадків коронавірусу, в Севастополі в умовах пандемії продовжують проводити масові заходи. У червні там проводили парад до 75-річчя Перемоги, а тепер готують акції на честь Дня Військово-морського флоту Росії.
Окрім морського параду, севастопольського офіцерського балу, виставки озброєнь учасникам заходів дозволять відвідати військові кораблі, повідомляють у російському уряді Севастополя.
28 липня в місті також проведуть святкове богослужіння на честь Дня пам'яті рівноапостольного святого князя Володимира та Дня Хрещення Русі. У заході братиме участь народний артист СРСР Василь Лановий. Він виступить у Свято-Володимирському соборі в Херсонесі.
Незважаючи на організацію широких масових акцій російська влада Севастополя закликає місцевих жителів дотримуватися запобіжних заходів і правил гігієни, не забувати про соціальну дистанцію та при можливості уникати місць масового скупчення людей.