Російський суд у Севастополі засудив місцевого жителя до 18 років позбавлення волі за звинуваченням у співпраці з українською розвідкою. Про це повідомили у підконтрольній РФ прокуратурі Криму.
За версією російської влади, чоловік у 2024 році нібито встановив контакт із представником ГУР МО України та нібито погодився «допомагати іноземній розвідці». Йому приписують участь у «пошуку схованок із вибуховими пристроями у Севастополі та спробу їх переміщення на зазначені локації».
За твердженнями прокуратури, ФСБ затримала чоловіка перед тим, як він нібито встигнув реалізувати завдання. Його взяли під варту, провели закрите судове засідання та призначили покарання: 18 років колонії суворого режиму, півтора року обмеження волі та штраф у розмірі 400 тисяч рублів.
Російська прокуратура не розкриває ім'я та прізвище засудженого, а також не публікує його публічні заяви.
15 травня повідомлялося, що російські силовики затримали двох жителів Севастополя, яких вони підозрюють у співпраці зі Службою безпеки України.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: В Україні заочно засудили ексдепутата Верховної Ради АРК за держзрадуЗа даними правозахисної організації «КримSOS», у 2024 році щонайменше 56 кримчан зазнали переслідувань з боку російської влади. Приводами для кримінальних справ стали звинувачення у нібито зв'язках із забороненими в РФ організаціями, державній зраді, шпигунстві, публічних висловлюваннях, організації диверсій чи закликах до насильства.
Правозахисники прогнозують, що кількість справ за статтями про держзраду, співпрацю та шпигунство, порушені силовиками РФ, зростатиме, ймовірно, у кілька разів. Зараз ФСБ порушує подібні справи практично щодня, тоді як до 2014 року їх було не більше ніж 10 на рік. Після повномасштабного вторгнення в Україну стаття про держзраду фактично перетворилася у РФ на одну з найпопулярніших для тих, хто виступає проти війни.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.