Головою російської адміністрації Ялти 22 грудня стала Яніна Павленко ‒ ексголова виробничого об'єднання «Масандра». За неї проголосувала більшість ялтинців під час інтерактивного конкурсу, а також депутати міськради. Як обирали голову міста і чого від неї очікувати, з'ясовували Крим.Реалії.
Зміна голови адміністрації Ялти пов'язана зі смертю її попереднього керівника Івана Імгрунта. Після його смерті в жовтні влада перейшла спочатку першому заступнику Артему Мальцеву, а потім ‒ Яніні Павленко, яка прийшла в адміністрацію майже місяць тому. Висунути свою кандидатуру на конкурс заміщення посади голови міста її в листопаді попросив російський глава Криму Сергій Аксенов. 22 грудня Яніна Павленко цю посаду отримала.
З чотирьох залишилося двоє
«Від майбутнього голови адміністрації буде потрібна максимальна віддача власних сил, енергії та часу. І найголовніше ‒ дії та конкретні результати мають бути націлені на задоволення людей. Адже чим краще буде управління на місцях, тим комфортніше буде людям жити на цій території. І всім хотілося б, щоб майбутній голова адміністрації працював весь належний йому термін повноважень», ‒ сказала голова конкурсної комісії, віцепрем'єрка уряду Криму Анна Анюхіна.
Спочатку кандидатів на посаду голови адміністрації Ялти було четверо. Конкурентами Яніни Павленко були російська юристка, гендиректорка юридичної компанії «Ред Конер» Надія Обухова, заступник начальника юридичного департаменту адміністрації Ялти Михайло Воронов та Сергій Бойцов, про якого у відкритому доступі немає жодної інформації, за винятком згадки у реєстраційних відомостях декількох російських фірм його повного тезки.
У підсумку до конкурсу дійшли тільки троє претендентів. Сергій Бойцов зняв свою кандидатуру до початку процедури, повідомили члени комісії.
Не стала брати участь у ньому й Надія Обухова. Вона повідомила, що вважає проведення конкурсу «передчасним», оскільки зараз у суді розглядається її позов, в межах якого має бути пояснене питання подання кандидатами довідки про несудимість. Перше засідання, за її словами, призначене на 14 січня 2021 року.
Надія Обухова, яка переїхала до Криму у 2014 році, неодноразово подавала свою кандидатуру на посаду голови Ялти. Вона була конкуренткою Олени Сотникової у 2017 році та Івана Імгрунта ‒ у 2019 році. Щоразу вона зіштовхується з тим, що часу на подання документів на конкурси надають менше, ніж необхідно, щоб їх зібрати. Зокрема, їх приймають упродовж двох тижнів, хоча тільки довідка про несудимість робиться мінімум місяць.
22 грудня Надія Обухова поцікавилася у конкурсної комісії, чи всі кандидати надали довідки про несудимість і довели свою відповідність цій вимозі. У комісії відповіли, що всі кандидати «надають документи, згідно зі списком», і відмовилися обговорювати «питання надання якихось додаткових документів, не передбачених переліком».
Надія Обухова розцінила це як відмову відповісти на її запитання і назвала «питання проведення конкурсу зараз передчасним». Вона оголосила, що знімає свою кандидатуру і «розмовлятиме лише в суді», після чого залишила приміщення.
Творці щастя
Таким чином претендентів на крісло голови адміністрації Ялти залишилося всього двоє. Обидва за умовами конкурсу і мали вийти в фінал. Тому інтриги не вийшло.
Михайло Воронов повідомив, що працює в юридичному департаменті адміністрації Ялти з 2015 року. Спочатку займав посаду головного спеціаліста відділу судово-позовної роботи, потім став заступником начальника цього департаменту. Тепер ухвалив рішення боротися за посаду голови адміністрації міста.
Будь-якої іншої інформації про своє життя і діяльність до 2015 року кандидат не надав.
«Готовий віддати повністю всього себе, щоб бачити Ялту квітучою, красивою, щоб жителі нашого міста, прокидаючись вранці, посміхалися, були життєрадісними, відчували захист, опору та підтримку з боку місцевої влади», ‒ сказав Михайло Воронов.
Серед своїх завдань на посаді голови адміністрації він назвав модернізацію і розвиток інженерної інфраструктури Великої Ялти, газифікацію її селищ, модернізацію систем водовідведення, водопостачання, реконструкцію мереж теплопостачання, виконання муніципальних програм, розвиток молодіжної політики та ефективне управління муніципальним майном.
Яніна Павленко, розповідаючи про себе, наголосила на своєму ялтинському походженні та згадала внесок у розвиток міста своїх батьків-педагогів.
