Крим другий тиждень живе в умовах обмежувальних заходів у зв'язку з коронавірусом. Перший хворий був офіційно виявлений 21 березня. І за цей час випадків інфікування стало 18 у Криму та 5 у Севастополі, стверджує підконтрольна Росії місцева влада. Крим.Реалії продовжують стежити за динамікою поширення COVID-19 на півострові.
Як розвивалася ситуація у перший тиждень з моменту виявлення вірусу в Криму, можна ознайомитися тут. Тепер ми зібрали інформацію про динаміку захворювання на цьому тижні.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: Коронавірус у Криму: перший тижденьМи звертаємо увагу, що показники поширення коронавірусу в Криму можуть бути неточними, оскільки базуються тільки на інформації російських органів влади, створених у Криму в 2014 році. Вони не підтверджені українськими профільними службами, міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами, адже ті не мають доступу на півострів.
На другому тижні місцева влада оголосила ще про три нові випадки інфікування. Кримські чиновники як і раніше стверджують, що більшість випадків захворювання були завезені на півострів тими, хто відвідував інші країни, а решта з'явилися в результаті контактів з ними. Ще 4,5 тисячі осіб перебувають під медичним наглядом у зв'язку з можливим інфікуванням.
Нова тенденція
Упродовж першого тижня кількість хворих на коронавірус у Криму досягла 14 осіб. Всі вони були «приїжджими», стверджує місцева влада. Однак, починаючи з 28 березня, у Криму з'явилася нова тенденція ‒ внутрішні випадки інфікування. У той день був виявлений один такий випадок. Кримчанин заразився, контактуючи з хворим, який, повернувшись із закордонної поїздки, не дотримувався режиму самоізоляції, повідомляють у кримському управлінні Росспоживнагляду.
Ще про один випадок зараження коронавірусом російська влада Криму оголосила 31 березня. «Новий хворий ‒ контактний у домашньому осередку. Таким чином, на поточний період зареєстровані 16 випадків. 14 з них привезені, два випадки ‒ місцеві», ‒ повідомив підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов.
За його словами, чиновникам вдалося визначити коло осіб, з якими контактував хворий, ‒ це 30 осіб. Всіх їх відіслали на самоізоляцію.
Ще про два нові випадки інфікування стало відомо 3 квітня. За інформацією Сергія Аксенова, один з хворих ‒ кримчанин, який прибув з Москви, інший ‒ житель Москви, який приїхав до родичів. «На поточний період у Криму зареєстровані 18 випадків коронавірусної інфекції, 16 з яких привезені, два ‒ місцеві, з одного сімейного осередку», ‒ підсумував він.
Під наглядом через загрозу коронавірусу до кінця цього тижня в Криму опинилися майже три тисячі осіб. Зокрема у стаціонарах перебувають 68 осіб. Ще 15 ізольовані в обсерваторах.
Голова підконтрольного Росії МОЗ Криму Ігор Чемоданов 3 квітня також повідомив про перші випадки видужання від коронавірусу. «У Криму виписані перші пацієнти, у яких раніше був підтверджений діагноз нової коронавірусної інфекції. Їм була надана вся необхідна медична допомога. Виписка була проведена після отримання лікувальними установами негативних результатів повторних досліджень на наявність коронавірусу», ‒ повідомив він.
Крим на паузі
Незважаючи на зменшення зареєстрованих нових випадків коронавірусу в Криму, місцева влада посилила заходи з протидії його поширенню. На дистанційну роботу перейшла більшість органів влади півострова.
Відрядити співробітників на карантин чиновники закликали керівників підприємств. А літнім кримчанам і зовсім рекомендували не виходити з дому.
Щоб обмежити прогулянки кримчан під час карантину, у регіонах закрили прохід на набережні, у парки та інші місця масового відпочинку.
