Доступність посилання

ТОП новини

Дистанція на пляжах, інфекція на будівництвах: 15 тижнів із коронавірусом у Криму


У Криму понад три місяці тому офіційно зафіксували появу коронавірусу. За цей час з одиничних випадків інфікування статистика вперто рухається до тисячної відмітки. Незважаючи на те, що вірус не відступає, на півострові продовжують скасовувати обмежувальні заходи. Крим.Реалії стежать за динамікою інфекції і тим, як на неї реагує підконтрольна Росії місцева влада.

Коронавірус на півострові місцева влада називає завезеним, переважно жителями сусідньої Росії. Після запровадження обмежувальних заходів ситуація змінилася: почалися масові випадки внутрішнього інфікування. Після того, як місцеві чиновники стали скасовувати обмежувальні заходи, в офіційній статистиці знову з'явилися випадки масових міграційних заражень. У Криму знову почали хворіти місцеві жителі, які виїжджали в сусідню Росію, а також робітники, які прибули на півострів.

Вірус у цифрах

Наразі в Криму вже понад 700 офіційно підтверджених випадків коронавірусу. Цього тижня зафіксували майже чотири десятки нових інфікувань (включно з Севастополем). Ще приблизно чотири тисячі осіб перебувають під наглядом у зв'язку з можливим зараженням.

Загальна картина за тиждень, згідно з офіційними повідомленнями російської влади Криму, виглядає так:

(Зранку 4 липня стало відомо, що в Криму підтверджено 11 нових випадків коронавірусної інфекції. У Севастополі за останню добу новою коронавірусною інфекцією захворіли три людини, одна померла)

Кримська статистика про поширення коронавірусу не підтверджена міжнародними організаціями та іншими незалежними джерелами, а також викликає питання у правозахисників. Але вона дає хоча б приблизне уявлення про його динаміку.

Абсолютний рекорд кількості нових хворих у Криму, починаючи з появи першого випадку, був встановлений минулого тижня ‒ 27 червня ‒ цього дня виявили відразу 35 випадків. Більшість хворих (28 осіб) ‒ будівельники одного робочого майданчика. Всі вони госпіталізовані.

Цього тижня наймасовіший випадок був 2 липня ‒ вісім нових випадків. Напередодні було ще сім хворих.

В інші дні кількість офіційних хворих у Криму була меншою. А в Севастополі взагалі упродовж двох днів ‒ 1 і 3 липня ‒ не зафіксували жодного хворого.

За офіційними повідомленнями російської влади Криму, з початку пандемії коронавірусу на півострові від хвороби померли 30 осіб.

Але в Кримській правозахисній групі вважають, що чиновники приховують реальну кількість таких смертей, а їхньою альтернативною причиною часто вказують позалікарняну пневмонію. Правозахисники організації також вважають, що офіційні відомості про кількість підтверджених випадків COVID-19 у Криму «далекі від реальності», а рівень діагностики нового захворювання на півострові залишається низьким.

«Досі немає жодного підтвердженого випадку в армії, в поліції, в ФСБ, хоча зрозуміло, що ці люди максимально контактують і між собою, і з іншими. Причому у самій Росії такі випадки є, але в Криму ‒ жодного. При цьому співробітники поліції не використовують маски, коли приходять вручати якісь процесуальні документи. Спілкування з лікарями також переконує нас в тому, що не всі випадки потрапляють до статистики», ‒ пояснила координатор КПГ Ольга Скрипник в ефірі Радіо Крим.Реалії.

Ольга Скрипник
Ольга Скрипник

Туристам ‒ пляжі, кримчанам ‒ обмеження

Поява все нових випадків інфікування коронавірусом не зупиняє владу від пом'якшення обмежувальних заходів. У Криму ‒ в розпалі курортний сезон.

Цього тижня Роспотребнадзор пом'якшив вимоги до роботи санаторно-курортних установ Криму. При заселенні в місця розміщення гостям більше не потрібна довідка про відсутність коронавірусу. Однак у готелях, пансіонатах і санаторіях продовжує діяти масковий режим і термометрія як для відпочивальників, так і для співробітників.

Відносно пляжних територій біля місць відпочинку також залишається вимога про розташування пляжного обладнання з дотриманням принципу соціального дистанціювання.

Кореспондент Крим.Реалії цього тижня переконався, що відпочивальники на пляжах Ялти засмагають на відстані один від одного.

