Доступність посилання

ТОП новини

Як працює оновлений пункт пропуску «Каланчак»: плюси, мінуси та реакція кримчан


Центр надання адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак», 10 година ранку 29 січня 2020 року
Центр надання адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак», 10 година ранку 29 січня 2020 року

Терміни початку роботи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у пункті пропуску «Каланчак» на адміністративному кордоні Криму з Херсонською областю досі невідомі. Що відбувається на оновленому пункті пропуску, і коли кримчани отримають доступ до всіх сервісів, читайте в матеріалі Крим.Реалії.​

Плюс і мінуси: як працює сервісна зона на КПВВ «Каланчак» (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
Завантажити на комп'ютер

«Різниця відчувається»

Кримчанка, а нині киянка Ірина з валізою та дорожньою сумкою в руках намагається відшукати на оновленій сервісній зоні КПВВ «Каланчак» лавку. Жінка повертається від рідних з анексованого Криму на материкову частину країни.

Немає нікого, закрито все... Автостанція, як ви бачите, не працює. Автобус прийде о 12 годині. Де стояти й чого чекати?
Кримчанка Ірина

«Немає нікого, закрито все... Автостанція, як ви бачите, не працює. Автобус прийде о 12 годині. Де стояти й чого чекати? Але я думаю, відкриється скоро. Це ж тільки відкриття було нещодавно... Але мені дуже подобається ‒ красиво. Але урни б десь поставили, що ж таке сміття? Ми ж для себе хочемо, щоб було красиво», ‒ каже Ірина.

На годиннику ‒ десята ранку, розпал робочого тижня. Двері новеньких будівель, які нещодавно з'явилися тут ‒ Центру надання адміністративних послуг, пошти та автостанції ‒ виявилися закритими. Біля входу в центр гріються на сонці місцеві собаки.

Центр надання адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак», 10 година ранку 29 січня 2020 року
Центр надання адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак», 10 година ранку 29 січня 2020 року

«Якщо громадяни під час перетину адмінкордону вказують метою свого приїзду на материкову частину України відвідування саме Центру адмінпослуг (у сервісній зоні КПВВ «Каланчак» ‒ ред.), ми попереджаємо про те, що в сервісній зоні ЦНАП не працює і посилаємо у найближчі сервісні центри», ‒ розповів Крим.Реалії Іван Шевцов, начальник пресслужби Херсонського прикордонного загону Держприкордонслужби України.

За його словами, зараз пасажиропотік на «Каланчаку» невеликий. За добу тут перетинають адмінкордон у середньому приблизно дві тисячі громадян і двісті автівок. Іван Шевцов показує зону паспортного контролю, де перевіряють документи громадян, які пішки прямують із Криму на материк.

Після реконструкції на КПВВ «Каланчак» набагато кращі умови, ніж були раніше
Іван Шевцов

«Після реконструкції на КПВВ «Каланчак» набагато кращі умови, ніж були раніше. Тут створене все необхідне для комфортного перетину громадянами адмінкордону. Є обігрівачі, туалети, всі належні умови для несення служби: теплі робочі місця, комфортне оточення. Раніше це було на відкритій місцевості, на вулиці, зараз у теплому приміщенні», ‒ каже Іван Шевцов.

Біля туалетів у режимній зоні КПВВ щоразу затримуються люди. Думки кримчан і жителів материкової частини України про доступність зручностей на відкритому після реконструкції контрольно-пропускному пункті розділилися.

Одні говорять, що туалети тут закриті, інші ‒ що відкриті

«Коли йдеш адмінкордоном, переходиш ‒ закриті ще туалети...».

«Усередині туалет працює (в зоні паспортного контролю ‒ ред.), на вулиці ми не заходили».

«Туалети відкриті, і вода є, і мило рідке».

«Дуже добре стало, зручно, комфортно, чисто, приємно. Відчувається різниця. Туалети відкриті».

Українці, які перетинають адмінкордон, повідомили журналістам Крим.Реалії, що послугами Центру надання адміністративних послуг ще не користувалися і про його функціонування в сервісній зоні КПВВ не знають. Однак зазначають: якби ЦНАП тут працював ‒ не їхали б далеко за оформленням документів.

Що означає «тестовий режим»?

Голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв розповідає про роботу Центру адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак» і показує фото на мобільному телефоні: «Він працює в тестовому режимі, і сьогодні з ранку працював. У мене є фотопідтвердження того, що там були люди».

Знімальна група Крим.Реалії зустрілася з Юрієм Гусєвим після того, як побувала на «Каланчаку». Однак на відео журналістів ‒ зовсім інші кадри: закриті двері ЦНАП, які журналісти бачили на адмінкордоні кількома годинами раніше.

Центр надання адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак», 10 годину ранку 29 січня 2020 року
Центр надання адмінпослуг у сервісній зоні КПВВ «Каланчак», 10 годину ранку 29 січня 2020 року

Голова Херсонської ОДА запевняє: Центр адмінпослуг працює в тестовому режимі, а це означає, що виконує «переважно консультаційні функції». За його словами, так відбувається, тому що не визначений балансоутримувач сервісної та режимної зон двох відкритих після реконструкції КПВВ «Каланчак» і «Чонгар».

Після визначення урядом балансоутримувача КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» ми укладемо всі необхідні договори
Юрій Гусєв

«Ми чекаємо рішення уряду, щоб був визначений балансоутримувач. ЦНАП у сервісній зоні КПВВ «Каланчак» виконує поки частину функцій ‒ переважно, консультаційні. І після визначення урядом балансоутримувача КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» ми укладемо всі необхідні договори з тим підприємством, яке буде балансоутримувачем, для того, щоб ЦНАП почав працювати в повному обсязі», ‒ каже Юрій Гусєв.

Юрій Гусєв
Юрій Гусєв

Що з термінами?

Нас стримують рішення щодо балансоутримувача сервісних зон, і взагалі КПВВ «Каланчак» і «Чонгар»
Юрій Гусєв

За словами голови Херсонської ОДА, досі балансоутримувачем двох відремонтованих КПВВ на адмінкордоні залишається замовник будівництва «Укрзалізниця». Комунальники Генічеська та Каланчака допомагають утримувати два КПВВ у «належному стані» і кілька разів на тиждень вивозять сміття. Питання щодо контрольних пунктів обговорюється в Мінінфраструктури України, каже Юрій Гусєв.

«Нас стримують рішення щодо балансоутримувача сервісних зон, і взагалі КПВВ «Каланчак» і «Чонгар». Ми очікуємо, що упродовж двох наступних тижнів це рішення буде. Обговорюються питання того, яким може й має бути цей балансоутримувач», ‒ сказав він.

19 грудня під час відкриття сервісної зони на КПВВ «Каланчак» було багатолюдно. Чиновники говорили про повернення анексованого Криму, євроінтеграцію, наближення європейських стандартів. Через місяць динаміку цих процесів ілюструють закриті двері Центру адмінпослуг.

Адмінкордон між материковою Україною і Кримом

Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично – справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в'їзду/виїзду – «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка». З 19 жовтня 2021 року пункт пропуску «Чаплинка», який був кілька місяців на ремонті, вирішили закрити.

XS
SM
MD
LG