«Росія використовує Сенцова як розмінну монету» ‒ політолог

Ілюстрація

Російський політичний оглядач Костянтин Еггерт повідомив, що переговори щодо звільнення засудженого в Росії українського режисера з Криму Олега Сенцова вийшли на прямий рівень Москви та Вашингтона. Наближений до Кремля український політик Віктор Медведчук в інтерв'ю 112 каналу сказав, що сам займався подібними переговорами ще кілька місяців тому й висловив упевненість, що Сенцов повернеться в Україну.

Навіщо Росії утримувати Олега Сенцова? Чи дійсно звільнять політв'язня та чи потрібно для цього його особисте звернення до президента Росії? На ці та інші запитання відповідають гості ефіру Радіо Крим.Реалії.

На думку виконавчого директора Інституту світової політики Євгена Магди, Росія використовує Сенцова як спосіб тиску на країни Заходу.

Гібридна війна, в умовах якої ми живемо, ведеться, перш за все, за голови, а не за території
Євген Магда

​‒ Росія використовує Сенцова як розмінну монету й, думаю, що не в стосунках з Україною. Це спосіб Росії показати власну значущість Ангелі Меркель, наприклад, ‒ переконати в доцільності будівництва «Північного потоку-2». Росія використовуватиме всі способи для того, щоб чинити тиск на Україну. Не забувайте, що гібридна війна, в умовах якої ми живемо, ведеться, перш за все, за голови, а не за території.

Читайте також: «Він говорить: «Мамо, це я». А в мене сльози течуть» ‒ Людмила Сенцова про розмову з сином

Експерт також зазначив, що Росія може звільнити Сенцова, коли на кону стоятиме її репутація.

Росія доводитиме, що Україна не бореться за Сенцова
Євген Магда

​‒ Росія, з одного боку, доводитиме, що Україна не бореться за Сенцова. З іншого боку, коли ситуація буде такою, що варіантів для збереження політичного обличчя в неї буде не так багато, вона зможе оголосити: «Ось наш жест доброї волі. Ми ж звільняємо».

Your browser doesn’t support HTML5

Путін торгується за життя Сенцова? (відео)

Український політтехнолог, заступник директора Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький, коментуючи слова Віктора Медведчука про «повернення» Сенцова додому, каже, що такі слова можуть «дати надію».

‒ Напевно, Медведчук, повертаючись в українську політику, не розкидається просто так словами. Те, що він сказав, що Сенцов повернеться додому, це має трохи дати надію.

Російський політолог Дмитро Орєшкін вважає, що для помилування Олега Сенцова не потрібно його особисте звернення до президента Росії Володимира Путіна.

Путин може помилувати кого завгодно, коли завгодно й на будь-якій фазі, без всякого звернення
Дмитро Орєшкін

​‒ Пан Пєсков (прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков ‒ КР) сказав, що для помилування необхідне звернеться з особистим посланням до Володимира Володимировича Путіна, це зовсім не так. Президент може помилувати кого завгодно, коли завгодно й на будь-якій фазі, без всякого звернення.

Довідка: 15 серпня стало відомо, що комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу не прийняла два прохання про помилування українського режисера-голодувальника Олега Сенцова від його матері Людмили та архієпископа Сімферопольського та Кримського УПЦ КП Климента.

У Кремлі також повідомили, що голодувальник Сенцов має особисто звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про помилування.

Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування без кінцевого терміну з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. 31 травня він заявив, що його «не цікавить обмін», адже він ‒ «людина, яка йде до кінця».

Сенцов і кримчанин Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб у Криму в травні 2014 року зі звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму зі звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс Сенцова та Кольченка до списку політв'язнів.

(Текст підготував Артем Лаптієв)