У період передноворічних свят активісти презентували під Кабінетом міністрів України новорічну «ялинку бажань». У четвер 22 грудня учасники акції вимагали врятувати «Кримську світлицю» і ряд культурологічних видань, які входять до державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво».
«Упродовж останніх трьох років державне фінансування заробітної плати залишилося на рівні п'яти мільйонів на все підприємство, хоча необхідність – вісім. Фактично вимогою міністерства культури було з 80 працівників, звільнити 20 осіб. З огляду на, що там в кожному виданні працює від трьох до п'яти чоловік (всього підприємство об'єднує сім редакцій різних видань – КР), то стає зрозуміло, що звільнити половину редакції журналу неможливо. Вимога, де факто, було – знищити три-чотири видання. Піти на це неможливо», – розповів Крим.Реалії суть проблеми глава громадської організації «Євромайдан-Крим» Сергій Мокренюк.
Під загрозою опинилася і «Кримська світлиця». Так сьогодні кримчани вийшли захистити своє видання в Києві. На розмову з активістами вийшов міністр культури Євген Нищук, з яким вдалося домовитися про зустріч, і його заступник Тамара Мазур.
«Я як представник громадської організації впевнений, що ми «Кримську світлицю» не віддамо ні за яких умов, і в січні тоді будуть наступні акції, тому що можливості змінити ситуацію на сьогодні існує», – зазначив голова громадської організації «Євромайдан-Крим».
Активісти запевняють у зростанні передплатників газети «Кримська світлиця», що, в свою чергу, свідчить про затребуваність видання.
Організатором акції виступила Національна незалежна професійна спілка України.
«Кримська світлиця» видавалася в Криму з 1992 року.
14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора «Національного газетно-журнального видавництва» про переведення редакції з Сімферополя до Києва. Переможцем оголошеного на початку червня конкурсу на посаду головного редактора газети «Кримська світлиця» став сімферополець, філолог Віктор Мержвинський.