Спеціально для Крим.Реалії
Скандал із відправленням сина, який фігурує у корупційному розслідуванні, в окупований Росією Крим може коштувати прем'єр-міністру Чехії Андрею Бабішу політичної кар'єри.
Поки амбітний політик і бізнесмен відкидає всі звинувачення. Однак настрої в опозиції і серед партнерів Бабіша по коаліційному уряду – якщо все, що розповідає син, підтвердиться – не обіцяють йому нічого хорошого. Уже зараз у Празі буквально приголомшені інформацією про прем'єра і його «друзів» – російських громадян Протопопових, які займалися «опікою» Бабіша-молодшого і «переховували» його в Криму.
Але чому саме в Криму – а не в Росії, наприклад? А тому, що Крим після анексії перетворився, з точки зору міжнародного права, в справжнісіньку «чорну діру». Безпечнішу, з точки зору збереження переховуваного, ніж Донбас із його бандитською вольницею – але, тим не менш, дуже зручну для пройдисвітів.
Крим після російської анексії перетворився на справжнісіньку «чорну діру»
Тому що, з точки зору російського законодавства, це – Росія. А з точки зору міжнародного права – Україна. Іноземець як би і не в Росії – по-своєму і з точки зору власної влади, але як би і в Росії – з точки зору Москви і окупаційної влади Криму. Він надійно захищений від консульської опіки – тому що посольство його країни в Москві не займається Кримом, а посольство в Києві не може ним займатися. Він захищений від розшуку, Інтерполу та інших неприємностей – зрозуміло, якщо домовиться з окупаційною владою. А в Криму з ними легше домовитися, ніж у Москві або Брянську, тому що і вони розуміють усі «переваги» кримської невизначеності для різноманітних авантюристів. І – не сумніваюся – на цій невизначеності наживаються.
Випадок із Бабішем – це просто те, про що ми дізналися через високе становище чеського прем'єр-міністра. А скільки ще таких кримінальних історій приховує кримський провал?
Думки, висловлені в рубриці «Погляд», передають точку зору самих авторів і не завжди відображають позицію редакції