Президент Росії Володимир Путін розширив перелік територій, земельні ділянки на яких не можуть перебувати у власності у «іноземців» і «зарубіжних юридичних осіб». Відповідний указ опублікований на порталі правової інформації.
До списку увійшло більшість районів анексованих Криму і Севастополя, а також Керч, Ялта, Євпаторія і інші прибережні міста півострова.
Заборона не поширюється на три райони Криму – Первомайський, Красногвардійський і Білогірський, ці райони не межують із материковою частиною України і не мають виходу до Чорного моря. Аналогічним чином до переліку не увійшов Верхньосадівська сільська рада в Нахімовському районі Севастополя.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Ялта: земельний дерибан під виглядом інвестицій?Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.