Доступність посилання

ТОП новини

Трагедія у Керчі, багато жертв


Карета «швидкої допомоги» біля Політехнічного коледжу в Керчі, 17 жовтня 2018 року
Карета «швидкої допомоги» біля Політехнічного коледжу в Керчі, 17 жовтня 2018 року

У керченському Політехнічному коледжі в середу, 17 жовтня, стався вибух. У результаті загинули щонайменше понад десяток людей, ще 50 постраждали. Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету Росії.

Як заявив в ефірі російського телеканалу призначений Кремлем глава Криму Сергій Аксенов (Аксьонов), кількість жертв вибуху у Керчі збільшилася до 18, понад 40 людей постраждали. Пізніше кількість загиблих зросла до 19 осіб.

Про вибух у навчальному закладі Керчі повідомили користувачі соцмереж.

Російський Національний антитерористичний комітет (НАК) стверджує, що в політехнічному коледжі в Керчі 17 жовтня стався підрив невстановленого вибухового пристрою.

«У Керчі стався підрив невстановленого вибухового пристрою», – цитує НАК «Интерфакс» (раніше джерело повідомило агентству, що на місце події прибула аварійно-газова служба, а «Крыминформ» писав про вибух газу в навчальному закладі – КР).

За останніми даними, в результаті вибуху в коледжі загинуло 13 і постраждало 50 осіб.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом вибуху. За його версією, вибух у політехнічному коледжі Керчі влаштував студент 4-го курсу, 18-річний Владислав Росляков, який «наклав на себе руки».

Спочатку Слідчий комітет Росії кваліфікував інцидент як теракт. ​Пізніше він перекваліфікував справу про напад на коледж у Керчі в анексованому Криму зі статті «теракт» на статтю «вбивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом».

Після вибуху в керченському Політехнічному коледжі, 17 жовтня 2018 року
Після вибуху в керченському Політехнічному коледжі, 17 жовтня 2018 року

За повідомленням сайту «Керчь – мой город», відразу після події до коледжу почали з'їжджатися карети «швидкої допомоги», автомобілі рятувальників і російські силовики з автоматами. Район оточила поліція.

Після вибуху в керченському Політехнічному коледжі, 17 жовтня 2018 року
Після вибуху в керченському Політехнічному коледжі, 17 жовтня 2018 року

На фотографіях із місця вибуху видно вибиті віконні рами і багато автомобілів рятувальників і медиків.

Після вибуху в керченському Політехнічному коледжі, 17 жовтня 2018 року
Після вибуху в керченському Політехнічному коледжі, 17 жовтня 2018 року

Російський глава Криму Сергій Аксенов повідомив, що виїхав до Керченського політехнічного коледжу.

«У терміновому порядку виїхав до Керченського політехнічного коледжу для з'ясування обставин і координації роботи з ліквідації наслідків події і допомоги постраждалим. Причини вибуху з'ясовують компетентні органи. Всі необхідні служби працюють на місці події», – написав Аксенов в Facebook.

У Кремлі заявили, що версія про теракт у керченському коледжі не виключається. Про це розповів прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков.

Путіну донесена різна інформація по лінії різних відомств
Дмитро Пєсков

На питання журналістів, чи розглядається версія про теракт у Керчі, Пєсков відповів: «Вона розглядається». Торкаючись відомостей про підрив у керченському коледжі невстановленого вибухового пристрою, прес-секретар голови держави зазначив: «Президенту (Путіну – КР) донесена різна інформація по лінії різних відомств».

Президент Росії Володимир Путін «висловив глибокі співчуття» рідним і близьким загиблих у результаті інциденту.

Українські прикордонники посилили заходи безпеки на адміністративному кордоні з окупованим Росією Кримом після вибуху у коледжі у Керчі. Про це повідомили у Державній прикордонній службі.

«Перш за все, заходи стосуються недопущення будь-яких провокацій на межі з окупованим півостровом, забезпечення безпеки громадян, які перетинають адмінмежу, та особового складу. Основну увагу персоналу, який несе службу у контрольних пунктах, а також здійснює безпосередню охорону адміністративної межі, акцентовано на викритті та недопущенні переміщення заборонених предметів. До служби залучені службові собаки, натреновані на пошук зброї та вибухівки», – йдеться у повідомленні.

На адмінкордоні також посилили та військове спостереження, організована взаємодія з правоохоронними органами.

Прокуратура Автономної Республіки Крим кваліфікує як терористичний акт вибух у політехнічному коледжі в Керчі.

«Прокуратура Криму зареєструвала кримінальне провадження за фактом терористичного акту за ст. 258 ч. 3 Кримінального кодексу України», – розповів начальника відділу прокуратури АР Крим Роман Мурачов на брифінгу в Києві в середу.

