Доступність посилання

ТОП новини

Поклонська в «грі престолів»: екс-прокурор Криму посварилася з нащадками Миколи II


Наталя Поклонська. Архівне фото
Наталя Поклонська. Архівне фото

Між депутатом Держдуми Росії, екс-прокурором анексованого Криму Наталією Поклонською та «російським імператорським домом» розгорівся конфлікт. Поклонська, відома своєю любов'ю до Миколи II, назвала «самопроголошеною государинею» Марію Володимирівну Романову, яка вважає себе «великою княгинею». У відповідь представник «імператорського дому» висловив жаль з приводу «душевного стану» Поклонської.

Черговий скандал за участю Наталії Поклонської стався після того, як до Криму приїхала глава «російського імператорського дому» Марія Володимирівна Романова. Свій візит вона присвятила «235-річчю від дня входження Кримського півострова до складу Російської імперії», як йшлося в анонсі «імператорського дому».

Марія Володимирівна прибула до Криму разом сином Георгієм, який називає себе «цесаревич» (спадкоємець престолу в царській Росії ‒ КР). У Сімферополі «княгиня» стала почесним членом місцевого «Союзу письменників», а також провела зустріч з депутатами підконтрольного Кремлю кримського парламенту.

Марія і Георгій Романови
Марія і Георгій Романови

На завершення свого візиту Марія Романова проїхалася Керченським мостом на «Ладі».

«Було ухвалене принципове рішення їхати тільки на вітчизняному автомобілі. Великий князь сів за кермо автомобіля російського виробництва LADA Largus і провіз велику княгиню Марію Володимирівну Кримським мостом», ‒ повідомив представник «імператорського дому» Володимир Пількевич.

На завершення візиту Романових він сказав, що «княгиня» й «цесаревич» зроблять все можливе для визнання Криму російським на міжнародній арені.

«Спокійно ставимося до божевілля»

Наталі Поклонській не сподобалася поява Марії Романової та її сина в Криму, вона несподівано оцінила її в різких виразах.

«Перш ніж захоплюватися подібними вояжами самопроголошених «государині» та «цесаревича», непогано було б глибше заглянути в історію тазрозуміти, кого ми намагаємося вихваляти й почитати. Поки зраджений усіма останній Російський Імператор Микола II перебував під арештом, його двоюрідний брат, Кирило Володимирович, з червоним бантом з'явився до Родзянка, щоб присягнути революції», ‒ сказала Поклонська.

Вона також назвала Марію та Георгія Романових «іноземцями, які рекламують себе», «комівояжерами з незрозумілими цілями» та «дітьми лейтенанта Шмідта».

Голова канцелярії «імператорського дому» Олександр Закатов теж за словом в кишеню не поліз і звинуватив Поклонську в «божевіллі».

«Імператорський дім абсолютно спокійно ставиться до божевілля пані Поклонської. Нам шкода через її нинішній душевний стан. Бажаємо їй якнайшвидшого одужання. Думаємо, що коли-небудь Господь пошле їй напоумлення, вона покається і вибачиться. Якщо цього не станеться ‒ тим гірше для неї», ‒ сказав Закатов.

Імператорський дім абсолютно спокійно ставиться до божевілля пані Поклонської
Олександр Закатов

Він звинуватив Поклонську в наклепі. За його словами, Марія та Георгій Романови з 1992 року є громадянами Росії, а не іноземцями. Він також розкритикував депутата через те, що вона необґрунтовано розкритикувала діда Марії Володимирівни ‒ Кирила Володимировича ‒ за зраду царя.

У відповідь на цю заяву Поклонська вибухнула ще одним гнівним постом в Facebook.

«Поведінка представника Марії Володимирівни Гогенцоллерн-Мухранської швидше нагадує істерику базарної торговки, викритої у продажу підробленого товару, яка втратила від цього почуття власної гідності й боїться втратити своє місце на ринку. І ще, коли щодо змісту сказати явно нічого, завжди є спокуса й найпримітивніший шлях ‒ звинуватити свого візаві в божевіллі й шкодувати через його душевний стан. Ну і, звичайно ж, про наклеп не забути», ‒ наголосила Поклонська.

Не просто Марія

Марія Володимирівна ‒ єдина внучка Кирила Володимировича. Останній доводився двоюрідним братом Миколі II. У 1924 році, в еміграції він проголосив себе «імператором всеросійським Кирилом I». З цим не погодилася частина імператорської сім'ї, включаючи матір Миколи II Марію Федорівну.

Серед Романових він користувався поганою репутацією

Серед Романових він користувався поганою репутацією. Це пов'язане з тим, що під час Лютневої революції в 1917 році він став першим членом імператорської родини, який порушив присягу цареві й оголосив про перехід на бік Державної думи. Саме це має на увазі Поклонська, коли говорить, що Кирило Володимирович з'явився до голови Держдуми Михайла Родзянка «з червоним бантом».

Однак Поклонська помилково вважає, що це сталося, коли Микола II перебував під арештом. Насправді Кирило Володимирович перейшов на сторону Держдуми за тиждень до того, як Петроград ухвалив заарештувати імператора.

Єдиним сином Кирила Володимировича був Володимир Кирилович. Його єдина дитина ‒ це Марія Володимирівна, яку тепер так не любить Поклонська. Як уже згадувалося, вона називає себе главою «російського імператорського дому» і «великою княгинею». Однак питання правомірності використання цього титулу заперечується низкою нащадків Романових і монархічними організаціями.

Марія Романова з початку 1990-их займається громадською діяльністю: влаштовує поїздки територією колишньої Російської імперії, популяризує ідеї монархізму та історію сім'ї Романових. У 2014 році підтримала «приєднання» Криму до Росії.

«У Криму багато хто її не зрозумів»

Спочатку відносини «великої княгині» та Поклонської складалися непогано. У липні 2014 року в Москві Романова вручила їй «імператорський орден Святої Анастасії».

Кішка між депутатом з анексованого Криму та «княгинею» пробігла влітку 2017 року, незадовго до виходу на екрани фільму «Матильда», з яким вела нещадну боротьбу Поклонська. «Імператорський дім» у той момент повідомив, що виступати за заборону цього кіно безглуздо, а молитися за це ‒ смішно. Поклонську це зачепило, й вона у відповідь звинуватила Марію Володимирівну в тому, що та «спекулює на Царському прізвищі». Навіть більше, депутат відмовилася від ордена, який їй вручила «княгиня».

У відповідь «імператорський дім» повідомив, що повернення нагороди ‒ це особиста справа Поклонської. При цьому через кілька місяців Російська православна церква за кордоном позбавила депутата «ордена святителя Іоанна Шанхайського» з формулюванням «за зухвалі й несправедливі виступи проти великої княгині Марії Володимирівни»

Марія Романова вже тричі відвідувала Крим. І кожен раз її урочисто зустрічали представники місцевої влади. На сайті російського парламенту Криму в офіційних повідомленнях її підписують як «государиню» та «велику княгиню», а її сина Георгія «государем спадкоємцем цесаревичем».

Кримські депутати, які брали участь в нещодавній зустрічі з «найяснішими особами», по різному реагують на конфлікт між Поклонською та «імператорським домом». Так, голова парламентського комітету з туризму Олексій Черняк сказав кореспонденту Крим.Реалії, що Поклонська має право на подібні висловлювання.

«У кожної людини своя думка. І вона нехай свою думку сама пояснює, сама коментує. А що стосовно княгині, то є люди, які визнали її як спадкоємицю престолу дому Романових, є ті люди, які не визнають. Це справа суто особиста кожного», ‒ сказав Черняк.

Інший депутат, який побував на зустрічі з Романовими, Сергій Шувайников, оцінив дії Поклонської інакше. Він зазначив, що їй варто було свою думку тримати при собі.

В Криму, багато прихильників монархічних ідей її не зрозуміли й не вітають
Сергій Шувайников

«Вона повела себе не зовсім правильно. І, в усякому разі в Криму, багато прихильників монархічних ідей її не зрозуміли й не вітають. Я вважаю випад Поклонської негативним моментом. Відношу його до певних особистісних якостей самої Наталії Поклонської», ‒ сказав Шувайников у розмові з кореспондентом Крим.Реалії.

На його думку, питання спадкування «дому Романових» ‒ це особиста справа нащадків Миколи II. А до Наталії Поклонської, вважає депутат, це стосунку не має, тому їй не варто виносити свої оціночні судження з приводу «княгині» в публічну площину.

XS
SM
MD
LG