«Багато хто з вас мене знають давно. Я ‒ ялтинка, мої батьки все життя працювали на благо нашого улюбленого міста. І сьогодні для мене головною пріоритетною метою є зробити Ялту містом щастя не на словах, а на ділі. Для цього я готова докласти всіх зусиль», ‒ сказала вона.
Серед своїх заслуг Яніна Павленко назвала «багатий управлінський досвід, керівництво великими підприємствами, багатий досвід у формуванні команди, стратегічному менеджменті та виведенні підприємств із кризових ситуацій».
Завод шампанських вин «Новий світ» і виробниче об'єднання «Масандра», які очолювала Яніна Павленко, нагадаємо, відійшли бізнесу, пов'язаному з Юрієм Ковальчуком, близьким до президента Росії Володимира Путіна.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Павло Казарін: «Масандра» та «русскій мір»Першим кроком на посаді голови Ялти Яніна Павленко назвала запровадження стандартів щомісячної звітності для чиновників. Ялтинцям вона пообіцяла «широкі можливості для реалізації ініціатив».
За результатами конкурсу Яніна Павленко отримала 73 бали. За неї також проголосували понад п'ять тисяч учасників інтерактивного голосування, повідомили в конкурсній комісії. Михайла Воронова оцінили у 62 бали, йому віддали перевагу 665 тих, хто проголосував. Кандидатури обох кандидатів подали на розгляд міськради Ялти, яка на сесії цього ж дня затвердила головою адміністрації Яніну Павленко.
Цього ж дня вона оприлюднила відомості про прибутки та майно за минулий рік. Згідно з документом, очільниця Ялти заробила у 2019 році понад п'ять мільйонів рублів, а її чоловік ‒ 115 мільйонів. Яніна Павленко уточнила, що ця сума ‒ «не чистий прибуток, а загальний прибуток підприємства чоловіка».
У подружжя ‒ шість квартир, будинок, земельна ділянка та чотири автомобілі.
«Перлина», космос та опріснювальний завод
Яніна Павленко стверджує, що на своїй посаді має намір змінити практично всі сфери життя міста, щоб зробити його «зразковим всеросійським курортом і центром міжнародного туризму, попри санкції».
Серед пріоритетів вона назвала боротьбу з хаотичною забудовою міста.
«Такі негативні фактори, як стихійна забудова території, комерційні пріоритети перед потребами жителів, зростання транспортного навантаження, призвели до дисбалансу роботи міського господарства, у зв'язку з чим жителям стало некомфортно жити в нашій Великій Ялті. Необхідно зупинити перетворення Ялти на кам'яні джунглі. Ялта ‒ не безмежне місто, куди можна засовувати багатоповерхівки», ‒ сказала вона.
Серед планів голови адміністрації ‒ відновлення архітектурної спадщини Ялти та приведення міста до єдиного архітектурного стилю, розвиток транспорту, зокрема й повітряного та морського, а також впровадження енергозберігальних технологій.
«Моє завдання ‒ зробити, нарешті, у місті енергозберігальне освітлення. Ялта з космосу має бути зірочкою. Тому що Крим ‒ це орден на грудях планети Земля, а Ялта ‒ найкрасивіша перлина на цьому ордені й вона має сяяти», ‒ сказала Яніна Павленко.
Одним із пріоритетів своєї роботи вона також назвала забезпечення ялтинців безперебійним водопостачанням. Наразі через вододефіцит у Криму місто живе за графіком ‒ вода подається по три години вранці та увечері.
Окрім модернізації водогінних мереж, Яніна Павленко пообіцяла жителям регіону реконструкцію каналізаційно-очисних споруд та будівництво опріснювального заводу.
«Глобальний проєкт, який реалізовуватиметься на території Великої Ялти, ‒ це опріснювальний завод, він опріснюватиме морську воду. І я прекрасно усвідомлюю те, наскільки зараз ефемерним здається цей проєкт для ялтинців. Але я розумію, знаю і зіштовхувалась особисто з практичним застосуванням установок з опріснення води, які дають прекрасні результати. І для того, щоб нам вирішити комплексно і стратегічно на перспективу завдання з водопостачанням регіону, ми займатимемося системами опріснення морської води», ‒ сказала вона.
Кримські чиновники продовжують обіцяти кримчанам опріснення води, попри те, що російська влада сумнівається в доцільності реалізації цього проєкту. Раніше віцепрем'єр Росії, «куратор» Криму в російському уряді Марат Хуснуллін казав, що опріснювальні установки будуть збудовані на півострові «в останньому випадку». Основна ж стратегія вирішення питання водопостачання регіону базуватиметься на розробці місцевих підземних джерел.
Your browser doesn’t support HTML5
Про це ж у грудні говорив президент Росії Володимир Путін на своїй щорічній пресконференції.
Яніна Павленко, однак, внесла проєкт опріснення води у перелік своїх обіцянок жителям Ялти.