Доступність посилання

ТОП новини

Витіснити «по-тихому»: хто забирає Тиху бухту в «дикого» туриста


Тиха бухта, архівне фото
Тиха бухта, архівне фото

Багато років Тиха бухта між Коктебелем і Феодосією була раєм для «диких» туристів. Тут піщані пляжі, чисте море, є можливість облаштувати табір і безліч інших розваг для екстремалів. За традицією в цьому місці зупиняються на відпочинок з наметами, туристи споруджують навіси, розгортають кухню, організовують душ, і так живуть кілька тижнів. Але в останні роки сюди приїжджає в десятки разів менше людей.

Сезон-2018. Хто приїхав у Крим на відпочинок? | Крим.Реалії ТБ (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:26:47 0:00
Завантажити на комп'ютер

Юрій ‒ фанат Тихої Бухти, він уже 14 років відпочиває саме тут, сам з Білорусі. Торік він та його друзі були чи не єдиними «дикими» туристами в цьому місці, але й цю компанію намагалися витіснити.

«Ми одні тут. Там один намет ‒ біля Хамелеона. У мене враження, що палки в колеса, а чому ‒ не знаю. Всі говорять: «Приїжджайте до Криму, будь ласка, всі». А реально створюють якісь перешкоди», ‒ ділився враженнями турист із Білорусі влітку 2017 року.

Юрій, турист із Білорусі
Юрій, турист із Білорусі

Тоді основні скарги були пов'язані із забороною на проїзд транспорту територією ландшафтно-рекреаційного парку «Тиха бухта», встановленою підконтрольним Кремлю Мінекології Криму, і плата за встановлення намету.

До теми: Курортний сезон-2018. Хто відпочиває в Криму?

Ситуація повторюється і цього року. Юрій скаржиться на абсолютно незрозумілі йому правила відпочинку.

«Погрожують, «якщо ви не поїдете звідси самі, ми будемо вас евакуювати». Все тому, що у нас трейлер, а у них є розцінки за намет, наприклад 350 рублів за двомісний, тримісний ‒ 400, а на трейлер у них немає прейскуранта. Вони вважають, що це транспортний засіб», ‒ скаржиться Юрій.

Інформаційна табличка в ландшафтно-рекреаційному парку «Тиха бухта»
Інформаційна табличка в ландшафтно-рекреаційному парку «Тиха бухта»

Стоянку для авто в Тихій бухті зробили в забороненій зоні. Тобто правила встановлені так, що дотримуватися їх неможливо

На в'їзді на територію ландшафтно-рекреаційного парку «Тиха бухта» табличка «Проїзд транспортних засобів заборонений». Однак сюди можна дістатися тільки автомобілем. До того ж, за правилами, що встановило російське Мінекології, паркуватися можна не ближче ніж за 500 метрів від моря. Але стоянку для авто в Тихій бухті зробили саме в цій забороненій зоні. Тобто правила встановлені так, що дотримуватися їх неможливо.

Турист із Санкт-Петербурга Олександр
Турист із Санкт-Петербурга Олександр

«Люди під'їжджають і не розуміють ‒ чи можна під'їхати, чи не можна. Ось сама міністр виступила, сказала, що цього року не штрафуватимуть... Ну, де ще залишити машину? У лісі, в горах ‒ та йти пішки з сім'єю? Не варіант. Це людей нервує ‒ можливість різко стати порушником і влетіти на 3,5 тисячі, кому це треба?» ‒ обурений відпочивальник із Санкт-Петербурга Олександр.

Народжена біля моря

Для постійних гостей Тихої бухти це місце часто має особливе значення. Турист із Москви Юрій прямо на цьому пляжі приймав пологи у дружини.

«Була середина літа, їхати не хотілося, у нас не одна дитина, щоб їх не турбувати, тягнули до останнього. Зрозуміли, що вже ніяк їхати, взяли й народили», ‒ розповідає батько.

Турист із Москви Юрій
Турист із Москви Юрій

Тепер по піску бігає білява красуня ‒ шестирічна дочка Єва, дівчинка пишається тим, що народилася біля моря.

Але в останні роки й для цієї сім'ї відпочинок тут не такий комфортний. У бухті ходять люди, які не називаються, фотографують номери автомобілів, а через півроку надсилають штрафи.

Єва, народжена на узбережжі Тихої бухти
Єва, народжена на узбережжі Тихої бухти

У бухті ходять люди, які не називаються, фотографують номери автомобілів, а через півроку надсилають штрафи

«Згідно із законом, вони мають попередити, людина має розвернутися та поїхати. Якщо людина не розуміє, вони мають скласти протокол з двома понятими. Але вони роблять інакше: коли всі відходять від машини, фотографують, а внизу пишуть, що людина відмовилася від свідчень», ‒ розповідає схему турист із Москви.

Навіть охорона ландшафтно-рекреаційного парку правила паркування пояснити не може.

«А біс його знає, штрафуватимуть чи ні. Я тобі скажу: я тут перший день... і останній день», ‒ каже місцевий «наглядач», не називаючи свого імені.

Туристи підозрюють, що незручні умови відпочинку створені для того, щоб витіснити відпочивальників і забудувати досі незаймані шматки землі. Минулого року такі спроби вже були. Забудовників вигнали місцеві активісти, відразу після закладки першого фундаменту.

«Багато ходить чуток. Хтось говорив, що дружина Аксенова (Аксьонова) хотіла забрати собі Тиху бухту. Потім говорили, що Кисельов хоче, дійсно, організувати гольф-клуб. Тепер кажуть, що якась пітерська мафія хоче забрати собі Тиху бухту», ‒ ділиться думками турист із Санкт-Петербурга.

Ще в 2017 році за Тиху бухту взялося підконтрольне Росії Міністерство екології Криму. Російські чиновники взялися реалізовувати тут пілотний проект зі збереження природи. Однак, за словами активістів, у відомстві просто хотіли передати територію в управління приватним фірмам.

Генеральний директор МІА «Россия сегодня» Дмитро Кисельов, у якого в Коктебелі дача, свої плани щодо Тихої Бухти озвучував публічно.

«Що відбувається в Тихій бухті? Це «дикий» туризм, який не відрізняється екологічною чистотою. Мені здається, що все це потрібно освоювати. Мені здається, що в Тихій бухті прекрасний ландшафт для гольф-поля. Гольф-поле ‒ це 60 гектарів, це збереження зеленого ландшафту, це спорт і здоровий спосіб життя. Мені здається, що це відповідальне ставлення до природи», ‒ говорив він.

Втім, поки реальних кроків для приватизації Тихої бухти вжито не було. Туристи, які приїжджають сюди роками й цінують місцевий колорит ‒ готові захищати від нападок інвесторів цей кримський ласий шматочок.

XS
SM
MD
LG