Пляж біля Ялтинського порту 1 липня 2020 року
Пляж біля Ялтинського порту 1 липня 2020 року

Водночас міністр курортів і туризму підконтрольного Росії уряду Криму Вадим Волченко з'ясував, що соціальної дистанції на пляжах Криму дотримуються «не скрізь». У зв'язку з цим він звернувся до туристів, власників готелів та орендарів пляжів із проханням стежити за тим, щоб туристи «якомога більше уникали скупченості».

Також із 1 липня в Криму відкрили аквапарки, СПА-комплекси та сауни, роботу яких припинили на півострові через пандемію коронавірусу. Їм дозволили відновити роботу за умови дотримання рекомендацій Роспотребнадзору. З 6 липня відкриються і кримські кінотеатри.

Тим часом кількість туристів у Криму, за повідомленнями місцевої влади, продовжує зростати. В аеропорту «Сімферополь» у липні очікують п'ятикратного збільшення авіарейсів із Москви.

Попри пом'якшення багатьох обмежень для туристів, кримчан просять бути обачнішими. Російський глава Криму Сергій Аксенов 3 липня закликав жителів півострова дотримуватися маскового режиму, соціальної дистанції не менше двох метрів, максимально обмежувати контакти й не відвідувати громадські місця без гострої потреби, «щоб уникнути погіршення епідеміологічної ситуації».

Сергій Аксенов
Сергій Аксенов

Відкриті сауни, закриті лікарні

У Севастополі цього тижня (станом на 3 липня – КР) виявили вісім випадків коронавірусу. При цьому в офіційній статистиці знову з'явилися нульові показники.

Більшість випадків виявили 30 червня. Цього дня зареєстрували шість фактів захворювання. Серед нових хворих ‒ троє будівельників, які прибули на заробітки з Росії.

Також серед нових пацієнтів ‒ медсестра, яка приїхала у відпустку з російського Петропавловська-Камчатського, жінка, яка контактувала з прибулими з Санкт-Петербурга родичами, та 14-річна дівчинка ‒ дочка жінки, яка захворіла раніше.

Серед інфікованих цього тижня також опинився водій «Севморзаводу», який виїжджав «в один із сусідніх регіонів», повідомили в російському уряді міста, не уточнивши, який це регіон.

Цього тижня на в'їздах до Севастополя почали прибирати пункти контролю. Це пов'язане з тим, що раніше в'їзди до міста були тимчасово закриті через загрозу коронавірусу. Відкрили їх два тижні тому. І тепер остаточно скасовують практично всі обмеження, залишаючи обов'язкове тестування на коронавірус.

Спецпости на в'їздах до Севастополя
Спецпости на в'їздах до Севастополя

З 1 липня в Севастополі, як і загалом у Криму, також скасували обмеження на роботу розважальних центрів, ігрових дитячих кімнат, дозвільних закладів, басейнів, саун та аквапарків. Дозволена також робота спортивних, творчих і музичних організацій.

З наступного тижня планують відкрити місцевий дитячий табір «Гірський» та «Ласпі». Місцева влада також оголосила про відкриття з серпня пришкільних таборів у Козачій бухті.

Однак режим підвищеної готовності в місті триває. Під забороною поки залишаються хостели. «Це єдиний вид тимчасового перебування, де неможливо забезпечити тимчасову самоізоляцію. Санітарний режим не дасть ефекту. Може виникнути осередок», ‒ пояснив в. о. російського губернатора міста Михайло Развожаєв.

Михайло Развожаєв
Михайло Развожаєв

В обмеженому форматі працюють соціальні установи ‒ будинки для літніх людей та інші організації. В установах охорони здоров'я поки скасовані профілактичні огляди та диспансеризація пацієнтів.

У місті скасовані й обмеження для проведення масових заходів за участі до 100 осіб. У масових акціях севастопольці беруть участь із кінця червня. Спочатку був військовий парад і концерти до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні, потім – голосування щодо внесення правок до Конституції Росії.

На початку липня російська влада Севастополя спільно з ветеранами бойових дій покладала квіти до пам'ятника воїнам, загиблим під час війни в Афганістані.

Михайло Развожаєв покладає квіти до пам'ятника загиблим в Афганістані в Сквері воїнів-інтернаціоналістів у Севастополі, 1 липня 2020 року
Михайло Развожаєв покладає квіти до пам'ятника загиблим в Афганістані в Сквері воїнів-інтернаціоналістів у Севастополі, 1 липня 2020 року

На фото Михайло Развожаєв та інші учасники були без масок.​

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG