Доступність посилання

ТОП новини

Пенсійна реформа в Криму: парламент ‒ за, профспілки ‒ проти


Мітинг проти пенсійної реформи в Омську, 1 липня 2018 року
Мітинг проти пенсійної реформи в Омську, 1 липня 2018 року

Підконтрольний Росії парламент Криму підтримав пенсійну реформу. Депутати проголосували за постанову, в якій рекомендували Держдумі збільшити вік виходу на пенсію. Водночас Федерація незалежних профспілок Криму виступила проти реформи, а місцеві відділення Компартії готують акції протесту проти ініціативи російського уряду.

Державна рада Криму рекомендує Державній Думі Росії ухвалити п'ять нормативних актів, сказано в постанові «Про проекти федеральних законів», за які депутати парламенту Криму проголосували 5 липня. Один з таких актів ‒ закон про підвищення пенсійного віку. Відповідний законопроект уряд Росії подав 16 червня. Він передбачає підвищення віку виходу на пенсію: для чоловіків ‒ з 60 до 65 років до 2028 року, а для жінок ‒ з 55 до 63 років до 2034 року.

Один утримався

Президія кримського парламенту виступила на підтримку пенсійної реформи ще 30 червня. А 5 липня за її ухвалення висловився вже весь парламент. Спікер Держради Володимир Константинов, виступаючи перед голосуванням, сказав, що без проведення пенсійної реформи неможливо індексувати пенсію відповідно до рівня інфляції.

«Об'єктивна реальність така, що без реформи пенсійної системи країні не обійтися. Головне питання не в тому, підвищувати вік чи ні, а в тому ‒ наскільки та якими темпами», ‒ сказав він.

Володимир Константинов
Володимир Константинов

Константинов зазначив, що реформа назріла через проблеми на ринку праці. Зокрема, за його словами, в Росії скорочується кількість робочої сили, через що стає менше платників податків. Ще одна причина підняти пенсійний вік ‒ це тіньова зайнятість, через яку внески в пенсійну систему повноцінно не сплачують, каже Константинов.

Причина підняти пенсійний вік ‒ це тіньова зайнятість, через яку внески в пенсійну систему повноцінно не сплачують

За постанову на підтримку реформи проголосував 61 депутат, проти ‒ 1, утримався ‒ теж 1. Хто виявився єдиним бунтарем, з'ясувати поки не вдалося, а утримався ‒ це член фракції ЛДПР Сергій Шувайников. Він пояснив кореспонденту Крим.Реалії, що вважає пенсійну реформу несвоєчасною.

«Сьогодні в цій суспільній ситуації, яка існує в Росії, це приносить певний негативний резонанс для населення. Я не дотримуюся ні лівих, ні правих поглядів. Я вважаю, що можна було призупинити цю реформу й дочекатися кращої соціально-економічної ситуації», ‒ пояснив свою позицію депутат.

Сергій Шувайников, архівне фото
Сергій Шувайников, архівне фото

​Демарш профспілок

Депутати ухвалили постанову, незважаючи на те, що два тижні тому Федерація незалежних профспілок Криму, яка об'єднує 165 тисяч чоловік, просила цього не робити. Голова ФНПК Катерина Овчаренко надіслала до Держради Криму звернення, повідомивши, що її керівництво негативно оцінює ініціативу підвищити пенсійний вік.

У тексті звернення, опублікованому на сайті ФНПК, йдеться, що, на думку профспілок, форсування ухвалення такого важливого рішення спричинить погіршення становища найманих працівників, зростання соціальної напруженості та розчарування владою.

«Перш ніж вирішувати таке важливе та впливове на долю багатьох людей на довгі роки питання, необхідно створити умови для економічного зростання, покращення демографічної ситуації, вирішити проблеми в галузі охорони здоров'я та соціального забезпечення. Переконані, що високого розміру пенсій, збалансованості пенсійної системи можна досягти іншим шляхом, в першу чергу, легалізацією тіньової зайнятості та забезпеченням гідного рівня оплати праці», ‒ йдеться в заяві ФНПК.

Це перший випадок, коли публічна позиція Федерації незалежних профспілок Криму так різко розходиться з думкою влади

Це перший випадок, коли публічна позиція Федерації незалежних профспілок Криму так різко розходиться з думкою влади. Президія ФНПК затвердила звернення проти пенсійної реформи після того, як їм надійшов лист від голови Федерації незалежних профспілок Росії Михайла Шмакова. У ньому він закликав кримське відділення виступити проти підвищення пенсійного віку й донести цю позицію до місцевої влади.

Компартія сказала «не треба»

Кримське і севастопольське відділення Комуністичної партії Росії готують мітинги проти пенсійної реформи. У Сімферополі КПРФ хотіли провести протест ще 30 червня, але мерія не узгодила акцію.

Голова столичного відділення партії Степан Кіскін, який подавав заявку на мітинг, сказав, що адміністрація не погодила збори «через надумані причини». Він сказав, що заборона мітингу «виглядає по-фарисейськи», оскільки, за його словами, багато пересічних співробітників мерії є противниками пенсійної реформи.

Степан Кіскін вирішив не здаватися і подав ще одне повідомлення ‒ про проведення мітингу 7 липня. З другої спроби акцію узгодили, але змінили місце її проведення. Замість центральної площі імені Леніна комуністам запропонували мітингувати в Гагарінському парку біля скульптурної композиції «Три грації». Кіскін погодився перенести місце проведення, хоч і засумнівався в тому, що відмова мітингувати на площі Леніна була вмотивованою. У мерії пояснили своє рішення тим, що на тому ж місці проводяться інші збори.

У нас звикли до «одобрямсу». Начальник сказав ‒ і всі відразу під козирок беруть
Степан Кіскін

Кіскін розкритикував депутатів кримського парламенту за ухвалену постанову на підтримку пенсійної реформи ‒ на його думку, вони поквапилися. «Я думаю, не треба було б їм поспішати. У нас, знаєте, звикли до «одобрямсу». Начальник сказав ‒ і всі відразу під козирок беруть. Я думаю, що не треба було поспішати, треба було почекати рішення Держдуми, припустимо. Але раз ухвалили, то ухвалили, що тут можна сказати», ‒ сказав Кіскін кореспонденту Крим.Реалії.

Його однопартійці з Феодосії теж спробували провести мітинг. Вони двічі подавали заявку, але місцева мерія їм відмовила. Феодосійські комуністи в своїй заяві пообіцяли, що, незважаючи на заборони, все одно «висловлять протест проти антинародної реформи», але не уточнили, як саме.

Севастопольський комітет КПРФ намагався провести міський мітинг 6 липня. Їм теж відмовили. Іншу заявку подала «Рада керівників політичних партій міста», яка об'єднує представників політичних сил, які виступають проти губернатора міста Дмитра Овсянникова, Компартія. Цей мітинг проти пенсійної реформи погодили, його запланували на 20 липня.

XS
SM
MD
LG