Російська служба з фінансового моніторингу внесла кримчанина Олега Приходька в список осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму. Приходько фігурує в списку під номером 6663, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Керівник «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник пояснює, що включення в перелік Росфінмоніторингу відбувається стосовно тих громадян, у яких вирок набув законної сили: це статті про визнання людини винною за терористичними і екстремістськими статтями Кримінального кодексу Росії.
При цьому, крім вироку, є й інші підстави для внесення в такий список: процесуальне рішення про визнання людини підозрюваним або постанова слідчого про притягнення особи як обвинуваченого за терористичною або екстремістською статтею.
«Таким чином порушується презумпція невинуватості, оскільки навіть у рамках російської правової системи вина людини не доведена, але вона уже публічно, на сайті Росфінмоніторингу вказана як екстреміст або терорист, а її права вже обмежені. А у випадку з Кримом, багатьох громадян України переслідують за екстремістськими і терористичними статтями КК Росії незаконно, з політичних мотивів», – розповіла Скрипник у коментарі Крим.Реалії.
Дружина Приходька, Любов, розповіла, що йому заблокували картку, на яку виплачувалася пенсія.
«У нього заблокували картку на виплату пенсій. Ми не можемо нічого зняти. Ось у нього скоро нове надходження. До того ж абсолютно незрозуміло, чи має пенсія накопичувальний характер», – сказала Любов Прходько.
Правозахисниця Ольга Скрипник пояснила – Олег Приходько не може отримувати пенсію, для цього необхідно оформляти довіреність.
«Слідчий повинен дати дозвіл на прихід нотаріуса в СІЗО для оформлення довіреності», – додає Скрипник.
Раніше Приходько звернувся з СІЗО до українського президента Володимира Зеленського.
За рішенням суду активіст залишиться під вартою в СІЗО до 10 грудня. Російська ФСБ звинуватила Приходька в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Перший день народження в СІЗО
Про затримання в Криму проукраїнського активіста 10 жовтня повідомив український політик з Євпаторії, народний депутат сьомого скликання Едуард Леонов.
Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі) через арешт у Криму проукраїнського активіста.
До цього Приходька притягували до відповідальності в анексованому Криму в адміністративній справі. Підконтрольний Кремлю Сакський районний суд Криму 25 червня оштрафував кримчанина на 2 тисячі рублів. Суд визнав його винним за частиною першою статті 20.3 кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно з постановою суду, яка є в розпорядженні Крим.Реалії, «дослідження» вилучених в будинку активіста під час обшуку предметів і документів вказують на те, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику й символіку» .
Сам активіст стверджував, що вся атрибутика в його будинку «антикварна», а футболка зі свастикою, що також фігурує в матеріалах, «сувенирна», і її немає у нього з 2010 року.
8 лютого 2019 року співробітники кримського главку ФСБ провели обшук у Приходька. Силовики вилучили у нього українську символіку, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.