У Криму також змінили правила роботи громадського транспорту. З 1 квітня обмежений рух мостом через Керченську протоку. Там встановили пости дезінфекційного контролю за участю співробітників Росспоживнагляду, російських правоохоронних органів та Росгвардії.
Також у Криму примусово закрили готелі, санаторії, пансіонати та інші місця розміщення туристів. Введена заборона на розміщення в них до 1 червня.
Також зупинені всі будівельні роботи, окрім будівництва лікарень та траси «Таврида».
Your browser doesn’t support HTML5
Поряд з цим у Криму запустили пересувну систему оповіщення населення про заходи щодо самоізоляції. Кримчанам заборонили виходити з дому за винятком екстрених випадків.
«Карантинні репресії»
Проте російська влада Криму регулярно фіксує сотні фактів порушення карантину.
На цьому тижні у Криму почали практику примусового поміщення кримчан в обсерватори через ігнорування режиму самоізоляції. Російські правоохоронці оштрафували та примусово відіслали в обсерватор жителя Феодосії, який після повернення зі США перебував на самоізоляції вдома, але з'їздив на своєму автомобілі на пляж.
Також стало відомо про першу спробу влади притягнути кримчанина до кримінальної відповідальності за порушення карантину та зараження іншої людини. Відносно нього порушена кримінальна справа. Обвинувачений провину не визнає. Його адвокат Артем Пепа стверджує, що кримчанин порушень самоізоляції не допускав, що підтверджується тим, що всі четверо членів його сім'ї здорові. Адвокат повідомив Крим.Реалії, що розгляди у справі ще не почалися, оскільки обвинувачений ще не завершив лікування в режимі самоізоляції.
Дефіцит лимона, імбиру та парацетамолу
Із запровадженням нових обмежень у Криму дорожчають продукти. Поряд з товарами першої необхідності на цьому тижні відбувся стрибок цін на лимони та імбир. Останній і зовсім зник з прилавків, незважаючи на те, що подорожчав у 20 разів.
Також кримські чиновники повідомили про зникнення з аптек парацетамолу.
«Купують парацетамол, як хліб. Інформація про це дійшла вже до Далекого Сходу, Сибіру. Беруть чомусь із запасом, 20-30 упаковок. Хоча від коронавірусу він не допомагає. Він необхідний тільки для зниження температури», ‒ говорив голова кримського управління Росздоровнагляду Василь Клімов на засіданні штабу запобігання поширення коронавірусу при кримському уряді.
За його словами, зафіксоване збільшення цін на цей препарат російськими постачальниками.
Нульова статистика та «загальна самоізоляція» Севастополя
Підконтрольна Росії влада Севастополя на цьому тижні не виявила жодного нового випадку зараження коронавірусом у місті. За офіційними повідомленнями, там як і раніше п'ять випадків інфікування, зареєстрованих минулого тижня.
У місті також скоротилася кількість людей, які перебувають під медичним наглядом. 30 березня їх було 2,9 тисячі, а до кінця тижня ‒ понад 1,5 тисячі осіб. Це пов'язане з тим, що багато було знято з обліку у зв'язку із закінченням карантинного режиму, пояснюють чиновники.
Проте з початку квітня в Севастополі теж запровадили додаткові обмежувальні заходи. Зокрема, в межах «режиму загальної самоізоляції» лікарі міської інфекційної лікарні публічно закликали городян залишатися вдома.
У місті призупинили діяльність розважальних і спортивних закладів, а також закладів громадського харчування. Право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті залишилося тільки у пенсіонерів, які працюють, за спецперепустками. У місті також заборонені морські прогулянки на яхтах і катерах.
Сергій Аксенов і т.в.о. глави російського уряду Севастополя Михайло Развожаєв домовилися про «повну синхронізацію дій» з усіх питань боротьби з розповсюдженням коронавірусу. Скільки часу кримчани житимуть в умовах обмежувальних заходів, вони поки сказати не можуть.
Коронавірусна інфекція COVID-19
Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.
Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.