Він підкреслив, що в ситуації, що склалася, прокуратура черпає інформацію зі ЗМІ, в тому числі щодо версій події, кількості загиблих і поранених, а також інших даних.

«Ми перевіряємо всі без винятку версії... І будуть дані доручення СБУ перевірити ці версії», – сказав Мурачов.​

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко висловила співчуття сім'ям загиблих під час вибуху в Керчі. Вона додала, що російська влада може використовувати цю ситуацію «для розгортання терору» в анексованому Криму. Про це Геращенко написала у Facebook.

Серце болить від того, на що перетворюється туристичний Крим. Отруєння дітей в Армянську, вибухи в Керчі. Горе, безвідповідальність, безгосподарність, біда, руйнування, смерть
Ірина Геращенко

«Є великий ризик, що окупаційний режим може використовувати цю страшну історію, яку, ймовірно, сам і спровокував, для розгортання справжнього терору на окупованому півострові. Згадаймо вибухи і теракти в Москві, Чечні, Беслані, інших містах і регіонах Росії, організованих самою російською владою для залякування людей і терору. Серце болить від того, на що перетворюється туристичний Крим. Отруєння дітей в Армянську, вибухи в Керчі. Горе, безвідповідальність, безгосподарність, біда, руйнування, смерть», – написала вона.

Через вибух у політехнічному коледжі, у Керчі обмежили рух громадського транспорту. Про це йдеться на сайті російської адміністрації міста.

Голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оприлюднив заяву Меджлісу, в якій відповідальність за масове вбивство у коледжі в Керчі покладається на владу окупованого Криму та Росію.

«Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю співчуття рідним і близьким загиблих і постраждалих у результаті трагедії, що сталася в політехнічному коледжі міста Керчі», – написав Чубаров у Facebook.

Він зазначив, що опубліковане російськими ЗМІ «твердження про «татарський» слід» у трагедії дозволяє говорити про «готовність російських окупантів почати нові репресії та гоніння проти кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму».

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що звернулася до голови контртерористичного управління ООН Володимира Воронкова та генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Яґланда через масове вбивство в анексованій Керчі.

На її думку, «ситуація вимагає негайного втручання міжнародної спільноти».

Денісова також висловила співчуття родинам і близьким загиблих під час нападу в політехнічному коледжі. Вона звернулася до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням приїхати до Керчі.

«Зараз родинам загиблих та поранених як ніколи необхідна психологічна підтримка та медична допомога. Я прошу Омбудсмана РФ Тетяну Москалькову терміново прибути до Керчі і забезпечити жертв трагедії всім необхідним. Я готова долучитися до неї і зробити все від мене залежне, щоб допомогти сім’ям загиблих та пораненим», – повідомила Денісова.

Для України важливим є розслідування «жахливого вбивства», що сталося 17 жовтня в окупованій Росією Керчі, заявив президент Петро Порошенко під час зустрічі з українською делегацією в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Коли гинуть українські громадяни, де б це не відбувалося – це трагедія
Петро Порошенко

«Чому для нас це так важливо? Тому, що це є українські громадяни. І звичайно, що коли гинуть українські громадяни, де б це не відбувалося – це трагедія», – сказав Порошенко, висловивши співчуття українцям, які втратили дітей та близьких.

Немає виправдань насильству проти невинних людей. Про це заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, коментуючи трагедію у Керчі.

«Жахливий напад на школу в Криму. Жодного виправдання такому насильству проти невинних людей», – заявив Волкер на своїй сторінці у Twitter.

Колишній генеральний секретар НАТО, а нині міжнародний лобіст Андерс Фоґ Расмуссен висловив співчуття жертвам трагедії та їхнім близьким.

«Висловлюю співчуття та думаю про родини учнів, яких вбито у Керчі сьогодні, та про поранених», – зазначив Расмуссен у Twitter.

Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Ліліан Морі Паск'є висловила співчуття постраждалим від вибуху і стрілянини в Керченському політехнічному коледжі. Про це вона написала у своєму Twitter.

«Я вражена і засмучена новинами про стрілянину в технічному коледжі в Керчі. Мої думки з жертвами і їхніми родинами», – написала Паск'є.

За інформацією «Крыминформа», оперативний штаб оприлюднив список постраждалих у результаті вибуху і стрілянини в Керченському політехнічному коледжі.

«Керченський політехнічний коледж» – державна бюджетна освітня установа, його засновником є російське Міністерство освіти Криму. Згідно з даними сайту установи, тут готують фахівців середньої ланки і кваліфікованих робітників, службовців, у тому числі кухарів, зварювальників, бухгалтерів, технологів, перукарів.

XS
SM
MD
LG