Доступність посилання

ТОП новини

Віталій Портников: Територія восьмого ґатунку


Військова техніка РФ під Курськом. Серпень 2024 року
Військова техніка РФ під Курськом. Серпень 2024 року

Рубрика «Погляд», спеціально для Крим.Реалії

Мені неодноразово доводилося писати, що Росія – не просто держава, яка лише умовно називає себе федерацією – насправді ніяких федеративних відносин там і близько немає, але й цілком свідомо ділить власні території на кілька «сортів» за ступенем важливості та лояльності до існуючої влади.

Перший ґатунок – це, певен, Москва. Від стабільності у столиці залежить можливість збереження будь-якої російської влади, навіть у радянські часи продуктове постачання Москви перевершувало всі інші регіони Радянського Союзу, разом узяті. Ну а коли завершилося продуктове постачання, завершився і Радянський Союз.

Перший ґатунок із половиною – це, звичайно ж, Санкт-Петербург, колишня столиця імперії та батьківщина Володимира Путіна. Про благополуччя його мешканців піклуються менше, але місто вже давно стало парадною вітриною кремлівського режиму.

Другий ґатунок – регіони центральної та південної Росії, таке собі «ближнє зарубіжжя» і курорти для Москви, живуть вони не дуже багато, але спокій на цій «споконвічній» території – гарантія спокою і для столиці.

Пункт пропуску на кордоні України з Росією в Сумській області, 11 серпня 2024 року
Пункт пропуску на кордоні України з Росією в Сумській області, 11 серпня 2024 року

Третій ґатунок – регіони Уралу, Сибіру та Далекого Сходу, вотчина путінських призначенців та кримінальних кланів.

Четвертий ґатунок – «національні» республіки, за винятком, мабуть, Північного Кавказу, територія русифікації та бідності, а якщо не бідності – то розграбування ресурсів, як у Татарстані, Якутії чи національних округах угорських народів Сибіру.

П'ятий ґатунок – національні республіки Північного Кавказу, роздолля для ФСБ та місцевих князьків, територія вседозволеності.

Шостий ґатунок – Крим. Окупований, анексований, але все ще «сакральний».

Сьомий ґатунок – «нова Росія», окуповані та анексовані регіони України, на території яких тривають воєнні дії. Плацдарм для нових захоплень та анексії.

І, здається, в результаті рейду ЗСУ на територію Курської області з'явився ще один ґатунок, чи то другий з половиною, чи то зовсім восьмий – територія областей Російської Федерації, що межують з Україною, на якій оголошено, як колись на Північному Кавказі, режим «контртерористичної операції».

Евакуація населення з міста Рильск на Курщині. РФ, 9 серпня 2024 року
Евакуація населення з міста Рильск на Курщині. РФ, 9 серпня 2024 року

Території Курської, Брянської та Білгородської областей оголошено Путіним ще одним потенційним регіоном війни та фактично «від'єднано» від Росії «кордоном ФСБ», щоб мінімізувати небажану для Кремля інформацію та створити «комфортний» для російських силовиків режим війни, можливість безкарно «бомбити Воронеж», тобто у нашому випадку Курську чи Білгородську області.

І чим довше буде при владі Путін – тим більше, певний, буде ґатунків.

Військовослужбовці ЗСУ на БТР неподалік кордону на Сумщині. Україна, 11 серпня 2024 року
Військовослужбовці ЗСУ на БТР неподалік кордону на Сумщині. Україна, 11 серпня 2024 року

Віталій Портников, журналіст і політичний коментатор, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії

Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не обов’язково відображають позицію редакції

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Віталій Портников

    Київський журналіст, оглядач Радіо Свобода та Крим.Реалії. Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

     

XS
SM
MD
LG