Доступність посилання

ТОП новини

Зарема Сеїтаблаєва: «Вибори» у Криму та шанси опозиції


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Два місяці залишилося до російських «виборів» до місцевих рад у Криму, що призначені на 8 вересня. В Україні та світі вони вважаються незаконними, але багато кримчан не без інтересу очікували головну інтригу цих «виборів» ‒ чи зможе опозиція скласти, якщо не пристойну, то хоча б стерпну конкуренцію партії влади ‒ «Единой России»? Тим більше, що громадські активісти раніше анонсували об'єднання в одну опозиційну силу.

Що ж ми спостерігаємо в поточній ситуації, коли партії увійшли у виборчі перегони? Почнемо з партії влади. Тут сюрпризів не сталося. На «вибори» стрункими лавами йдуть усе ті ж політики з оточення (зокрема й родинного) російського глави Криму Сергія Аксенова та спікера російського парламенту Криму Володимира Константинова. Незважаючи на плітки, ніякого конфлікту між цими лідерами публічно не спостерігається, вони без скандалів сформували свою команду на майбутні «вибори».

Багато колишніх політиків Криму, які опинилися не в команді «переможців», відійшли від великої політики, тому що в Росії політика узурпована режимом і перетворена на фарс

Не відчувається у лавах партії влади хвилювання з приводу опонентів цьогоріч. На відміну від 2014 року, коли багато сильних кримських політиків ще не зрозуміли, що вони вже не в демократичній Україні, а в анексованому Криму, і пішли на «вибори», а потім були безцеремонно зняті, хто шляхом залякування та шантажу, хто через суд ‒ цього разу всі ці важковаговики навіть не намагалися. Наприклад, кримський бізнесмен Олег Зубков уже зрозумів, що таке Росія, ‒ ілюзій більше не має про «вільні вибори» у цій країні. Олександр Мельник пішов повністю в бізнес, їздить полювати на акул в Атлантику (хобі таке у людини) та насолоджується благами від своїх накопичених капіталів. І так можна пройтися по багатьом колишнім політикам Криму, які опинилися не в команді «переможців», усі вони відійшли від великої політики, тому що в Росії політика узурпована режимом і перетворена на фарс.

Тепер подивимося, хто ж іде у цей нерівний бій з опозиції. Комуністична партія висунула зовсім невпізнавані персонажі, очевидно сподіваючись зіграти на протестних настроях. Але ця кримська команда ‒ не конкурент партії влади, а швидше її сателіт. Тому навіть якщо комуністи й пройдуть у російський парламент Криму, то це буде невеликий філіал партії влади. Тут навіть і обговорювати особливо нічого.

ЛДПР та «Справедливая Россия» ‒ та ж ситуація, що й у комуністів. Абсолютно невпізнавані для кримчан прізвища в їхніх списках. Якщо й проскочать до парламенту, то, знову ж таки, тільки через зростання протестних настроїв проти партії влади серед кримчан, які біднішають мало не щогодини.

А як же громадські активісти та блогери, які збиралися об'єднатися та вдарити єдиним фронтом у «Единую Россию»? Тут теж похвалитися нічим. Розбрелися у різні партії. Хоча далеко не всі беруть участь. Знаю, що активісти громадського руху «Вільний Крим» ігнорують «вибори», активісти «Кримської солідарності» та інші.

Отже, партія «Родина» йде з авангардом в особі проросійського політика Костянтина Книрика та блогера Олександра Таліпова. Є ще кілька відомих прізвищ в їхньому списку, але, чесно кажучи, якщо Олександр Мельник зі своїми капіталами не провів цю партію в 2014 році до парламенту, то у нинішньої команди це тим паче чи вийде.

Лідери партії влади можуть бути впевнені ‒ вони знову будуть «командою переможців». Та ось тільки знову в лапках.

А ось найактивніші та, якщо так можна висловитися, відчайдушні опозиціонери зібралися в партії «Ветерани России». У Криму цю партію очолив проросійський активіст і блогер Ілля Большедворов. До своєї команди він залучив першого президента Криму Юрія Мєшкова, отамана «Кримського козацтва» Сергія Акімова та проросійського блогера Олега Кочерова. Кулак досить значний, але... Команда ця не має фінансового ресурсу, а тому їм буде складно розкрутити свою кампанію на потрібному рівні.

Що маємо в результаті? Знову боротьбу партизанів із регулярною армією. А тому лідери партії влади можуть бути впевнені (що вони й демонструють) ‒ вони знову будуть «командою переможців». Та ось тільки знову в лапках.

У будь-якому випадку й майбутні переможці, і переможені в цій виборчій кампанії мають пам'ятати, що своєю участю в російських «виборах» накликають на себе серйозні проблеми, тому що ці «вибори» і за українським законодавством, і згідно з міжнародним правом є незаконними!

Зарема Сеїтаблаєва, кримчанка, блогер (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки)

Думки, висловлені в рубриці «Блоги», передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію редакції

XS
SM
MD
LG