Доступність посилання

ТОП новини

«КВН Аксенова»: як кримські чиновники з'ясовують стосунки в Радміні


Будівля російського кримського уряду в Сімферополі
Будівля російського кримського уряду в Сімферополі

У підконтрольному Росії уряді Криму чиновники не орієнтуються в документах, які самі ж ініціюють на розгляд. Через це між віце-прем'єрами та міністрами Сергія Аксенова (Аксьонова) за останні два місяці відбулося декілька інцидентів. Що вони не поділили й чому в Радміні відбуваються публічні з'ясування стосунків, досліджували Крим.Реалії.

Непорозуміння, пов'язані з процесом узгодження документів між різними відомствами, в Криму були завжди. Але останнім часом такі випадки в уряді Сергія Аксенова стали системними й стають приводом для публічних скандалів. За останній місяць у кримському уряді кілька разів повертали на доопрацювання проекти рішень, оскільки з'ясовувалося, що в змісті документів не орієнтуються навіть їх автори та ініціатори.

«Майбутні небіжчики» Спиридонова

Один із таких випадків стався на засіданні кримського уряду 23 липня. Заступник начальника Держкомітету в справах архівів Криму Тетяна Шарова ініціювала проект рішення щодо спрощення процедури реєстрації прав громадян на нерухомість. За її словами, оскільки архівні довідки та виписки відсутні в переліку документів, на підставі яких можливе підтвердження права громадян на майно, в Держкомреєстрі часто відмовляють кримчанам у реєстрації їхньої власності. У зв'язку з цим вона запропонувала ці документи до цього переліку внести.

Нам на реєстрацію подавали купчу 1905 року на 5 тисяч акрів землі. Я не знаю, як за такими архівними довідками реєструвати
Олександр Спиридонов

Але голова Держкомрегістру Олександр Спиридонов зажадав надіслати проект рішення на доопрацювання, наголосивши, що в ньому «не все так просто й однозначно». «Цього року нам на реєстрацію подавали купчу (договір купівлі-продажу ‒ КР) 1905 року на 5 тисяч акрів землі. Я не знаю, як за такими архівними довідками реєструвати. Але з Держкомреєстром це питання (ініційоване Тетяною Шаровою. ‒ КР) не обговорювалося», ‒ сказав він.

Спиридонову, у свою чергу, заперечила віце-прем'єр підконтрольного Росії уряду Криму Лариса Опанасюк. Вона сказала, що проект рішення з Держкомреєстром узгоджений.

Лариса Опанасюк
Лариса Опанасюк

Голова кримського уряду Сергій Аксенов вимагав з'ясувати, чий підпис стоїть під документом, і хто підписує узгодження за спиною Спиридонова. Сам голова Держкомреєстру, поки йому несли документи, встиг пожартувати: «Майбутні небіжчики, напевно (узгоджують документи без нього. ‒ КР)».

Але отримавши документи, Олександр Спиридонов опинився у незручній ситуації. З'ясувалося, що під проектом стоїть його підпис. Це викликало сміх у залі. Аксенов же продовжував вимагати пояснення. «Так, а що змінилося за цей час? Ви сьогодні це зрозуміли? Ви ж читайте документи, колеги!» ‒ обурився він.

Спиридонов пояснив, що в останній редакції документа виявилися «розмито-ліберальні формулювання».

«Ви їх при підписанні бачили чи не бачили? Я хочу зрозуміти, вам їх подавали в такому вигляді чи ні? Чи ви зараз перед Радміном прочитали та зрозуміли, що ліберального життя не буде тут?» ‒ вимагав пояснень Аксенов.

Сергій Аксенов
Сергій Аксенов

Але пояснити цю ситуацію Спиридонов не зміг. Проект рішення був знятий з порядку денного.

Затвердити його вдалося через місяць ‒ на засіданні уряду наприкінці серпня. Але у чиновників почалися проблеми вже з іншими проектами.

Чиновники Аксенова звинувачують одне одного в некомпетентності (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00
Завантажити на комп'ютер

«Магічний папірець» віце-прем'єра

Голова Держкомнацу Ленур Абдураманов на засіданні Радміну 28 серпня запропонував врегулювати питання надання матеріальної допомоги з бюджету депортованим громадянам для індивідуального житлового будівництва. Але міністр фінансів Криму Ірина Ківіко вимагала доопрацювати документ, виключивши з нього корупційний фактор. «Там (в нинішньому порядку надання допомоги. ‒ КР) не зрозуміло, кому скільки дається. Комусь дають умовно 20 тисяч рублів, комусь ‒ 100 тисяч. І незрозуміло, як дається. Треба встановити якийсь середній або граничний обсяг цих виплат», ‒ пояснила вона.

Ірина Ківіко
Ірина Ківіко

Абдураманов спробував заперечити, що відтягування вирішення питання поставить під загрозу виплату допомоги, але в цей час урядовці розпочали суперечку один з одним.

Ленур Абдураманов
Ленур Абдураманов

«Я б запропонував раз і назавжди викорінити практику, коли в нас до Ради міністрів дотягується, а потім Лариса Миколаївна (Опанасюк. ‒ КР) дістає магічний папірець...», ‒ почав віце-прем'єр Дмитро Полонський. Але закінчити фразу йому не вдалося, оскільки Лариса Опанасюк нагадала йому, що й він сам, узгоджуючи проект Держкомнацу, «мав бачити висновок Міністерства фінансів, він був доданий».

«Не вперше ми вже, Ларисо Миколаївно, дотягуємо до Радміну (засідання ‒ КР), а потім починаємо з'ясовувати», ‒ відповів їй Полонський.

Дмитро Полонський
Дмитро Полонський

Лайку перервав Сергій Аксенов, але вже через кілька хвилин чиновники знову зійшлися з іншого приводу.

«Спокійніше, колеги!»

Під час розгляду питання про склад колегій у відомствах з'ясувалося, що в списку Держкомреєстру наявний представник профспілкової організації, який там вже не працює. Олександр Спиридонов не зрозумів і заперечив: «Є у нас представник у профспілковій організації. Чому ж?».

Лариса Опанасюк ще раз повторила: «Ця людина в профспілках вже не пра-цю-є!».

«Якого хлопця втратили! Ухвалено», ‒ відповів голова Держкомреєстру.

З цього приводу знову обурився Дмитро Полонський: «Чому на засіданні Радміну ми почали правити постанову, хтось може сказати?».

Після того, як Спиридонов сам себе назвав «майбутнім небіжчиком», вони стали називати уряд Аксенова «командою КВН»

«Тому що я двічі дивлюся постанови: в ніч напередодні Ради міністрів і тоді, коли приходять узгоджувати», ‒ відповіла Опанасюк.

Після цього вони з Полонським ще деякий час сперечалися з вимкненими мікрофонами, поки їхню суперечку знову не перервав Аксенов. «Спокійніше, колеги! Я вас зараз обох відішлю читати постанови», ‒ не приховував обурення поведінкою підлеглих голава Радміну. Він зажадав від чиновників надалі узгоджувати порядок денний заздалегідь і не виносити ці питання на публіку.

Ці факти стали приводом для висміювання кримських чиновників блогерами та активістами. Після того, як Спиридонов сам себе назвав «майбутнім небіжчиком», вони стали називати уряд Аксенова «командой КВН».

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG