Доступність посилання

ТОП новини

Світові ЗМІ: Роздавання російських паспортів в Україні – частина агресії Кремля


Одне з найповажніших періодичних видань Великої Британії The Times публікує матеріал «Москва пропонує паспорти мільйону осіб у східній Україні»
Одне з найповажніших періодичних видань Великої Британії The Times публікує матеріал «Москва пропонує паспорти мільйону осіб у східній Україні»

• Британський щоденник The Times розмірковує над тактикою Кремля роздавання російських паспортів жителям утримуваних проросійськими сепаратистами теренів східної України.

• Іспанський часопис АВС повідомляє про вирішення питання в’їзду в Україну для іноземних родин, чиї немовлята народились на українській території від сурогатних матерів.

• Нідерландське видання Trouw вміщує інтерв'ю з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Одне з найповажніших періодичних видань Великої Британії The Times публікує матеріал «Москва пропонує паспорти мільйону осіб у східній Україні». Кореспондент лондонського часопису у Москві Марк Беннеттс повідомляє, що Росія планує роздати свої паспорти щонайменше мільйону осіб, які проживають на підконтрольній сепаратистам території східної України.

Беннеттс додає, що Кремль прагне здійснити цей крок ще до кінця цього року, і все це, на думку британського видання, лише ускладнить зусилля, спрямовані на досягнення миру у цій частині України. Лондонський щоденник нагадує, що президент Росії Володимир Путін заявив торік, що жителі підтримуваних Росією угруповань «ЛНР» та «ДРН» можуть отримати паспорти громадян Російської Федерації.

The Times далі наводить слова чільного депутата законодавчого органу Росії від путінської партії «Единая Россия» Віктора Водолацького, який заявив, що 180 тисяч українців уже нібито отримали російські паспорти. Згідно з Водолацьким, ще 98 тисяч жителів підконтрольних проросійським бойовикам теренів сходу України отримають російські документи впродовж наступних тижнів, і подальші 800 тисяч населення цієї частини України матимуть російські паспорти до кінця поточного року.

Як зазначає лондонський часопис, президент України Володимир Зеленський заявив, що ці кроки Москви доводять, що Росія є країною-агресором. Водночас, як вказує газета, представники українських служб безпеки вважають, що надання російського громадянства жителям районів східної України, які перебувають під контролем сепаратистів, закладає підвалини для відкритого наступу російського війська. Лондонське видання завершує, зазначаючи, що подібна тактика Кремля нагадує те, що свого часу зробила Росія в Абазії та Південній Осетії перед тим, як розпочати війну проти Грузії 2008 року.

«Неприхована агресія з боку держави, якою керує деспот, що вважає себе таким собі сучасним завойовником. Хтось здивований?»

Популярний часопис Іспанії АВС друкує статтю «Україна дозволяє 88 родинам в’їхати до країни для того, аби забрати їхніх дітей, народжених внаслідок сурогатної вагітності». У підзаголовку зазначається, що українська омбудсвумен із питань прав людини Людмила Денісова забезпечила, аби загалом 119 родин, включно з іспанськими громадянами, безперешкодно подали клопотання на видання дозволу на в’їзд в Україну.

Мадридське видання додає, що 88 із тих 119 родин уже отримали особливий дозвіл, а представники 31 родини вже перебувають на території України. Іспанський щоденник нагадує, що від середини березня українська влада заборонила в’їзд іноземцям, які не проживають в Україні, з метою запобігання поширенню вірусу Covid-19. Газета додає, що авіасполучення з Україною має відновитися у середині червня. Саме у цьому контексті родини з Німеччини, Австрії, Аргентини та Іспанії, а також, як підкреслює видання, велика кількість китайських родин не мали змоги побачити своїх немовлят, народжених у цей проміжок часу від сурогатних матерів в Україні.

АВС зазначає, що Людмила Денісова виступила на захист права всіх цих родин отримати дозвіл на в’їзд в Україну, а також забрати своїх немовлят, народжених в Україні, до країн їхнього проживання. Окремо іспанський часопис розглядає ситуацію 20-25 родин із Іспанії, які бажають поїхати в Україну, але нині не можуть цього зробити з причини обмежень на польоти і в’їзд в Україну з огляду на пандемію коронавірусу.

Далі мадридська газета наводить слова представників Асоціації родин дітей, народжених у сурогатний спосіб у Грузії та Україні (APINGU), які наголосили, що «народжені у сурогатний спосіб немовлята конче потребують, аби їхні батьки отримали доступ до них, і зрештою забрали б їх до своїх домівок у країнах свого проживання». Часопис завершує, вказуючи, що зусилля і втручання Денісової до вирішення цієї справи зрештою відкрили для цих родин дорогу в Україну до їхніх дітей.

«Україна дозволяє 88 родинам в’їхати до країни для того, аби забрати їхніх дітей, народжених внаслідок сурогатної вагітності»

Нідерландський щоденник Trouw публікує інтерв’ю з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Кореспондент часопису Міхел Дріберґен насампочаток зазначає, що український міністр пильно стежить за ходом судового процесу у Нідерландах у справі збиття пасажирського літака рейсу МН17 над сходом України.

Автор матеріалу пише, що як на Кулебу, ця справа постає надзвичайно важливою не лише для жертв трагедії у небі України, але й для розуміння того, як саме війна у східній Україні увійде до історії. Тоді як Росія визначає ситуацію на сході України як «внутрішній конфлікт», Україна говорить про «гібридну війну», у якій озброєні та скеровувані Росією бойовики контролюють райони Донбасу.

Кулеба каже, що тут не йдеться про жодну «громадянську війну», а лише про міжнародний збройний конфлікт. Нідерландське видання пише, що попри те, що президент України Зеленський та президент Росії Путін уклали угоду щодо припинення вогню у грудні, Дмитро Кулеба розповідає про повідомлення щодо загибелі українських військових, які надходять щотижня.

Український міністр вважає, що проведення нової зустрічі на найвищому рівні не виглядає на разі можливим. Міхел Дріберґен вказує, що одним із найскладніших моментів тут постає також і майбутній статус Донбасу, а саме тих його частин, які нині непідконтрольні уряду у Києві. Кулеба на це зазначає, як пише газета, що спершу збройні угрупування мають залишити країну, і Київ має отримати повний контроль над східним кордоном України.

Trouw далі наводить слова Дмитра Кулеби, який каже, що українське керівництво нині працює над амбітною адміністративною реформою, а саме над децентралізацією, коли місцева влада матиме більше повноважень. Відтак, як на українського міністра, говорячи про майбутній статус окремих районів Донбасу, треба зробити так, аби ці райони також пасували до цього процесу. Україна, за словами Кулеби, не бажає створювати нової адміністративної одиниці у східній Україні.

Далі кореспондент нідерландського видання запитує українського міністра, чому Київ виступає проти бажання Путіна, аби Україна уклала федерацію з Донбасом. Кулеба на це відповідає, що згідно з конституцією, Україна – це унітарна держава. Якщо цей статус змінити, за словами Кулеби, відкриється скринька Пандори. Україна ніколи не погодиться на те, аби Донецьк і Луганськ накладали вето на загальнонаціональні рішення.

У цьому, на думку Кулеби, полягає питання виживання для України. Міхел Дріберґен порушує питання так званого «плану Б», на той випадок, коли реінтеграція теренів, окупованих проросійськими бойовиками, не спрацює. Дмитро Кулеба на це відповідає, що жоден із можливих планів не постає опцією для того, аби відмовитись від української території та українців, які там проживають. Нині, за словами Кулеби, президент України Зеленський використовує свій політичний капітал для того, аби уникнути того, що визначається як «заморожений конфлікт».

«Український міністр Дмитро Кулеба: все, що я скажу, буде використано проти мене»

XS
SM
MD
LG