Доступність посилання

ТОП новини

«Раніше ‒ відписки, а тепер ‒ відмовки». У Криму чиновників зобов'язали відповідати на звернення в соцмережах


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Влада Криму повідомила, що веде посилений контроль звернень та скарг громадян у соціальних мережах і зобов'язала чиновників давати офіційні відповіді на ці звернення.

Про це в ефірі російської радіостанції «Спутник в Крыму» розповів заступник міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку російського уряду Криму Вадим Первих.

«Наше міністерство запровадило посилені алгоритми та підвищило відповіді чиновників на звернення кримчан у соціальних мережах. Тепер, якщо в основній із трьох соцмереж ‒ Facebook, ВКонтакте та Одноклассники ‒ люди пишуть скаргу, звернення, заперечення або обурення, пов'язане безпосередньо з життям та діяльністю людини, ми це контролюємо й зобов'язуємо відповідальний орган надати офіційну відповідь тут же, де людина про це написала, упродовж 24 годин», ‒ розповів заступник міністра.

Краще, щоб чиновники робили якісно свою роботу й не доводили ситуацію до того, щоб мережі кипіли, як це відбувається зараз
Лариса Курашкіна

За словами Первих, це стосується всіх виконавчих органів влади, муніципалітетів та адміністрацій. При цьому він підкреслив, що ці звернення мають стосуватися питань життєдіяльності громадян. Заступник міністра додав, що кримчани найбільше в соцмережах скаржаться на проблеми облаштування, якість доріг, ЖКГ, роботу громадського транспорту та систему охорони здоров'я.

Російський блогер Олександр Горний, який переїхав до Криму, вважає, що повноцінно виконувати на практиці подібне доручення чиновникам у Криму буде проблематично.

З урахуванням проблем, які є, чиновники банально можуть закопатися у відповідях, а коли їм працювати?
Александр Горный

«Ідея використовувати соцмережі як книгу скарг не нова, тільки на які запитання вони готові відповідати та яка якість цих відповідей? Не треба переоцінювати соцмережі, в цьому випадку це тільки канал для можливої взаємодії і не більше. Не всі користуються соцмережами й не всі готові писати там скарги, та й як відокремити реального користувача від фейкового? З урахуванням проблем, які є, чиновники банально можуть закопатися у відповідях, а коли їм працювати? Інша справа, що Аксенов (російський глава Криму Сергій Аксенов ‒ КР) має бути зацікавлений в об'єктивному моніторингу соцмереж, адже там найчастіше народ говорить, те, що думає ‒ і досить жорстко. Може це все непогано, але з огляду на репутацію, що склалася навколо людей, які відповідають за внутрішню та інформаційну політику, я дуже сумніваюся в об'єктивності та результативності. Хоча якщо цей інструмент допоможе хоча б десятьом людям, то й слава богу», ‒ прокоментував ситуацію блогер.

Активістка з Ялти Людвіка Папандопулу не вірить запевненням заступника міністра, адже, за її словами, на практиці переконується в зворотному.

Уся їхня реакція на активність у мережі зазвичай зводиться до називання активістів ботами й тролями Мінінформу
Людвіка Папандопулу

«Можу зі свого досвіду сказати, що мені телефонували тільки після звернення в соцмережі на сторінку Аксенова кілька разів. В одному випадку йшлося про спробу встановити на нижній набережній в Ялті якусь будівлю. Місцеві (чиновники ‒ КР) не реагують взагалі на повідомлення в мережі. Слова заступника міністра ‒ це чергова популістська заява з метою заткнути роти, як я бачу. Вся їхня реакція на активність у мережі зазвичай зводиться до називання активістів ботами й тролями Мінінформу, спробами показати їх у найнепривабливішому світлі», ‒ повідомила вона.

Активіст із Кореїза Євген Жуков вже зневірився, за його словами, чекати від місцевої влади відповіді на свої звернення та публікації в соцмережах і не тільки.

«Я неодноразово порушував життєво важливі для Ялти питання в групах Facebook, присвячених Ялті. На ці запитання відповідати адміністрація міста та й навіть керівництво Криму не поспішають. З цього мною зроблений висновок, що Вадим Первих лицемірить, говорячи про вимогу його міністерства відповідати упродовж 24 годин на звернення у Facebook. Почну з того, що багато разів я звертався до голови адміністрації Ялти Олексія Челпанова з проханням провести зустріч у селищі Кореїз, необхідність якої він і сам розуміє. Знає Олексій Володимирович силу-силенну актуальних проблем селища з груп у мережі Facebook, але провести зустріч у Кореїзі ніяк не збереться. Писав я щодо різних важливих проблем Кореїза, Місхора не раз. Відповіді немає! Наприклад, багато років стоїть на пальмовій алеї недобуд фірми «Консоль». Визнаний незаконним ще прокурором з екології і екс-прокурором Криму Наталією Поклонською. Ніхто «не знає» господаря цієї самовільної будови. Всі звернення ‒ без відповіді. А пора б знести ‒ за кошти порушника. Я можу довго перераховувати проблеми, але сенсу не бачу. Не можу рік отримати відповідь від голови адміністрації Ялти Челпанова, коли він має намір провести першу зустріч у настільки нелюбленому ним селищі Кореїз? Коли в селищі буде наведений лад?» ‒ розповів активіст.

Судячи із заяви активістки з Судака Наталії Кириченко, слова заступника міністра не такі вже й безпідставні.

Раніше був повний ігнор, а тепер ‒ персональні відповіді. Це добре
Наталія Кириченко

«За моїми спостереженнями, на кожне звернення через Facebook реакція ‒ через добу. Або телефонує місцевий чиновник і дає відповідь на запитання, після нього телефонує чиновник із Сімферополя й також відповідає. Вперше я здивувалася, наскільки швидко реагують на ніби звичайні пости. Раніше був повний ігнор, а тепер ‒ персональні відповіді. Це добре. Але важливіше, щоб проблеми вирішувалися, а не як раніше ‒ відписки, а тепер ‒ відмовки», ‒ зазначила активістка.

Активістка з Феодосії Лариса Курашкіна зазначає, що кримський сегмент соцмереж сьогодні вже «кипить» від невдоволення кримчан.

«У мене один єдиний коментар! Народ просто так не звертається і не скаржиться! Моніторинг проводити, давати відповіді ‒ це добре. Але краще, щоб чиновники робили якісно свою роботу й не доводили ситуацію до того, щоб мережі кипіли, як це відбувається зараз!» ‒ наголосила активістка.

  • 16x9 Image

    Павло Кривошеєв

    Кримчанин, журналіст (ім'я та прізвище автора змінені з міркувань безпеки). Співпрацює з Крим.Реалії з 2016 року. Пише про проблеми районів степового Криму, зокрема, про екологічну ситуацію, водопостачання, соціальні проблеми, економіку та порушення прав людини в регіоні.

XS
SM
MD
LG