Британська журналістка-фрілансер Маделайн Роуч, яка спеціалізується на висвітленні порушень прав людини на пострадянському просторі, була оштрафована Центральним районним судом Сімферополя. Її змусили залишити територію анексованого Росією Криму.
Співробітники російських правоохоронних органів затримали Роуч вранці 7 лютого в хостелі Сімферополя, де вона зупинилася під час поїздки на півострів. Роуч звинуватили в журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медичного страхування. Після опитування у відділі поліції Роуч засудили за статтею про порушення іноземним громадянином правил в'їзду та перебування в Росії.
Адвокат за призначенням Андрій Семенець, якого запросили самі російські поліцейські, настійно рекомендував Роуч визнати провину, заплатити штраф і залишити Крим. Журналістка в суді наполягала на тому, що не виконувала нічиє редакційне завдання й приїхала до Криму, лише щоб познайомитися з героями своїх публікацій. У відповідь поліцейські повідомили, що, за їхньою інформацією, вона знімала та пересилала відео зустрічі з кримськотатарськими сім'ями політв'язнів за допомогою месенджера на телефоні.
Роуч припускає, що співробітники російських правоохоронних органів встановили за нею спостереження й, найімовірніше, відстежували її активність в інтернеті
Маделайн Роуч припускає, що співробітники російських правоохоронних органів встановили за нею спостереження й, найімовірніше, відстежували її активність в інтернеті. Також поліцейські в суді повідомили про свідків, які розповіли про зустрічі з Роуч, однак назвати їх і допитати в суді відмовилися. На заяву Роуч про наявність у неї медичного страхування, яке вона оформляла для отримання російської візи, оперативники відповіли їй, що необхідне «спеціальне страхування для Криму». Журналістка була оштрафована на чотири тисячі рублів і виїхала з півострова того ж дня.
Маделайн Роуч опублікувала в The Moscow Times, Newsweek, The Globe and Mail та інших виданнях матеріали про порушення прав людини в Криму та про переслідування кримських татар. Статтю на сайті Aljazeera про повернення каральної психіатрії в діяльність російських спецслужб на прикладі справи заступника голови забороненого в Росії Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, поліцейські демонстрували в суді як доказ провини журналістки.
Під час слідства у справі про заклики до сепаратизму Ільмі Умеров був поміщений на місяць до психіатричної клініки.