Доступність посилання

ТОП новини

Обшуки та арешти: хронологія подій у Криму 17 лютого (відео)


Обшуки та арешти: хронологія подій у Криму 17 лютого (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:09:12 0:00

17 лютого в декількох районах кримського півострова російські силовики провели обшуки в будинках мусульман (більша частина з яких ‒ кримські татари). Силовики затримали шістьох кримських мусульман за звинуваченнями в статті 205.5 КК Росії за можливу причетність до організації «Хізб ут-Тахрір». Це Ленур Сейдаметов, Тимур Ялкабов, Азамат Еюпов, Яшар Шихаметов, Ернест Ібрагімов і Олег Федоров. За підсумками слухань підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував до 15 квітня 2021 року всіх затриманих кримчан. Тимуру Ялкабову під час засідання стало зле, йому викликали «швидку» допомогу. Однак затриманого відправили в СІЗО, не взявши до уваги його проблеми зі здоров'ям. Одночасно з новими затриманнями, пов'язаними зі звинуваченнями в участі в «Хізб ут-Тахрір», ФСБ провела обшуки в Криму і трьох регіонах сусідньої Росії у справі іншої мусульманської організації ‒ «Ат-Такфір валь-Хіджра». За даними російського силового відомства, затримано загалом 19 осіб. Під час обрання запобіжного заходу затриманим у справі «Хізб ут-Тахрір» під будівлею підконтрольного Росії Київського районного суду зібралися активісти, родичі та близькі затриманих, а також небайдужі люди, які виступають проти репресій у Криму. Як проходили обшуки та обирали запобіжний захід кримським мусульманам ‒ дивіться в нашому відео. (Відео: Кримська Солідарність)

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з обшуками і затриманнями в анексованому Криму російськими силовиками 17 лютого. У відомстві закликали міжнародні інститути дати оцінку цим діям, а інформацію про останні обшуки і затримання планують винести на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Мінреінтеграції України також закликало міжнародне співтовариство відреагувати на нові затримання в Криму.​

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідуванні в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами ‒ переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG