Розбиті дороги, залиті водою міста, зруйновані набережні та тисячі повалених дерев. У Криму показали руйнування після шторму, що накрив півострів у ніч проти 27 листопада. Тисячі кримчан досі залишаються без електрики через негоду. Попередні збитки, за підрахунками місцевої влади, перевищили 1,3 мільярда рублів. Як виглядає Крим після удару стихії – в нашому матеріалі.
Після того, як інтенсивність шторму знизилася, стало очевидним, що вода трощила все на своєму шляху: металеві торгові об'єкти, залізні огорожі, бетонні конструкції тощо. Наслідки шторму досі не ліквідовані. У 15 регіонах Криму продовжує діяти режим надзвичайної ситуації.
Заручники води
Євпаторія – один із найбільш постраждалих у Криму регіонів. У місті досі залишаються затопленими вулиці, що межують з узбережжям. 29 листопада у місті відкачували воду по вулицях 51-ї Армії та Сімферопольській.
У Євпаторії затопленими залишаються 69 будинків. У трьох десятках із них воду вдалося відкачати. Російська влада міста заявляє, що забезпечує продуктами людей, які не мають доступу до своїх будинків. Їм також допомагають вивозити речі й документи із затоплених будівель.
Загалом, за даними російської адміністрації міста, з 26 до 28 листопада було евакуйовано 368 євпаторійців.
Збитки Південного узбережжя Криму
Руйнування та збитки фіксують на Південному узбережжі Криму. У Ялті затопило набережну. У променадній частині міста третій день стоїть вода.
«Серйозно постраждали клумби і газони», – повідомила глава російської адміністрації Ялти Яніна Павленко.
У місті також фіксують пошкодження газопроводу, численні руйнування підпірних стін, затоплення доріг.
29 листопада море у Ялті знову штормило. Яніна Павленко закликала кримчан і гостей міста «не втрачати пильність і не підходити близько до берегової лінії». Але сміливці все одно були. У місті діє режим надзвичайного стану до повної ліквідації наслідків шторму.
В Алушті стихія зруйнувала будинки і торгові об'єкти. Така доля, зокрема, спіткала комерційний об'єкт на набережній, його забрало море.
У селищі Рибаче під Алуштою шторм зруйнував будівлю кафе та клубу «Русалонька». Водою змило опору будівлі і вона впала на пляж, повідомляє телеграм-канал «ЧП/Крым».
За даними російської адміністрації Алушти, в місті на третій день після шторму багато абонентів ще залишаються без електрики. Аварійні бригади продовжують працювати.
Суттєво постраждала набережна Судака. Там зруйновано навіси і конструкції.
«Тут жах, що діється. Я не знаю, де пройшла війна. Жодного цілого прольоту, все обірвано. Провід і труби висять. Ворота розламало. Вітер був такий, що вирвало металевий замок. Намило багато сміття», – повідомляє автор YouTube-каналу «Вокруг Крыма».
Темні будні Криму
Шторм суттєво пошкодив набережні у Севастополі. Пляжі в парку Перемоги та на Омезі, набережна та дельфінарій у центрі зруйновані. Вони завалені камінням, у них розбиті берегоукріплювальні конструкції та декоративні об'єкти, повідомляє телеграм-канал «Mash на волне».
29 листопада в місті залишалися без електрики понад 500 осіб, повідомив російський глава міста Михайло Развожаєв.
На його сторінці місцеві жителі пишуть коментарі, що залишаються без електрики вже кілька днів.
У департаменті міського господарства їм відповідають, що заявки відпрацьовуються по черзі та всі сили кинуті на усунення наслідків шторму.
Схожа ситуація – в Чорноморському районі, де через шторм кілька тисяч людей третій день залишаються без світла. Проблеми з електрикою фіксують у селах Кіровське, Медведеве, Далеке, Красна Поляна та Красноярське.
Глава російської адміністрації Чорноморського Наталія Писарева закликає «поставитися з розумінням до ситуації, що склалася». Вона запевняє, що ремонтні бригади незабаром полагодять усе. Поки що ж у Чорноморському районі відкрили пункти обігріву.
Загалом у Криму станом на 29 листопада понад 40 тисяч людей залишаються без електрики, повідомив голова МНС Росії у Криму Сергій Садаклієв. У 61 населеному пункті, за його словами, немає водопостачання.
Повалені дерева та розмиті дороги ускладнили вивезення сміття, у деяких регіонах – перебої зі звільненням контейнерних майданчиків, повідомили у Міністерстві ЖКГ російського уряду Криму.
Збитки, завдані інфраструктурі Криму штормом, за попередніми підрахунками, становлять понад мільярд рублів, заявив спікер російського парламенту Криму Володимир Константинов. Ця сума може зрости, оскільки підрахунок збитків ще триває.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо вам встановити VPN.